Přirozený porod po dvou císařích

Anonymní
20.5.20 21:36

Přirozený porod po dvou císařích

Ahoj maminky, máme tři děti, přičemž první porod byl spontánní, druhý a třetí byl akutní císař (u druhého porodu to bylo pro nepostupující porod, u třetího porodu kvůli komplikacím). Chtěli bychom ještě další děti, děti nám dělají radost, a i vidíme, že mezi sebou se naše děti mají hodně rády, finančně taky nestrádáme, věk máme ok, takže bychom to zvládli. Akorát že když bychom měli čtvrté dítě, a tudíž bych měla třetí císař, případné další děti (kdybychom třeba chtěli ještě někdy páté) by nepřipadaly v úvahu. Abych si tedy takhle nezavřela dveře pro případné další děti (protože tři císařské řezy bývají maximum), raději bych tedy, pokud by to tentokrát šlo, porodila přirozeně.
Zažila jste některá přirozený porod po dvou císařích? Rizika znám, načetla jsem si o tom na zahraničních serverech celou řadu informací, jde mi teď čistě o osobní zkušenost někoho, kdo to zažil.
Prosím o anonym, známí mě tu znají pod přezdívkou a většina lidí z okolí si ťuká na hlavu, že bychom chtěli další děti, tak ať zatím nevíříme vody.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53905
20.5.20 21:41

To si napřed najdi porodnici kde to vůbec jde ;) Je to velký risk, mne řekli že to je automaticky císař. Já ani o klasickém porodu neuvažovala. Určitě najdeš takovou porodnici, ale je tam hodně ale ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68940
20.5.20 21:43

V me nemocnici napriklad po 2 cisarich delaji automaticky treti a nedavaji na vyber. Resili jsme to, kdyz jsem mela mit druheho cisare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3890
20.5.20 21:44

Chápu, že chce někdo hodně dětí. Ale já osobně bych se snažila k tomu přistupovat s pokorou. S vděčností, že mám už 3 zdravé děti.. Rizika jste si přečetla. Víte jaká jsou. Rizika pro plod i pro matku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
20.5.20 21:47

Mně po dvou sekcích řekl doktor, že doufá, že nehodlám experimentovat s přirozeným porodem :nevim: nehodlala jsem. A to jsem žádnou ze sekcí neměla pro nepostupující porod :think: Ale můžu ti říct, že znám osobně maminku, co má sekcí 5 a z nich 5 zdravých dětí a skoro mám pocit, že možná ještě neřekla poslední slovo ;) Takže 3 sekce rozhodně nejsou strop, i mně řekli, že mohu znovu otěhotnět. Což teda nechci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2055
20.5.20 21:53

Mas špatné informace, císařů můžeš mít klidně čtyři, pět, šest (jsou známy i případy se sedmi CS). Myslím, že pro doktory bude snesitelnější ti udělat čtyři císaře než tě nechat rodit vaginálně po druhém CS a to vzhledem k pravděpodobnosti ruptury dělohy. Rizika určitě znáš, každopádně je na tobě, zda chceš kvůli svému nápadu rodit klasicky ohrozit celou svou rodinu tím, že mohou přijít o mámu i o dalšího sourozence zároveň. Dle mého není rozmar mít více dětí při více CS, ale spíše zkoušet po více CS rodit standardně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54031
20.5.20 21:57

Znám lidi se čtyřma-pěti císařema. Ale neznám nikoho, koho by nechali po dvou císařích rodit přirozeně. Po prvním ano, po dvou ne. Probrala bych to s lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5540
20.5.20 21:58

Někde na instagramu jsem nedavno našla maminku, co měla 6 císařů…a myslím 9 dětí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
20.5.20 21:59

Po dvou sekcích je každý další porod automaticky plánovaný císař. Jedině bys musela mít nějaký překotný porod, aby se ti dítě dostalo až dolů do cest, to by už nebyla jiná možnost, než spontánně. Kdysi jsem se na to doktora ptala a řekl mi, že v dnešní době už není třetí císař žádnou výjimkou, ale ze zdravotního hlediska ho nedoporučuje.
Počítej s větším rizikem, jizva může začít kdykoli praskat a ohrozis život svůj i dítěte. Znám paní, co měla pět císařů, ten poslední ji málem stál život. Zachránili ji doslova za minutu 12. Důvod? Právě ta otvírající se jizva. Přímo tady na eMiminu, je několik diskuzí na tema treti. cisar, najdi si je, jsou tam osobní zkušenosti přímo od maminek, co to zažily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
20.5.20 22:08

Není pravda, že 2 sekce = automaticky další sekce! Nešiřte nepravdy ;)
Jsi na facebooku? Přidej se do skupiny “HBAC VBAC CZ”, tam několik žen, co porodily přirozeně po 2 sekcích je. V zahraničí je to celkem běžná praxe. V Čechách tolik ne, proto je potřeba najít porodnici, kde mají s tímto typem porodu zkušenosti a kde ti vyjdou vstříc (Myslím že Ve Vyškově je tohle celkem běžná praxe a ještě myslím o Ostravě se tam často v souvislosti s vba2c píše. Ale těch porodnic bude určitě více). Pak bych určitě sháněla informovaný doprovod k porodu - soukromou PA nebo dulu. Velké plus také je, že už máš jeden vag. porod za sebou :kytka: Riziko ruptury tam určitě je, ale ne nějak enormě vyšší oproti riziku u rodičky, která císař neměla. Vždy záleží na pružnosti jizvy (pozor ne na tloušce - i tenká jizva může porod v pohodě vydržet a naopak). Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
20.5.20 22:20

Tak jsem ve zmiňované skupině narazila na přispěvek duly, která rodičky doprovází (většinou do Vyškova) a za rok má za sebou 5 pokusů o vba2c (z toho tři úspěšné) a dokonce jeden úspěsný vba3c! Takže, když se chce a okolnosti jsou nakloněné, (skoro) všechno jde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14066
20.5.20 23:57

Je mozne najit porodnici, kde po dvou sekcich umozni prirozeny porod, mas urcite plusove body za prirozeny porod, dalsi sekce byly z ruznych duvodu. Ja teda nepatrala, byla jsem smirena se 3. sekci (1.akutni, 2.planovana kvuli jizve 2mm, puvodne jsem chtela prirozene, 3. uz jsem tak nejak naplanovala sama), ale myslim Vrchlabi, Pribram, nejaka porodnice v Brne? Mozna bude nekdo vedet. Stejne tak nemusi byt 3.sekce strop, zalezi na stavu „tam uvnitr“. Osobne mi ctvrtou sekci krajne nedoporucili z duvodu velkych srustu, ale ve stejne porodnici se mnou byla pani na 5.sekci, takze mozne to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 00:00

Všem děkuju za názory!

@sediza - já k tomu rozhodně přistupuju s pokorou. Jsem vděčná každý den za děti, které mám. Ale pokud to zdraví a okolnosti umožňují, věřím, že mi může být naděleno mít ještě další dítě/děti.
@mau-mau - těší mě, že lze i víc sekcí a v pohodě, ale zcela upřímně, přirozený porod byl nejlepší. Ty sekce byly děs a hrůza, možná proto, že to bylo narychlo a tudíž v celkové narkóze. U jedné jsem pak viděla až za 2 dny, protože to neprobíhalo moc pěkně a nastala řada komplikací. Takže za mě je císař fakt operace a na tom, mít další děti, mě právě asi nejvíc odrazuje to, že bych musela mít dalšího císaře.

@vedma007 - já si o VBAC právě v angličtině přečetla spoustu věcí, i studií, kde byly i procentuální vyjádření rizik ruptury dělohy, úmrtí matky, plodu atd. A v USA se to zdá celkem běžné rodit přirozeně po 2 sekcích. Tady v CZ jsem nic nenašla, takže díky za tip na FB skupinu, připojím se. V Praze náhodou prosím nevíte, která porodnice se zdá být tomuto nakloněná? Radši mám velké porodnice, kde je případně výborně postaráno o dítě, kdyby nastaly komplikace, než „rodinné“ malé porodnice. Vím, že právě v těch malých samozřejmě je snazší se dohodnout a vycházejí víc vstříc rodičce, ale raději bych případně nějakou velkou porodnici.

• Citovat
  • Nahlásit
14066
21.5.20 00:07

V Praze prave nic moc… Tam maji vse radi pod kontrolou. Ja byla v Podoli a tam delali tu 5. sekci. Mne v poradne rekli rovnou, at s prirozenym se svou anamnezou nepocitam. Uz u druheho jsem byla vyvrhel, ze chci prirozene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.5.20 00:18

@Hobitka Aha. Já jsem tedy tu druhou sekci měla taky v Podolí, ale všichni tam byli otevření přirozenému porodu než sekci. Až jsem byla překvapená, protože jsem právě na Podolí slyšela to, co říkáte vy. Bohužel to dopadlo druhou sekcí, ale kvůli okolnostem, ne kvůli přístupu lékařů.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat