Reklama

Přirozený porod, ale s placentou na přední stěně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terul12
Kecalka 159 příspěvků 09.02.17 08:11
Přirozený porod,ale s placentou na přední stěně

Ahoj maminky :mavam: jdu si pro radu možná spíše i pro trošku uklidnění :lol: prvního syna jsem rodila 11/2014 plánovanou sekci z důvodu epilepsie kterou jsem trpěla sice jako dítě, ale možná rizika bohužel byly i když už jsem delší dobu bez medikace. No teď jsem v 35 tt a moje gyndařka se tedy přiklání ke spontánnímu porodu, ale samozřejmě se uvidí jaký bude váhový odhad prcka kolem termínu. Jenže já mám placentu na přední straně a toho se hrozně děsím jelikož si nedovedu představit že rodim třeba 5-6 hodin což je určitě ještě ta lepší varianta :lol: a potom stejně u třetí doby by mě museli uspavat a otevřít kvůli vytahnuti placenty která prave mohla zarust do jizvy :nevim: Může a nemusí já samozřejmě vím, ale to je můj největší strašák z porodu :roll: vyjádření mé lékařky bylo zatím jen takové že se to stejně nedá poznat AŽ právě během porodu, konkrétně u te třetí doby :zed: Proto jsem teď hodně na vazkach a dost mi to komplikuje situaci tak moc jsem chtěla rodit přirozeně, ale proste ten fakt ze by mě zas uspavali a i tak rezali i když bych prdolu vytlačila normálně je silenej :roll: nemáte někdo podobnou zkušenost? :think:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Janez
Závislačka 4435 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 08:17

Ahoj já mám tp teď v pondělí, placentu taky vepředu a nevím proč by to mělo být za problém?? :nevim: jako kdyby byla vcestna, o tom žádná, ale tohle je normální uložení ne? :nevim:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9646 příspěvků 09.02.17 08:20

U obou placenta na přední stěně. První porod vyvolavany - sedm hodin, druhy spontánní necelé tři hodiny. S předchozím cs ale zkušenost nemám. Zeptala bych se přímo v porodnici, budou mít jistě takových porodu hodně

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 09.02.17 08:20

Rodila jsem normálně a placenou jsem ve předu měla a byla vrostlá a to jsem nebyla po cs. Já bych po sekci šla opět do sekce, máš to naplánované můžeš si nechat dát spinál a je to v klidu. Takhle se ti může stát že budeš dobitá a dítě uvidíš za 1-3 dny.

eryby
Kecalka 407 příspěvků 09.02.17 08:26

Kvůli vytahování by tě neotvírali, vybavili by jí spodem, kudy přišlo miminko, ale uspali by tě, to ano. Avšak to se může stát komukoli s placentou vepředu i vzadu…

Příspěvek upraven 09.02.17 v 08:28

Terul12
Kecalka 159 příspěvků 09.02.17 08:27

@Janez no tak u rodičky co predtim rodila spontánně to problém samozřejmě není je to normální uložení pokud nezasahuje přes porodní cesty, ale tím ze už mám jizvu tak mám riziko údajně vyšší ze více vroste a neodlouci se sama

tezi
Hvězda diskuse 49362 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 08:27

@Terul12 měla jsem to takhle u druhého porodu. První porod císařem a druhý normální s placentou na přední stěně. A všechno proběhlo naprosto normálně a placenta taky v pořádku.

Terul12
Kecalka 159 příspěvků 09.02.17 08:28

@Tichošlápek Jo asi bude lepší poptat se na více stranách a hlavně v porodnici kde budu rodit, jen mě zajímalo zda už někdo prošel podobným scenarem :lol:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1024 příspěvků 1 inzerát 09.02.17 08:29

Dá se poznat, jestli je placenta vrostlá nebo ne. Příští týden jdu právě kvůli tomuto na magnetickou rezonanci placenty. Ale jsem teprve 28tt, tak nevím, jestli se na tu MR může i takto pozdě jako si ty…Jsem taky po sekci a ted mám navíc vcestnou placentu, tak mě víc hlídají.

Terul12
Kecalka 159 příspěvků 09.02.17 08:30

@eryby fakt, tak to si mě uklidnila já měla za to ze se otvírá. Pokud by to šlo spodkem tak jak normálně jen za pomoci doktoru tak by se mi hned rodilo klidneji :lol:

Terul12
Kecalka 159 příspěvků 09.02.17 08:32

@zuzanx tak vidíte mě teda tvrdila ze nedá :roll: to potom člověka trosku rozhoupe a neví co si vybrat s takovýmto přístupem. To já si osefuju teda v porodnici poradně. Moc děkuji a přeji Vám ať vše dobre dopadne :kytka:

speedyy
Echt Kelišová 9900 příspěvků 09.02.17 08:32

@Terul12 Také jsem rodila s placenou na přední stene, syn mel 3880g. Porod byl bez problémů a nikdo problém nikde neviděl. Ale po jedny sekci bych se určite poradila v nemocnici, tam těch případů zažili spousty ;) A osobne bych se radši přikláněla opět k sekci.

Kaska85
Kecalka 231 příspěvků 09.02.17 08:38

Ja som presla rovnakym scenarom. Prvy akutna sekce, druha placenta na prednej strane a bez problemov. Tiez som mala respekt pred komplikaciami suvisiacimi s predoslou sekciou, ale chcela som rodit prirodzene. A za mna super. Druha bez nastrihu bez sitia. Tak drzim paste nech to pojde podla tvojich predstav.

Terul12
Kecalka 159 příspěvků 09.02.17 08:45

@speedyy poradím se určitě stejně mě tam za chvilku pošlou navíc třeba bude prckem větší a budu mít vystaráno :lol:

speedyy
Echt Kelišová 9900 příspěvků 09.02.17 09:03

@Terul12 Tak dej potom urcite vědět ;) Držím palečky, ať to všechno dobře dopadne :hug: A jak byl velký první syn? Prý po císaři nechtějí moc nechávat rodit deti nado 3,5 kg přirozeně. Ale to jsem slyšela v okolí, já s nim zkušenost nemám.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama