Přiškrcený pupečník - pozná se z monitoru?

6.10.20 20:06

Přiškrcený pupečník - pozná se z monitoru?

Zdravím dámy :mavam:
Zajímalo by mě, zda se uzly na pupeční sňůře, případně nějak přiškrcený pupečník pozná na základě prováděných monitorů. Mimčo přibírá nějak pomalu, sama doktorka říkala, že je Drobek. V pátek mi dělala utz při hospitalizaci do nemocnice na víkend ( kvůli tlaku a vysoké tepove frekvenci) tak předpokládám, že snad by si všimla, že tam je něco jinak. Monitory mi dělali celý víkend pravidelně a byly ok. Ty by snad také odhalily, jak se mimcu daří. Pohyby mám už asi týden méně( jsem 37t), ale prý je to kvůli místu v břiše. Co myslíte vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
447
6.10.20 20:20

Monitor 5 hodin před smrti mého syna byl ukázkový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.20 20:22

Velmi mě mrzí vaše ztráta :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4301
6.10.20 20:25

Ne, toto se bohužel poznat nedá. Potvrdilo mi to hned několik doktorů. U mě veškerá vyšetření v naprostém pořádku a syn se narodil s utazenym uzlem na pupeční šňůře a nedychal. Dopadlo to naštěstí dobře, sice řešíme nějaké menší potíže, ale žádná hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
6.10.20 20:27

Ještě dodám, pokavaď jsou průtoky ok, mimco je menší symetricky (nikoli IUGR), tak by to mělo byt v pořádku. Menší frekvence pohybů je ale znamení, ze miminku zrovna nejlépe není. Uzly na pupecniku by měly byt viditelné na UTZ, ne ale vždy jsou odhaleny, protože to je docela těžké. At všechno dopadne dobře. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
6.10.20 20:29

U nás se také nepoznalo, jen mi „divně“ rostla. Jednou normálně, na další kontrole zase že vůbec..bylo to zkrátka takové divnější v růstu. Ale jinak prutoky byly vždy v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4727
6.10.20 20:44
@Danuska89 píše:
Ještě dodám, pokavaď jsou průtoky ok, mimco je menší symetricky (nikoli IUGR), tak by to mělo byt v pořádku. Menší frekvence pohybů je ale znamení, ze miminku zrovna nejlépe není. Uzly na pupecniku by měly byt viditelné na UTZ, ne ale vždy jsou odhaleny, protože to je docela těžké. At všechno dopadne dobře. :kytka:

Ty pohyby nemusí být pravda. Dcera se narodila 38+1tt, pohyby byly znatelně méně, když se párkrát během dne pohla byl to pro mě zázrak. Porod v pořádku, plodovka i šňůra taky. Apgar 10 10 10…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
6.10.20 20:50

@mackA159 snížena frekvence pohybů se vyskytuje u vysokého procenta zdravých mrtverozenych dětí. Samozřejmě to není pravidlem (ale co v tehotenstvi je, ze), nicméně věnovat pozornost by se tomu mělo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4727
6.10.20 20:57
@Danuska89 píše:
@mackA159 snížena frekvence pohybů se vyskytuje u vysokého procenta zdravých mrtverozenych dětí. Samozřejmě to není pravidlem (ale co v tehotenstvi je, ze), nicméně věnovat pozornost by se tomu mělo. :)

Mně bylo řečeno, i téměř všude to ctu, že pokles pohybu je na konci těhotenství normální kvůli mistu.. :think: a co si budem… Já skoro žádný břicho neměla, delohu jsem měla nízko, i sestra se desila na gynde když mě měřila břicho, ale jsem prostě mrnava a drobná :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4326
6.10.20 21:11

Syn mel uzel na pupečníku, zjistilo se to až pri porodu, rodila jsem akutni sekci pro příčnou polohu. Monitor i UZ v pořádku, je pravda, ze byl trochu menší, ale nijak dramaticky (2650g v 37+1).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
447
6.10.20 21:11

@mackA159 to je právě jeden z nejrozšířenějších mýtů, že miminko se málo hýbe kvůli tomu, ze nemá místo. Správně by se mělo hýbat stále stejně. Hlavně je třeba zpozornět, když náhle dojde ke změně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4057
6.10.20 23:15

Dcerka se narodila s uzlem na pupečníku, díky Bohu zdravá 3900g, celou dobu jsem o tom nevěděla. Setra po porodu jen zahlásila, " taková veliká s pravým uzlem na pupečníku, ta bude mít štěstí maminko!!" Díky bohu že jsem o tom nevěděla, celé těhotenství bych se šíleně bála! Držím moc všechny prsty ať je vše v pořádku! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama