Příšerný strach ze zubaře

Napsat příspěvek
Velikost písma:
26283
3.2.16 15:53
@Anonymní píše:
Ahoj, prosim anonym.Jsem na tom stejně jako vy, ale řekla bych že hůř. Jak dlouho jsem nebyla u zubaře nebudu snad ani psát. Dokud mi nic nebylo, tak ok, ale ted mám delší dobu kaz ve stoličce, už je asi hoodne hluboký a pořád nemam odvahu tam jít. I když jsem se i pokoušela si nějaké zubaře obvolat, ale buď neberou nové pacienty anebo ano, ale chtějí výpis za posledních pět let od minulého zubaře…Já nebyla přes let, na výpisu bych neměla vůbec žádný záznam…Nevím, co dělat, z pohotovosti mě asi vyhodí když to není stav vzniklý náhle, ale těžce zanedbaná péče :,(… Navíc mám ještě další problém, mám roky něco s čelistí, takže neotevřu dostatečně pusu, nedostali by se tam ani vrtačkou, to jsem si jistá, já prostě nevím, co dělat :,(

Doporučila bych zkusit praktického lékaře a nechat si napsat žádanku ohledně vyšetření temporomandibulárního kloubu do čelistní poradny. Zubař většinou žádný výpis nepotřebuje, stejně si dělá nové rentgeny a hodnotí aktuální stav. Pokud jste úzkostná pacientka a je-li to ve vašich finančních možnostech, volila bych spíše stomatologii s nadstandardní péčí a přístupem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2400
3.2.16 20:43

Tak tahle diskuze je pro mě jako ušitá. Zítra jdu k zubaři, děsně se bojím, nenechám si dobrovolně ani píchnout injekci. Naštěstí nabízejí entonox, sice za 600,– pár nadechnutí, ale aspoň po něm otevřu pusu, drtím ruku sestřičce a injekci si nechám dát. Ale zrovna před chvílí jsem rozmýšlela co si „slupnu“ za prášek na uklidnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
27.7.16 20:04

Prosím mám problém, mám šílený strach ze zubaře. Opravdu je mi až na omdlení když tam mám jít a ted se bohužel stalo to že mě začal bolet rozlomený zub a vím že musí ven, mám i trochu nateklou pusu, prosím o radu kde dělají trhání zubů v narkoze??Jsem z Prahy :think: :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32104
27.7.16 20:16
@Romčinka píše:
Prosím mám problém, mám šílený strach ze zubaře. Opravdu je mi až na omdlení když tam mám jít a ted se bohužel stalo to že mě začal bolet rozlomený zub a vím že musí ven, mám i trochu nateklou pusu, prosím o radu kde dělají trhání zubů v narkoze??Jsem z Prahy :think: :think: :think:

narkoza není na počkání, k té potřebuješ nějaká předchozí vyšetření. Možná by byla vhodnější analgosedace, to je taková narkoza light. Jinak Tě uklidním, dneska se vše dělá v místním znecitlivění a to je opravdu dokonalé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
27.7.16 20:18

@Burj Chalifa a přes injekci to také necítím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5998
27.7.16 20:20

To lokální znecitlivění funguje opravdu solidně. Jehlička je extrémně tenká, takže vpichy nejsou skoro cítit. S narkózou bych byl opatrný, není to zase taková legrace, jak to vypadá v TV. A i cena bude zajímavě jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32104
27.7.16 20:22
@Romčinka píše:
@Burj Chalifa a přes injekci to také necítím?

to necítíš absolutně nic!!!Hele, vidím to takto: před zákrokem lexaurin nebo i malého panáčka na uklidnění - na lokální anestezii vliv nemá, pak Ti dají malilinkou včeličku do dásně a za pár minutek už vůbec!!! nic!!! necítíš. Jenom víš, že Ti něco kutí v puse, ale fakt nic nebolí. Co existuje lokální anestezie, k zubaři chodím naprosto beze strachu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
27.7.16 20:39

@Burj Chalifa @Ivan PPZ injekce mi vůbec nevadí jen se bojím že to bude bolet, mám ten zub rozlomený a bude muset zub páčit na několikrát… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2962
27.7.16 21:40

@Romčinka poptala bych se třeba na nějaké homeopatika, malá od kamošky taky šíleně vyváděla, a po nasazení homeo strach zvládá :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7195
28.7.16 13:09

@Romčinka zubaře nesnáším, bolí mě cokoliv mi dělají v puse, bojím se jich odjakživa. Injekce štípne a pak opravdu necítíš vůbec nic, nedávno jsem byla na trhání osmičky, nervozní jsem byla strašně a bylo to v pohodě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
28.7.16 19:49

Holky moc děkuji jste mě aspon trochu uklidnili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1756
29.7.16 11:19

@Romčinka At ti zubar da konskou davku anestetika :) Pres injekci nejsou citit ani vetsi zakroky, mne treba trhali hodne bolavou osmicku bezbolestne nebo lezatou osmicku, tu z te dasne taky museli dost pacit. Bez bolesti. Pokud se na to tvuj zubar nebude citit kvalifikovan, posle te nejspis na Karlak. Drz se a dej vedet, jak to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32104
29.7.16 15:49
@iila píše:
@Romčinka At ti zubar da konskou davku anestetika :) Pres injekci nejsou citit ani vetsi zakroky, mne treba trhali hodne bolavou osmicku bezbolestne nebo lezatou osmicku, tu z te dasne taky museli dost pacit. Bez bolesti. Pokud se na to tvuj zubar nebude citit kvalifikovan, posle te nejspis na Karlak. Drz se a dej vedet, jak to dopadlo.

Karlák nedoporučuji, jsou tam neskutečně dlouhé čekací lhůty i čekání v den zákroku. Naprosto doporučuji Ústřední vojenskou nemocnici, tedy pokud má zakladatelka možnost se tam nějak dostat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1756
29.7.16 19:56

@Burj Chalifa Aha, to je mozne, ja to resit nemusela. Byla jsem tam na pohotovosti akutne a u druheho si cekaci lhutu nepamatuji, to naopak akutni vubec nebylo. Nicmene sikovni tam jsou, aspon co ja mam zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.16 11:50

Prosím lidi potřebuju uklidnit, poradit… Čeká mě návštěva zubaře, naposledy jsem u něj byla když mi bylo tak 7 let což je strašně dávno, rodiče mě k němu neposílali, bohužel.
Jde o to, že ani nevím co mě čeká ale strašně se bojím..ALE nebojím se bolesti, přežila sem porody, přežiju i zubaře. Bojím se, že mi bude špatně, že se mi bude navalovat jelikož se mi kolikrát navaluje i při čištění zubů. Trpím emetofobii(strach ze zvracení) takže hlavně tady pramení můj strach i ze zubaře.
Prosím napište, co mě čeká, jak to probíhá..navaluje se vám při tom taky? dá se přitom i pozvracet? :?
Prosím hlavně o zachování anonymu, je to opravdu hodně citlivé

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama