Přirozený porod - po předchozím SC

2.3.21 22:59

Přirozený porod - po předchozím SC

Zdravím maminky..
Mohly by jste mi prosím napsat zkušenosti ohledně přirozeného porodu s druhým dítětem, po předchozím porodu SC.. z důvodu nepostuoujiciho porodu při vyvolávání a přenášení?
Děkuji moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
503
2.3.21 23:05

Zkušenost ještě nemám, teprv mě to čeká za dva měsíce 😁 každopádně určitě chci VBAC pokud to půjde, sekci už ani za nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5883
2.3.21 23:21
@KalupinkaAbdulova píše:
Zdravím maminky..
Mohly by jste mi prosím napsat zkušenosti ohledně přirozeného porodu s druhým dítětem, po předchozím porodu SC.. z důvodu nepostuoujiciho porodu při vyvolávání a přenášení?
Děkuji moc.

myslim, ze velmi zalezi na casovem rozestupu. ja mam prvorozeneho SC pro konec panevni (predcasny vyvolavany porod), o 3 roky pozdeji „prirozeny“ vyvolavany predcacny porod… velice bylo dulezite, jak byla deloha vse kolem srostle… tento faktor je dle meho prioritni… kazdy porod je jiny, dulezite je, aby to zvladlo telo (sila srustu po predchozim SC)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
3.3.21 00:23

Záleží na časovém rozestupu. Myslím, že teprve 2 roky po CS doporučují otěhotnět. Pak by ti měli udělat ultrazvuk jizvy par týdnů před porodem. A ještě k něčemu přihlíželi :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10528
3.3.21 01:36

Po SC uz ti nesmi vyvolavat.
Nebo nemeli by.
Takze je podle me vetsi sance, ze by to slo dobre, zkusila bych se vyhnout vsem zbytecnym zasahum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
978
3.3.21 04:22

Ahoj, vyvolavat se smi, ale jen velmi opatrne. Zalezi na jizve. Muj strasak byl, ze me nenechaji prenaset a ja tak nejak tusila, ze v terminu nebude. V porodnici me ale uklidnovali, ze nechaji pokud bude jizva ok a miminko nebude mit velky vahov odhad. Myslim, ze hodne zalezi na porodnici. To co vypravim byla Thomayerova v Praze. Muj chlapecek do nasich planu ale hodil vidle a ve 37. tydnu mel uz pres 4 kg a oni se bali, nakonec mi ho tedy rizli jeste driv a prirozeny porod se nekonal. V porodnici byli ale vsichni skveli a ja z toho mam i tak moc hezky zazitek (oproti prvni sekci)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2057
3.3.21 07:00

Prvni porod akutni sekce po 23hod. pro padajici ozvy. Druhy porod jsem chtela prirozeny. Bohuzel se pres to, jak jsem mela vse nastudovane :P, prakticky opakoval scenar prvniho porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
3.3.21 11:46

Tak, diagnóza nepostupujícího porodu se ráda opakuje..tak bych se na přirozený porod moc neupínala..ono, přenášení, vyvolání a nepostupující porod, často se to opakuje při dalších porodech a pokud jsi po císaři, nenechají tě to zkoušet moc dlouho a raději říznou znovu aby předešli ruptuře.. takže vyjít to může ale taky nemusí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
247
3.3.21 14:19

První sekce také pro nepostupující porod ( pomalé otvírání mnoho h) Druhý po 2 letech úplně to samé. Jizva byla v pořádku, těhotenství v pohodě. Dle mudr.jde většinou o vlastnost dělohy a proto se opakuje. Zkus to ale moc nedoufej. Já jsem chtěla hodně normální porod, vůbec jsem se nebála, ale stejně to nešlo. Teď jsem samozřejmě ráda za zdravé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10528
3.3.21 19:37
@tkub píše:
Ahoj, vyvolavat se smi, ale jen velmi opatrne. Zalezi na jizve. Muj strasak byl, ze me nenechaji prenaset a ja tak nejak tusila, ze v terminu nebude. V porodnici me ale uklidnovali, ze nechaji pokud bude jizva ok a miminko nebude mit velky vahov odhad. Myslim, ze hodne zalezi na porodnici. To co vypravim byla Thomayerova v Praze. Muj chlapecek do nasich planu ale hodil vidle a ve 37. tydnu mel uz pres 4 kg a oni se bali, nakonec mi ho tedy rizli jeste driv a prirozeny porod se nekonal. V porodnici byli ale vsichni skveli a ja z toho mam i tak moc hezky zazitek (oproti prvni sekci)

Rodila jsem 14 dní po termínu, kontrolovali mi průtoky a vše, naštěstí jim nevyšel váhový odhad, jinak mě do toho sc dostrkali… ale ten první zážitek byl tak děsný, že se mi do toho strašně nechtělo.
Tím chci říct, že přenášení bez vyvolání lze, ale je to záhul na psychiku odolat nátlaku doktorů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 00:19

Zajímalo by mne, zda je tedy někdo, kdo to měl v pohodě 😅 😂
Protože se to říká
Já mimo jiné rodila 42+0, po vyvolávání..a podepsali jsme dvakrát reverz..
No, tak můžeme doufat, že?
:lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.3.21 00:22

@BeNiPe tak to hodně štěstíčka.. A budu ráda, kdyz napíšeš pak 😅
Jj SC není jako přirozený porod, i když ani ty nebývají někdy nic extra.. 😂 Ale jde dítě ven, kudy má..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat