Přišla jsem o kamarádku díky jejímu snažení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 21:40
Přišla jsem o kamarádku díky jejímu snažení

Dobrý večer všem. Měla jsem moc fajn kamarádku. Před asi osmi lety se začala snažit o mimčo. Je už po několikátém IVF už i s druhým partnerem. Vždy jsem se k ní snažila chovat v oblasech dětí, těhotensví a tak co nejtaktněji. Když jsem s ní někam vyrazila, tak bez dětí (mé děti viděla asi jen 2×, je vidět, že s dětmi se vídat nechce, chápu jí) o dětech prohodím jen pár slov a pak jsou všechna témata o všem možném. Při IVF jem jí vždy podporovala a držela. Bohužel ale poslední dobou když se sejdem je její téma vždy jen o jejích budoucích IVF, o spermiogramu jejího partnera o tom, jestli bude mít asi dvojčata, nebo ne a a tak. Déle jsme se neviděly a najednou mi přišla sms 'Ahoj v pondělí jdeme ne transfer, možná se nakonec podaří dvojčata. 'Trochu mě to dostalo, nezeptala se ani jak se máme my ani nenapsala nic jiného. Docela dost se za tu dobu u nás stalo, ale nemám ani chuť jí to řikat, protože mi připadá, že jí to už stejně nezajímá. Vždy tady čtu, jak se cítí snažilky utiskovaný kecama matek, ale asi budu první, kterou mrzí, že snažilka se nebaví o ničem jiném. Mrzí mě to. Spíš jsem se chtěla podělit, než rady. Jinak omluva za anonym. P. S. nepište mi, že nechápu jaké peklo snažení je, vím to od ní, je to šílený, ale malinký zájem o okolí by se možná zvládnout dal, nebo myslíte, že ne?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sad 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 21:44

Myslím, že skutečná kamarádka by měla pochopení, nic víc, nic míň. Dej jí čas…nic ve zlém.

Šarlota4
Extra třída :D 10664 příspěvků 16.11.14 21:45

Tak ji to taktne napis. Ze ji prejes jen to nejlepsi, ale ze ji to pohltilo a ani se nezepta jak se mate. Navic rikat pred transferem po letech snazeni, ze budou mit dvojcata je docela zcestne. Vubec se nedivim, ze te jeji chovani mrzi. Asi to nedela schvalne, ale kdyz ji to nikdo nerekne tak se to nezmeni.

lovesmile
Kelišová 6583 příspěvků 16.11.14 21:46

Hele, ono to asi bude o lidech. Nemyslím si, že by byly všechny snažilky stejné. Já mám zase kamarádku, která nemluví o ničem jiném, než o své dceři. A to tak, že tě pomalu ani nepustí ke slovu a když už (což je skoro zázrak), tak mluvíš a nakonec zjistíš, že tě stejně neposlouchá nebo ani nenechá domluvit. Taky se mi stalo, že jsem se ji na něco zeptala a ona ani neodpověděla a začala zase mluvit o svém dítěti. Jinak je to fajn holka, ale kvůli tomuhle se s ní už moc nestýkám. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 21:48

Jo jo, ona je vždy taková, vždy je přesvědčená, že to tentokrát dobře dopadne. Říkám si, že je to dobře, že tak smýšlí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 21:52

Vím možná jak se cítíš..
Píšu anonymně, protože tu chodí manželova sestřenice a ta by poslala, že jde o jejich rodinu..
Od manžela rodinná známá se několik let- 15 snažily o miminko, nedařilo se.. My se poznaly před 11 lety, mám 5 letého chlapce.. Když se malý narodil, tak jí to nabíjelo, chtěla za námi jezdit, hodně jsme se spřátelily, ale hodně.. Pak mi i kluka hlídala a dokonce k ni jezidl i na prázdniny.. já taky i přespání..
Stal se asi zázrak a po těch letech nakonec otěhotněla, ještě v té době jsme se hodně bavily, mluvily jsme o kočárcíh, ptala se na gynekoga, kluka si brala, hodně k sobě měli blízko, prostě hodná teta.. Já v té tobě otěhotněla taky, takže nás to hodně spojovalo.. Takto jsme se přátelili hruba 3 roky ve velkém, malý si hodně na ni zvykl..
No a narodil se mě druhé, za měsíc a něco jí.. a prostě jak utne, když jsem si musela návštěvu vyžádat u ní.. což jsme nevěděla, že je vyžádáná, ale poznala jsem to- už prostě nás- nebo kluka nepotřeboala.. Taky mě to mrzí.. Každý se ptá, proč se nestýkáme, nevím co říct.. zvala jsem ji k sobě, x výmluv, k sobě mě nepozve, kluka si už nevezme- což naprosto chápu, ale takto jsme byly 4 roky a ani za ten poslední rok co se odmlčela nezavolala, jak se má, a td..
Prostě už nemá zájem… miminko ji samozřejmě přeju, ale hodně mě to naštvalo..

