Přirozený porod rok a půl po císaři?

394
18.5.21 15:25

Prirozeny porod po cisari ( po roce a pul) ???

Ahojky holky.
Je jeste brzy ale rada bych se zeptala z vas co rodili prirozene po cisarskem rezu? Jsem ted na zacatku druheho tehotenstvi. Prvni bylo pred rokem planovanym cisarem( kvuli velikosti miminka) mela jsem odhad ve 39tt pres 4kg a doktori mi doporucili cisare ze jsou rizika ze bych nemusela mimi porodit prirozene. No ja hloupa souhlsila misto toho abych vyckala treba jeste dva tydny ale co uz, dost jsem to obrecela ale malej je v poradku a ja taky to je hlavni. Jinak malej mel pri narozeni ( 39+2) 3360g takze blbej odhad. Ted jsem tedy po roce znovu tehu. Vychazi to ze mimi budou od sebe rok a 7 mesicu. Vim ze je jeste brzy spekulovat o dalsim porodu a Vse se rozhodne az zaverem, jen bych byla tada kdybych slysela nejaky vase pribehy ze to slo prirozene, prala bych si to zazit. Hezky den :srdce: :* :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
432
18.5.21 15:30

Taky by me to zajimalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
18.5.21 15:37

Jasne ze to jde taky jsem mela nejdriv cisare a pak prirozene. A taky jsem rikala, ze si to chci zazit 😂 Po deseti hodinach bolesti jsem zmenila nazor 😄 Ja jsem takova, ze verim doktorum a dbam na jejich nazor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
18.5.21 15:40

@Lalav je mi jasny ze to asi nebude zrovna nic prijemnyho a ze je spoustu lidi ktery by radsi sli spis na cisare ale ja bych chtela prozit proste ten porod. Jinak taky verim v to co reknou doktori, urcitte nejsem ten typ co by chtel rodit za kazdou cenu prirozene a vim ze je hodne faktoru ( velikost ditete, tloustka jizvy atd) no uvidime. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
18.5.21 15:48

Ta bolest je fakt velka. U cisare to pak taky boli, ale rozhodne ne tolik.Ale kdyz bude vsechno v pohode a nechaji te rodit prirozene tak proc ne. Urcite to neni nemozny.Ale to musi posoudit doktor velikost, polohu, jizvu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
950
18.5.21 16:35

Já se sem přidám a ještě mám doplňující otázku..najde se tady někdo, kdo měl první porod CS kvůli preeklampsii a další těhotenství bez preeklampsie a porod přirozeně? Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12929
18.5.21 17:53
@Lentilkaa7 píše:
Ahojky holky.
Je jeste brzy ale rada bych se zeptala z vas co rodili prirozene po cisarskem rezu? Jsem ted na zacatku druheho tehotenstvi. Prvni bylo pred rokem planovanym cisarem( kvuli velikosti miminka) mela jsem odhad ve 39tt pres 4kg a doktori mi doporucili cisare ze jsou rizika ze bych nemusela mimi porodit prirozene. No ja hloupa souhlsila misto toho abych vyckala treba jeste dva tydny ale co uz, dost jsem to obrecela ale malej je v poradku a ja taky to je hlavni. Jinak malej mel pri narozeni ( 39+2) 3360g takze blbej odhad. Ted jsem tedy po roce znovu tehu. Vychazi to ze mimi budou od sebe rok a 7 mesicu. Vim ze je jeste brzy spekulovat o dalsim porodu a Vse se rozhodne az zaverem, jen bych byla tada kdybych slysela nejaky vase pribehy ze to slo prirozene, prala bych si to zazit. Hezky den :srdce: :* :andel:

Hele jo, cisar tak priserny zazitek, ze dalsi dva prirozene, ALE - nutny si to posichrovat, tj. porodni plan, svoje PA, vybrana porodnice a hromada stesti.
Protoze zvrtany vaginalni porod - taky neni o co stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
432
18.5.21 19:34

A holky, nechaly jste si pred dalsim tehotenstvim zkontrolovat stav jizvy?
Ja ji mam i po skoro roce hodne videt a je do cervena, tak nevim, ale zase nechci byt za blazna.

Kvuli veku bych rada otehotnela letos, ale porad kojim a ms nikde… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
18.5.21 20:00

Já jsem rodila první dceru plánovaným císařem kvůli KP a druhou o dva roky poději přirozeně.
Vše bylo bez problému, jsme ráda, že jsem si ten porod mohla prožít.
Bolest to je veliká, ale ten zážitek a hlavně ten pocit euforie když už je prcek venku je k nezaplacení :) :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
18.5.21 20:03

Jizvu mi nikdo nekontroloval a asi i tím, že jsem měla bezproblémové těhotenství mi druhého císaře ani nenavrhovali :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
18.5.21 20:06

Já bych spíš brala kdyby šlo rodit zase císařem, protože přirozeně už to nechci ani zkoušet, jen nevím jestli to vůbec jde domluvit :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
18.5.21 22:50

Já si myslím že to se všechno dozvíš od své gynekoložky.
Podle toho jak jsi se zahojila atd :nevim:
Sežeň si ale porodní asistentku, ta tě bude informovat a pak i doprovázet u porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1425
29.5.21 12:02

Já rodila rok po císaři přirozeně a vše bylo úplně v pohodě. Není se čeho bát :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1979
29.5.21 19:59
@Hysi píše:
Já se sem přidám a ještě mám doplňující otázku..najde se tady někdo, kdo měl první porod CS kvůli preeklampsii a další těhotenství bez preeklampsie a porod přirozeně? Díky :kytka:

Já ji měla. A druhý těhotenství jsem měla bez preeklampsie. Ale přirozeně jsem nakonec nerodila. Ale původně jsem měla. Ale holce se nějak nechtěla ani po vyvolávání ven. A já kvůli těhotnenske cukrovce nesměla přenášet. Ještě doplním, že druhý porod jsem měla po roce a po půl od druhého. Jizvu jsem měla kontrolovanou těsně před začátkem vyvolávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
950
29.5.21 20:51

@Hlaholice Moc děkuju za info a vlastně dobré zprávy! A první porod byl císařem nebo se podařilo vyvolat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat