Přirozený porod v Praze – Bez nástřihu, Aniball, Bonding

3
3.7.20 14:57

Přirozený porod v Praze – Bez nástřihu, Aniball, Bonding

Hezký den všem,
nejsem žádná „fanatyčka“, ale věřím svému tělu a tomu, že porod zvládnu bez epiduralu a po tréninku s Aniballem i bez nástřihu. Také chci rodit zrovna v té poloze, která je mi momentálně příjemná a určitě chci mít dost času se s miminkem po porodu sblížit. Co se stane s placentou mě nezajímá. Dokázali byste mi prosím poradit vhodnou porodnici v Praze, kde respektují zmíněná přání pacientky? Kde mě nechají porodit podle mého nejlepšího vědomí a svědomí (dobrým radám od porodních asistentek a jiného personálu se samozřejmě nebráním) a nastřihnou mě POUZE, pokud to bude naprosto nezbytné? Je mi jasné, že všechno se může vyvinout jinak a zásahu je zapotřebí, nejsem úplně naivní :jazyk:. Všem moc předem děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2886
3.7.20 15:13

@Johelii Já byla v r.2014 a 2015 spokojená na Bulovce. Nic mi necpali, nástřih jsem odmítla a bez problému, obě děti jsem porodila bez poranění, bez medikace, po porodu hned mimčo na břicho, pak 2hod spolu. Ale neměla jsem žádné požadavky, když budeš mít, určitě ti vyhoví. Za pár týdnů tam jdu rodit znovu, tak jsem zvědavá na změny. A nově tam funguje Centrum porodní asistence. Koukni na web.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
261
3.7.20 15:15

Soukromá PA vám dá aktuální informace, případně doprovod a ten bych doporučila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.7.20 15:15

Rodila jsem v krci a nelituji. Nastrih nebyl i kdyz jsem s aniballem nestihla cvicit. Za celou dobu jsem nemela pocit ze by mne nekdo do neceho tlacil. Sla jsem si dle sebe, svym tempem. Pouze mi nabizeli veci jako klystyr, sprchu, hopsani, vse jsem ale brala nebo odmitala dle sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 15:20
@Johelii píše:
Hezký den všem,
nejsem žádná „fanatyčka“, ale věřím svému tělu a tomu, že porod zvládnu bez epiduralu a po tréninku s Aniballem i bez nástřihu. Také chci rodit zrovna v té poloze, která je mi momentálně příjemná a určitě chci mít dost času se s miminkem po porodu sblížit. Co se stane s placentou mě nezajímá. Dokázali byste mi prosím poradit vhodnou porodnici v Praze, kde respektují zmíněná přání pacientky? Kde mě nechají porodit podle mého nejlepšího vědomí a svědomí (dobrým radám od porodních asistentek a jiného personálu se samozřejmě nebráním) a nastřihnou mě POUZE, pokud to bude naprosto nezbytné? Je mi jasné, že všechno se může vyvinout jinak a zásahu je zapotřebí, nejsem úplně naivní :jazyk:. Všem moc předem děkuji za reakce.

Rodila jsem 2018 v Krči a co se týká gynekologie tak si nemůžu stěžovat. Rodila jsem bez tréninku s aniballem a bez nastrihu dítě 50 cm 3500g. Naprosto v pohodě nikdo mi do ničeho nekecal, dokonce sám doktor mi nabízel různé polohy. Ale je fakt, že já tam šla a chovala se k nim, tak že oni jsou odborníci a s největší pravděpodobností viděli víc porodů než já, nevivadela jsem jim tam a nekladla si stupidní podmínky. Tak možná i proto mě nechali v klidu. Šílené bylo šestinedělí respektive dětské sestry. Pro ty nemám slušné pojmenování.

• Nahlásit
  • Citovat
7944
3.7.20 15:27

Mne delali nastrih sice pokazde, ale vzdy az kdyz to bez nej fakt neslo. Krc a Podoli. Polohu teda chteli u obojiho na zadech (ale ja taky, takze nevim, zda by se haali, kdybych nechtela :D) a cas na szivani byl tam, kde to slo, taky dostatecny (az zbytecne dlouhy :D).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2290
3.7.20 15:56

Rodila jsem na Bulovce v r. 2012, 2014 a 2017…všechny porody bez nástrihu, bez poranění. Bonding automaticky, je-li dítě donosene..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
3.7.20 15:58

Krc 2018 - naprosta spokojenost. Nemela jsem sepsany porodni plan. Pri prijeti jsem rekla, ze me jedine prani je, abychom ja i mimco byli v poradku. Nikdo mi nic nenutil a vlastne ani nenabizel. Zasahy ze strany personalu byly minimalni a velmi jemne (co si vybavuju tak vzdy jen nakoukli, neprohmatavali, nepoutali monitory atd.). Klistyr mi byl nabidnut - mohla jsem odmitnout (ale ja ho chtela). Zeptali se mne i, zda mohou miminko po porodu omyt, nebo chci nechaz mazek. Zda mohou miminko odvedt na vysetreni nebo zda jej chci doprovazet. Tezko soudit, zda to bylo i tim, ze jsem druhorodicka. Ale za me fakt spokojenost maximalni. Oprotitomu Apolinar 2015 - tragedie, sikana, horor!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
314
3.7.20 16:01
@Anonymní píše:
Rodila jsem 2018 v Krči a co se týká gynekologie tak si nemůžu stěžovat. Rodila jsem bez tréninku s aniballem a bez nastrihu dítě 50 cm 3500g. Naprosto v pohodě nikdo mi do ničeho nekecal, dokonce sám doktor mi nabízel různé polohy. Ale je fakt, že já tam šla a chovala se k nim, tak že oni jsou odborníci a s největší pravděpodobností viděli víc porodů než já, nevivadela jsem jim tam a nekladla si stupidní podmínky. Tak možná i proto mě nechali v klidu. Šílené bylo šestinedělí respektive dětské sestry. Pro ty nemám slušné pojmenování.

Naprosto souhlasim! Ja mela stejny pristup a pamatuju se, kdyz mi sestra povidala: mate nejake porodni prani? A ja jen rekla: abychom ja i mimi byli v poradku - tak se na me tak laskave usmala, uplne bylo videt ze si rika - konecne nekdo normalni… Jinak u me i sestinedeli super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6416
3.7.20 16:08

Jsem 4 měsíce po porodu a nemůžu si stěžovat na Podolí. Všechno skvělý a úžasný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.7.20 16:13
@Annnit píše:
Naprosto souhlasim! Ja mela stejny pristup a pamatuju se, kdyz mi sestra povidala: mate nejake porodni prani? A ja jen rekla: abychom ja i mimi byli v poradku - tak se na me tak laskave usmala, uplne bylo videt ze si rika - konecne nekdo normalni… Jinak u me i sestinedeli super

Já měla na šestinedělí smůlu. Ale možná to bylo tím, že jsem rodila den před státním svátkem a ty normální sestry měly dovolenou. Jedna tam byla vyloženě kr*va, ale tu neměly rady asi ani ostatní sestry, několikrát jsem slyšela, jak ji za něco peskuji. Jinak já měla přesně stejné přání, hlavně, ať jsme všichni v pořádku. A na porodním dále byla moc příjemná atmosféra. Hrálo tam rádio a několikrát jsme se s PA i doktorem zasmali. Zní to možná otřepane, ale porod mého dítěte byl fajn, ráda na to vzpomínám. Nikdy bych nevěřila, že tohle někdy napíšu, nejsem žádná bio-zena, ale díky přístupu PA i doktora na to mám super vzpomínky.

• Nahlásit
  • Citovat
3
3.7.20 18:00
To co popisujete je presne co bych chtela, zadne extra pozadavky vlastne nemam. Hrozne sem se bala, aby me nekdo za kazdou cenu netlacil do neceho, co bych nechtela (treba celou dobu rodit na zadech, automaticky nastrih, apod..). Tak to mela segra v Pardubicich, nemohla se hnout z luzka, automaticky nastrih hned a kdyz ji to ze vseho toho stresu neslo, hned na ni vytahli kleste, coz ji pry stahlo jeste vic.. Bulovka vypada fajn, at mate pohodovy porod :-)
@Dracunculus píše:
@Johelii Já byla v r.2014 a 2015 spokojená na Bulovce. Nic mi necpali, nástřih jsem odmítla a bez problému, obě děti jsem porodila bez poranění, bez medikace, po porodu hned mimčo na břicho, pak 2hod spolu. Ale neměla jsem žádné požadavky, když budeš mít, určitě ti vyhoví. Za pár týdnů tam jdu rodit znovu, tak jsem zvědavá na změny. A nově tam funguje Centrum porodní asistence. Koukni na web.

Příspěvek upraven 03.07.20 v 18:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12975
3.7.20 18:14

Domluvit si soukromou PA, která vám to vše bude hlídat. Ony se všechny porodnice tváří BF, malokterá je. A taky dost věcí není problém před porodem, ale při porodu je. Poučenou osobu s sebou, pokud je schopný muž, tak ten. Ale nejlíp PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
3.7.20 18:25

Koukla jsem na tu Bulovku, maji tam rozsahly cenik vsech ukonu, znamena to, ze budu muset za vse platit, nebo standardne spolupracuji s pojistovnami? Asi jsem sto let za opicema, to co bych chtela nabizeji standardne vsem ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18637
3.7.20 18:25

Rodila jsem bez nasrihu dvě ctyrkylove děti, v Podolí. Na sále jsme pak byli s mužem přes dvě hodiny sami, v klidu i s mimcem. Doktor přišel až na kontrolu placenty, jinak byla u mě celou dobu jen PA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama