Přirozený porod po císařském řezu?

441
2.4.16 22:55

Přirozený porod po císařském řezu?

Ahoj maminy :kytka:
Chtěla bych se zeptat na jednu věc. V prosinci 2014 se mi narodila císařským řezem holčička. Měla pupeční šňůru kolem krku, jinak vše v pořádku. Porod tedy měl být přirozený což bohužel nakonec nebyl.
No ale tak jsme si říkali s manželem, že bychom chtěli druhé. Domluvili jsme se, že snažit se začneme až bude Nelča trošku větší. Orientačně tak ke konci roku 2018, aby se mimčo narodilo ten další rok. Já vím ono se to přeci dá naplánovat haha :mrgreen: :mrgreen: Ale tak jako prostě snažit se začneme ke konci toho roku a uvidíme. Chtěla bych se proto zeptat jestli druhý porod bude automaticky také císař nebo můžu rodit normálně pokud nebudou žádné komplikace? Přeci jen i když to prý sakra bolí bych si to chtěla jednou prožít. Kdyby to vyšlo na ten rok 2019 tak už by to po tom císaři bylo 5 let což si myslím, že už by ta jizva na děloze mohla být úplně zahojená. Ale zase jsem někde četla, že se prý může při klasickém porodu protrhnout tak nevím no :nevim: Díky za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7531
2.4.16 23:03

To ti tu nikdo nenapíše, jizva teď může být ok, ale jak začne růst břicho, může zeslábnout tak, že bude velké riziko ruptury dělohy, což je mimochodem život ohrožující stav. Spíš bych si to zjistila jaká je praxe v porodnici kde bys chtěla rodit. Někde preferují pouze další sekci, někde jsou radši když je to přirozné. Nicméně je tam spousta věcí které v tuto chvíli nikdo neodhadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
2.4.16 23:04

@nela812 Pokud první sekce nebyla plánovaná ze zdravotních důvodů na straně rodičky a ke druhému početí dojde 2 roky a více po provedení sekce, většina nemocnic přistupuje k přirozenému porodu. Je to ale jak kde a je potřeba si to zjistit v konkrétní porodnici, jak se k tomuto staví. Mám dokonce kamarádku, která poprvé rodila sekcí ze zdravotních důvodů a podruhé přirozeně cca 5 let po prvním porodu. Takže je to skutečně jak kde a jak kdy. Případ od případu jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13120
2.4.16 23:05

Projdi diskuze, na toto téma jich tu bylo už vícero. Samozřejmě můžeš rodit císařem i normálně, bude záležet na tobě a na tom, jak na tom budeš. Někde jizvu kontrolují, jinde ne. Je spousta holek, co rodila normálně po císaři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19071
2.4.16 23:05

Prvni porod jsem mela v roce 2012 sekci ze stejneho duvodu jako ty…ted jsem tehotna znovu, TP mam v cervnu a zatim bylo receno, ze muzu rodit normalne. Jen budou jeste ke konci tehotenstvi kontrolovat stav jizvy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17327
2.4.16 23:08

Já měla první CS neplánovaně, malý v půlce porodu přestal spolupracovat tak šup na CS. Druhý porod (po 2,5 letech) jsem chtěla přirozeně, ale opět to skončilo CS - doktor měl strach z prasknutí jizvy. Začala jsem rodit v 38tt, s tím, že už asi 2 týdny jsem měla řezavé bolesti v podbřišku. Měla jsem povoleno zkusit jestli to půjde, ale nakonec mi to ukončili opět CS, a tím, že jizva byla opravdu velice slabá a zřejmě by při přirozeném porodu rupla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24837
2.4.16 23:09

Co jsem měla po sekci načteno, na zahojení jizvy stačí 6 měsíců. Pak záleží na tloušťce jizvy a na velikosti miminka. COž dopředu nikdy nebudeš vědět a nevíš, co ta jizva udělá. Prostě po těch 6m nebude lepší ani horší, jestli mi rozumíš ;) Po takové době, kterou plánuješ, bych to už ani neřešila.
Já otěhotněla 9m po sekci s dvojčaty (před tím 7 přirozených porodů), rodila jsem přirozeně a vše bylo ok, porod superrychlý, přirozený…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1233
2.4.16 23:24

Já rodila po 7 letech od sekce, v průběhu těhotenství vypadala jizva ok, chtěla jsem rodit přirozeně a na prijmu ji premerili a byla příliš slabá takže opět sekce.
Nicméně některé porodnice „dávají vybrat“ a pokud někdo preferuje po SC opět SC tak ji nabízí a bez problémů dělají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
2.4.16 23:24

Švagrová rodila rok a půl po sekci, přirozeně, vše v pořádku. Jen jsou pak určitá pravidla, třeba porod by se neměl vyvolávat oxytocinem, ten dává zabrat i děloze bez řezu. Obvykle lékař ženu i jizvu více sleduje hlavně ke konci těhot. a při porodu samozřejmě. A dítě by nemělo být příliš veliké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
2.4.16 23:27

Myslím si, že by neměl být problém rodit přirozeně. Vem si, že i ženy po operacích břicha rodí přirozeně. A jizva bude trpět spíš v těhotenství natahováním kůže než u porodu. Takže pokud nebudou komplikace přirozeně rodit můžeš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
2.4.16 23:31

Díky :kytka: Šlo mi o to vědět jestli to jde přirozeně nebo je pak automaticky císař. Takže to bude záležet na tom jak na tom jizva bude. Rodila bych určitě zase u nás v Karviné. Určitě nejdřív fakt až za ty 3 roky. Nejdřív si chci co nejvíc užít dcerky, pak předělat byt, něco našetřit. Průběžně si třeba už začít i něco nakupovat, protože nejdřív jsem si říkala, že jedno mi stačí a hodně věcí už dala i pryč, ale poslední dobou mi nějak začalo chybět bříško, to těšení se a to mazlení s miminkem…No prostě všechno to okolo :D Nějak se mi splašily hormony a dokonce se mi už i v noci zdálo, že zase chodím s bubnem a pak se narodil chlapeček :mrgreen: :mrgreen: To se mi ale stalo i u dcerky a do dvou let jsem jí fakt měla :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24837
2.4.16 23:32

@Mexie Operace břicha a jizva po sekci na děloze je celkem rozdíl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
2.4.16 23:36

Tak velkého miminka se zase nebojím.. Já měla po narození 2500 g, manžel taky nebyl žádný cvalík, moje sestry obě taky po narození neměli více než 3 kila, dcerka měla odhad kolem 35 tt kolem 3600 g a doktorka mě strašila větším mimčem a nakonec měla 3340 g a 48 cm. Takže si myslím, že ani druhé by nebylo velké, ale vědět to samozřejmě nemůžu. Ale i kdyby to byla zase sekce hlavně ať je mimi zdravé. Sice jsem měla spinální anestezii, ale to si prostě ta máma neužije. To je šup šup a hotovo a dcerku mi navíc dali na stálo až třetí den, do té doby jsem jí měla jen párkrát za den na chvíli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2879
2.4.16 23:51

@fragola rozdíl?? V čem?? Když jdeš na operaci z gynekologického hlediska tak máš jizvu na stejném místě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24837
2.4.16 23:54

@Mexie Psala jsi o operaci břicha, pod tím si představím spíš žlučník, slepé střevo apod., ne gynekologickou operaci s jizvou na děloze ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat