Přirozený porod po 2 císařských řezech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ilwimia
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 04.11.14 19:58
Přirozený porod po 2 CS

Zdravím vás,
otázka je patrná už z názvu…
Rodila některá z vás přirozeně po 2 sekcích? Jak to probíhalo?
Případně poradíte v jaké porodnici budou ochotni mi vyjít vstříc?
Vyhledávala jsem si rizika spojená s porodem po sekci a nezávazně konzultovala s odborníky. Jsem si tedy vědoma možných komplikací a taky vím, že ta možnost porodit je velmi malá. Budu ráda za jakékoliv vaše zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23148 příspěvků 04.11.14 20:01

@Ilwimia Zkušenost nemám, nicméně pro mě zajímavá diskuze. Pokud vím nebrání se tomu v Krnově

Uživatel je onlinetezi
Hvězda diskuse 51883 příspěvků 1 inzerát 04.11.14 20:04

@Ilwimia ano rodila jsem po 2CS, akorát jsem mezi nimi měla ještě jeden přirozený porod. I přesto to byl dost velký problém. Už jsem byla smířená s dalším SC a nakonec mi to vyšlo přirozeně - rodila jsem v Příbrami, kde s tím lékaři opravdu neměli problém a vyšli mi vstříc.
Je potřeba být dostatečně poučená od gynekologa a samozřejmostí je podepsat negativní reverz. To znamená, že člověk přebírá za dané rozhodnutí plnou zodpovědnost se všemi riziky :nevim:
Teď přemýšlím jak moc budou otravovat v případě dalšího porodu, jestli to bude stejné jak minule nebo už se to obejde bez všech těch papírů :oops:

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 04.11.14 20:19

V Krnove mi rekli, ze ta moznost rodit po cs prirozene samozrejme je. Zalezi hodne na tom, z jakeho duvodu byla cs provedena. U ne to treba bylo kp a velke otoky, takze uz nebylo na co cekat, byla jsem 40tt a prenaset by me stejne nenechali. Pokud se mi v druhem tehu dite otoci do spravne polohy a porod se sam vcas rozjede, umozni mi klasicky porod, prenaset me ale uz z duvodu predchozi sekce nenechaji.
Takhle mi to bylo receno primo mym porodnikem.

Uživatel je onlinetezi
Hvězda diskuse 51883 příspěvků 1 inzerát 04.11.14 20:28

@Sonreir jenomže rodit přirozeně po 1 nebo 2 cs je opravdu velký rozdíl a ty rizika jsou tam podstatně větší a největší rozdíl je v tom, že po 1 cs je to naprosto běžné. Po 2 cs už se to nedělá a pokud žena i přesto chce rodit přirozeně, tak musí podstoupit opravdu dost psychicky náročný boj s lékaři :nevim:
A největší rozdíl je ten, že po 2 cs se porodnice kryje a chce podepsat negativní reverz, kdy se vlastně zříká veškeré odpovědnosti a tuto odpovědnost plně přenáší na ženu

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 04.11.14 20:32

@tezi ano ja vim. Ptala sem se i na toto. A rekli mi to same. Ta moznost tam samozrejme je, zalezi hodne na rodicce a na důvodech proc byly cs provadeny. Stejne tak me zajimalo kolikrat zena muze cs podstoupit a mit deti. :nevim:

amame
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 04.11.14 20:47

Svým dotazem trošku odbočím od hlavního tématu - snad mi to zakladatelka promine. :) Jaký byl postoj lékařů k dalšímu těhotenství po 2 CS? Jen tak by mě to zajímalo - sama jsem po 2 Cs a další dítě neplánuji. :)

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 04.11.14 20:51

@tezi V zásadě máte pravdu, nicméně nemusí být vždycky pravda, že přirozený porod po jednom císaři je bezpečnější než po dvou císařích. Fakt je, že do toho rizika nechtějí porodníci jít, ale řekla bych, že záleží na více faktorech.
Ale je pravda, že po dvou císařích se přirozený porod rozhodně nedoporučuje.

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 04.11.14 20:51

@Sonreir SC může žena podstoupit tolikrát, kolikrát je těhotná.

Sonreir
Závislačka 4697 příspěvků 04.11.14 20:54

@eva valoi myslim ze tam zalezi i na deloze, jestli to zvladne a nehrozi ruptura…

Ilwimia
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 04.11.14 20:59

Děkuju!
Já jsem 4 roky od 1. CS a 2 roky od 2. CS, což by se jim asi nemuselo líbit. Jsem v 30tt a těhotenství probíhá dobře, můj doktor právě říkal, že to nemožné není, ale musím se dohodnout s porodnicí. Začala jsem jednat s Jilemnicí a Mělníkem, na schůzky z primáři teprve půjdu, zatím nevím nic moc. Ovšem ani z jedné porodnice mě „nevyhodili“, tak je to pro mě naděje.

Jinak první porod ukončen sekcí pro „příliš velký plod a vyčerpanou rodičku“ ale spíš proto, že jsem v bolestech jaksi podlehla systému a nechala se nadopovat porodní chemií a tělo i mimino se seklo…Ovšem plod velký byl (4,5kg) a vyčerpaná rodička také.

Druhý porod ukončen sekcí pro „hypoxii plodu“, tam nebylo o čem… Odtekla voda, až do noci se nic nedělo, sem tam kontrakce, v jedenáct mi píchli cosi, ať se vyspím a uvolním ale místo spánku nastal tanec, pekelné kontrakce/5min na které mimino reagovalo prudkými výkyvy srdečního tepu (tep vyletěl na 190 a prudce klesl na 90).

Takže tak. Mojí největší komplikací bude nejspíš váha mimin, protože to první mělo 4,5kg a to druhé 4,25kg…

Ilwimia
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 04.11.14 21:05

@amame Při druhé CS mi primář řekl, že můžu mít deset dětí, pokud to ustojím psychicky. I můj gyndař vtipkuje, že si na mou kartu sežene solo pořadač, jestli budu pokračovat tímhle tempem…
Hodně záleží na tom, jak se hojíš a jak probíhá rekonvalescence.

Uživatel je onlinetezi
Hvězda diskuse 51883 příspěvků 1 inzerát 04.11.14 21:15

@amame můj doktor další těhotenství po 2 cs bral naprosto normálně.
@eva valoi to je pravda, že i po 1 císaři může být normální porod nebezpečný. Vždy po císaři záleží na spoustě faktorů, které rozhodnutí ovlivňují. Ale po 2 už je to prostě velmi velké riziko, že děloha praskne. A jak jsem psala veškerá zodpovědnost za toto rozhodnutí je přenesena na rodičku a nemocnice jsou chráněné v případě problémů. Samozřejmostí je velmi dobré poučení o všech možných rizicích takového rozhodnutí.
@Ilwimia tak váha je dost velký problém, protože tam je hranice snad 3,5kg.

Radka1979
Závislačka 2838 příspěvků 04.11.14 21:23

Já bych do toho nešla. Rodila jsem sekcí třikrát a potřetí o 6 neděl dřív kvůli riziku ruptury dělohy. A to byly všechny sekce plánované, děti kolem 3kg.

eva valoi
Extra třída :D 11850 příspěvků 04.11.14 21:25
@Sonreir píše:
@eva valoi myslim ze tam zalezi i na deloze, jestli to zvladne a nehrozi ruptura…

Pokud např. po třetím sc otěhotníte, tak co s tím kdo udělá? Nic. Prostě budete rodit po čtvrté císařem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Šikanovali mě, ale i já sám jsem dělal to stejné

Bývalá hokejová legenda, Dominik Hašek (54) od útlého věku žil jenom hokejem.... číst dále >