yweth
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 16.11.14 21:54

Chápu, že je jí asi hrozně. Ale snad by kvůli jejímu snažení nemělo jít dlouhodobé kamarádství do háje…chápu, že Tě to mrzí, ale asi to chce čas a uvidíš…

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 16.11.14 22:02

Mám v tom trochu zmatek, takže mi není jasné, jak píšeš, že jsi přišla o kamarádku. Ona o tom ví, že to takhle cítíš? Proč jí chráníš před svými problémy? Třeba by to pro ní bylo i přínostné, kdyby věděla, že i ty přesto, že máš děti, máš také problémy. Pokud by nebyla ona pro tebe oporou, tak k čemu je ti taková „kamarádka“ a proč si myslíš, že by nemohla vídat tvoje děti? Jsou součástí tvého světa, stejně jako jejího je neplodnost, kterou ty taky neodmítáš a neděláš, že neexistuje. Jde o to, jestli to, co ty děláš chce i omna, nebo jestli si to jen ty myslíš. Nejlepší by bylo si s ní o tom citlivě a upřímně promluvit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 22:09

@tiffany jen že já se s ní nechci dělit o problémy, chtěla jsem jí říct pozitivní věci a změny co se staly. Nechráním jí před dětmi, těhotenstvím. Vždy jí trochu něco povyprávim, ale nemelu o nich. S dětmi se nescházíme, protože jsou ve věku, kdy potřebují být na hřišti, nebo v herně, aby byly v pohodě a nezlobily a ona tyto prostory nesnáší. Nemůže se podívat na jakékoliv dítě. Ty moje dala, ale viděla jsem jak je nesvá, tak jí je nenutim a radši si pokecáme v klidu někde na kafi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 22:11

Jinak jsem nějak ztratila chuť s ní o čemkoliv mluvit, když vidím, že jí nic jiného nezajímá

tiffany
Extra třída :D 12215 příspěvků 16.11.14 22:18

No ale měla bys jí to přeci říct, jak to cítíš, ten váš vztah, tedy jestli ti na něm záleží. Jinak si myslím, že si nemusíš vyčítat, jestli chce jen brát a nechce dávat a tobě se to prostě už zajídá. Takové kámošky jsou na nic. Nejsi za její neplodnost zodpovědná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 22:27

@tiffany asi máš pravdu, měla bych jí to naznačit. Ale zas se mi nechce když už se takla trápí přidělávat další řešení. Nerada bych docílila toho, že se třeba bude ptát jak se mam nuceně. Když jí to teď nezajímá, tak počkám a až bude mít ty dvojčata, tak s ní hodim řeč. Třeba bude zase v pohodě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 22:31

Snad se někdy brzo dočkám

Raráška
Kecalka 365 příspěvků 16.11.14 22:33

Cesty se rozdělily. Třeba bych i pochopila její sobeckost a že řeší jen sebe, ale být tebou bych ji nechala jít. Toto partnerství, kamarádství tobě nic nepřináší a tak se nauč být též sobecká.
Jsem po ZT a dvě mé kamarádky jsou těhotné a vše je v pořádku a to jim nemálo závidím a ruku v ruce přeji. Nevolám jim. Zatím se naše cesty rozdělily.
Počkej co bude dál…

LaManka
Kecalka 315 příspěvků 16.11.14 22:34

Chápu vás obě. Kamarádka je skutečně mimo, nedovedu si to sama představit, takhle dlouho toto řešit, to se na ní skutečně muselo podepsat.
Po přečtení několika příspěvků jsem si uvědomila, že mám však také takovou kamarádku, né tedy snažilku, ale takovou, co vlastně hodně řeší jen sebe a na mě si vzpomene, když se jí to hodí do programu - pak i přijede k nám domů a kecáme do noci, je nám fajn, ale je mně to občas líto.
Každopádně, pokud si s ní budeš chtít promluvit, udělej to až po transferu, teď by to skutečně nevnímala…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Koptashow, na kterou byla radost se dívat: Václav Kopta Lvy zvládl skvěle

Jeho televizní pořad Koptashow, v němž slíbil odhalovat nejrůznější tajemství... číst dále >