Reklama

Přirozený porod s úzkou pánví nebo plánovaný císař?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LLenule111
Závislačka 3340 příspěvků 4 inzeráty 21.12.17 16:18
Přirozený porod s úzkou pánví nebo plánovaný císař?

Ahoj holky, jsem 3 roky po akutním císaři, který jsem měla v celkové narkóze(jiná možnost nebyla) a příští týden mě čeká druhý porod. Rozhodla jsem se pro sekci s částečnou narkózou..ale stále mi vrtá hlavou, zda jsem se raději neměla rozhodnout pro přirozený porod(miminko je hlavičkou dolů). Ale má to taky svá rizika-mám úzkou pánev, jsem drobné postavy a neví se, zda by jizva během kontrakcí vydržela a zda by nenastaly další nějaké komplikace jako u prvního porodu a pak už by mi zbyl jen císař v celkové anestezii.
Nějaké zkušenosti? Vím že každý porod není procházka růžovým sadem. Děkuji.

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10054 příspěvků 21.12.17 16:20

Jdi na cs a neřeš to ;)

saadet
Extra třída :D 11841 příspěvků 21.12.17 16:24

@LLenule111 na tvem miste bych sla do cs :kytka: planovany cs je nejbezpecnejsi. Tak to ber tak a netrap se ;)

veronique_87
Kecalka 180 příspěvků 21.12.17 16:52

A já bych zrovna zkusila ten přirozený porod :) je opravdu málo případů, kdy miminko neprojde pánví maminky (např. u žen po úrazu pánve, kostrče a podobně). Doporučuji knihu M. Odenta Císařský řez. Neexistuje žádná metoda jak změřit jestli miminko projde pánví, jen odhady. Navíc miminka nejsou hloupá a nepřerostou maminku :) držím palce ať vše dopadne jak má :kytka:

nikdo17
Kecalka 124 příspěvků 21.12.17 16:59

Já jsem před 14ti dny porodila spontánně po předchozím cs v roce 2016. A mám úzkou pánev a porodila jsem 4 kg Macka???? ale nikdo netušil že bude tak velký, jinak by mi spontánně rodit nedovolili. Klidně více i to do sz pokud chcete, napište

helenan
Závislačka 4119 příspěvků 21.12.17 17:13

Běž na císaře, já mámtaky úzkou pánev a jsem malá a přirozený porod byl horor a šití taky příšerné, druhý porod taky katastrofa. Oba zakončené vexem a skákáním po břiše. Třetí porod byl už plánovaný císař a teda to se nedá srovnávat, to byla pohoda oproti těm přirozeným a byla jsem dřív fit, než po těch přirozených hrůzách.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 21.12.17 17:22

Já mám zase posunutou pánev kvůli operaci zad a už tehdy mi řekli že budu muset císařem a že budu mít rizikové těhotenství a taky že rizikové je :nevim: tak být tebou jdu raději tim císařem.. :)

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 21.12.17 17:44

Joo to mě taky čeká řešit..holky já mám indikaci z minule…MALÁ RODIČKA… :D..a vykřičník mám 148 cm jsem po sekci..neuý´žívám tohle těhu vytaminy a doufám že mimi nebude obřík..jinak jsem pro sekci ale zA mě v celkové narkoze ne spinal..to už nikdy :/..

Lentilkaa2
Kecalka 165 příspěvků 22.12.17 00:12

Ja porodila po planovanem cisari za 2 a ctvrt roku druhe miminko prirozene. Mela jsem hranicni panev, gynekolog mne s ni ani nechtel nechat rodit. Vse probehlo bez problemu, ale mela jsem male mimco do 2,5 kg, takze se to dalo.

LLenule111
Závislačka 3340 příspěvků 4 inzeráty 22.12.17 10:59

Já mám 157cm a váha před těhu 53kg, teď váha 59,5kg. Váha miminka je odhadem 2,90kg. Jak moc úzkou pánev mám, nevím neměřily mě. Chtěla bych rodit přirozeně, ale bojím se komplikací tj. protrhnutí jizvy při kontrakcích, to že bych neporodila do 40.týdne a přenášet by mě nenechali, nebo že by mě nastřihly, pak šili, použily kleště. skákali po mě..a já nevím co ještě by mohlo nastat za problémy, nevím no..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Michal David o nehodě Kočky: Zamyslet by se měli ti, co dělají dopravní značení!

Michal David (58) se vyjádřil k autonehodě svého synovce Jana Kočky mladšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >