Přirozený porod v Hořovicích

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bisonka
Ukecaná baba ;) 1799 příspěvků 03.04.18 13:36
Přirozený porod v Hořovicích

Ahoj holky, v Hořovicích jsem už rodila dvakrát (v letech 2013 a 2015) a v květnu se tam chystám po třetí :-) Zajímalo by mě, jaká je tam nyní situace ohledně jejich přístupu k přirozeným porodům?
Můj první porod tam proběhl přes mé protesty proběhl dost v jejich režii (oxytocin, poloha na zádech, nástřih, tlačení na břicho, téměř nulový bonding), na druhý jsem už šla s porodním přáním a ostřejšími lokty, jejich přístup byl už více respektující a nedošlo k tolika zásahům, proběhl bonding. Nicméně i tak to nebylo úplně ono. Tentokrát bych ráda porod prožila ještě jinak, samozřejmě pokud bude vše probíhat v pořádku.
A tak se ptám na nejnovější zkušenosti, ať vím, na co připravit :-D
Zajímalo by mě např.: Porod je stále pod dohledem lékaře, nebo při fyziologickém porodu může vést porod pouze PA? Monitor - byli ochotní dělat ho v jiné poloze než vleže? Mohli jste si zvolit polohu při tlačení? Podávají stále rutinně oxytocin na placentu (případně jak se staví k odmítnutí)? Nechávají dotepat pupečník? Bonding? Atd. Pište prosím cokoli vás k tomuto tématu napadne…budu vděčná za jakékoli info :-)

Reklama

Reakce:

Lianys
Kecalka 282 příspěvků 03.04.18 14:04

Loni v létě: poloha při porodu ani při monitoru nevím, neměla jsem potřebu řešit, porod šel rychle a v pohodě, takže tlačení ani nástřih nebylo třeba, oxytocin dávají rutinně, dotepat nenechali, porod vedla MUDra. Bonding byl asi 30 min, pak potřebovali uvolnit sál.

Jocelyn77
Kecalka 135 příspěvků 5 inzerátů 03.04.18 17:39

Nam tvrdili na predporodni besede, ze doktor tam bude az na fazi tlaceni. Jinak se muzeme pohybovat jak chceme az na finalni tlaceni te zrejme nazenou na porodni luzko. Oxytocin davaji automaticky na placentu. Bonding 2 hodiny, pupecnik nechaji dotepat. Aspon to odpovidala na dotazy pritomnych maminek :nevim:

Dzejn111
Kecalka 173 příspěvků 05.04.18 08:28

Moje druhá zkušenost z Hořovic je 3 týdny stara, ovšem aai trochu ovlivněna tím, že šlo o překotný porod. Doktorku jsem vůbec neviděla, byla tam pouze PA. Nástřih žádný, finální fáze vleže na zádech, kdy mi rychle sundavala PA pas z monitoru a pretacela jsem.se z boku (ale já netlacila, malá vystřelila aama :) ), monitor vleže teda taky, oxytocin na placentu. Bonding 2 hodiny, pupečník a dotepani nevím, já to přání neměla. Klidně se ptej, co tě zajíma, když to mám čerstvé :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo k nám vozí migranty z Libye? Potetovaná Němka, kapitánka lodi Sea-Watch 3

Kapitánkou jedné z lodí, která u libyjských břehů zachraňuje migranty, je... číst dále >

Šinkorová ve StarDance „hodně bude někde“: Dočkala se po deseti letech!

Desátou soutěžící, která zkusí štěstí v deváté řadě StarDance, je herečka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: hlasujte pro vítěze druhého kola!

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama