Přišla jsem o mléko a mimi nechce UM

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mickapicka
Kecalka 151 příspěvků 07.10.14 00:11
prisla jsem o mleko a mimi nechce UM

Poradte prosim co delat s 3,5 mesicnim miminkem, ktere odmita UM?
Doposud byla plne kojena, krasne pribirala, proste bez problemu jsem kojila po 3hodinach a spala celou noc.
Ted uz 4dny bojujeme u kojeni. Place, vzteka se, saje nesaje a evidentne nemam mleko. Ani odsavackou jsem nevysahla vic nez 20ml. I to citim, proste kde nic tu nic, mliko pryc! Duvod bych I mela, dva gydny velkych stresu :-(
Ale tedy co jste delaly pokud vase mimi odmitalo UM a MM na ktere bylo zvykle najednou nebylo? Snad nebude drzet hladovku? Dnes vecer usnula diky urputne hystericke scene, chudinka hladova. Ted se bojim toho co bude v noci az se probudi…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
pavlats
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 00:18

Neboj, pokud mateřské mléko opravdu není, tak to mimi dřív nebo později pochopí. Prostě naabízej stále UM. Žádné mimčo nebude dobrovolně hladovět. Je to boj, ale nedá se nic dělat a malá UM dřív nebo později přijme, uvidíš. Dobrovolně opravdu hlady neumře, neboj se. :hug:

pavlats
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 00:19

Ještě mě napadlo. Doporučuje se, aby zpočátku UM nabízel kdokoliv jiný než matka (dítě je nemá spojeno s kojením).

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 07.10.14 00:24

Odmítá ho kvůli tomu, že neumí pít z lahve?

nevzdávej kojení… :hug: :hug: :hug: dávej ji k prsu pořád… nedodržuj žádné intervaly… jsi také ve stresu, takže máš slabý spouštěcí reflex…uvolni a prohřej vypitím hrnku horkého čaje těsně před kojením. A koj dle potřeby dítěte, dokud má potřebu sát, tak střídej prsa a koj… já věřím, že se to ještě povede rozkojit… kojení 3,5m bez problémů nemůže jen tak přestat… stejně ti nic jiného nezbyde než to zkusit, když ti lahev nevezme.

nemusí vydržet najezená dlouho… stačí půl hodinky, hodinku… dva dny se „prokojíte do bezvědomí“ a mléko bude zpátky, uvidíš :hug:

Jinak co se týká saviček, tak děti z kojení dobře přecházejí na savičku MAM - má dobrý zploštělý tvar. A neboj se dát dvojku dírku… aby to trochu více teklo… prso taky teče rychle.

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 07.10.14 00:27
3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 07.10.14 00:29
mickapicka
Kecalka 151 příspěvků 07.10.14 00:51

@pavlats dekuju, ja vim, ze Ted Vidim Ty cerny scenare… Snad to " drive nebo pozdeji " bude spis drive…
@3HE kojeni nevzdavam, zacla jsem stimulovat odsavackou a malou budu dal prikladat k prsu. Snad to pomuze. Ja byla tak stastna, ze kojim! S prvorozenou jsem to stesti nemela a ted takova krasa a pohoda.
Jinak z flasky sat umi bezproblemu. Uz i celodenne hlidana s flaskou pak bezproblemu zase kojena. Ji proste nejelo to UM. Mame Nutrilon. Pripadne jeste koupim jinou znacku,

Holky dekuju, jsem z toho ted takova rozhozena…

A omlouvam se za preklepy, pisu z mobilu a obcas si tam skace co chce.

3HE
Generální žvanilka 22038 příspěvků 07.10.14 01:03

@mickapicka Nejdůležitější je chuť a snaha… máš obojí ;) koj minimálně co dvě hodiny… nedělej delší interval!!! a po každém kojení odsávačkou ještě obě prsa min.5minut odsávej, i když nic neteče. Z lahve dej dokrm max 50ml, aby pak chtěla po těch dvou hodinách k prsu. Ale lépe to zkusit bez dokrmu a kojit třeba i co hodinu a pak ještě odsávat. Je to maraton… ale po dvou dnech se mléko začne zase tvořit.
Kup si kojočaj s jestřabinou… a homeopatika RICINUS COMUNIS CH5 (v lékárně) - cucej 4dny 3×denně 5kuliček… nezapíjet, nezajídat min. půl hodiny. Za čtyři dny vybereš cca jednu lahvičku, tak si dej dva dny pauzu a můžeš zase cucat. Až naběhne tvorba mléka, tak postupně vysazovat, jinak to může při delším než tří týdenním cucání působit opačně a mléko zase mizet.

Pij hodně tekutin - hlavně teplé!!! a do jídla si přidej kopr a kmín… HODNĚ!!! do polévky, do omáčky…

DRŽÍM PALCE :hug:
Chutná je Beba. Nutrilon je hnusný :poblion: :mrgreen:

mickapicka
Kecalka 151 příspěvků 07.10.14 01:04

Jeste poradte, mam dat aspon cajik? Tim asi nic nezkazim. Zatim mela Jen vodu v horkych letnich dnech. Tak snad aspon ten caj veme na milost. Nebo myslite, ze to bude moc novot najednou?

mickapicka
Kecalka 151 příspěvků 07.10.14 01:12

@3HE moc dekuju. Pokusim se zitra pohledat homeopatika i jiny mliko. Problem je, ze nejsme v Cechach.
Odsavat I prikladat budu a snad to pujde. Moc by me to mrzelo.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 07.10.14 06:06
@mickapicka píše:
Jeste poradte, mam dat aspon cajik? Tim asi nic nezkazim. Zatim mela Jen vodu v horkych letnich dnech. Tak snad aspon ten caj veme na milost. Nebo myslite, ze to bude moc novot najednou?
čaj můžeš, ovšem z toho nic nemá. Jinak se nenech zmást tou odsávačkou.. to, že neodsaješ neznamená, že mléko není :think: já bych ho mohla rozdávat, ale odsávačkou ho nevytaham :zed: jestli chceš, dál přikládej, můžeš taky dokrmovat např přes stříkačku - nejen přes flašku. Ono UM chutná jinak, dítě neumí pít s flašky, ale pokud bude mít fakt hlad, tak Ti to vezme, neboj ;)
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 07.10.14 06:18
@mickapicka píše:
Poradte prosim co delat s 3,5 mesicnim miminkem, ktere odmita UM?
Doposud byla plne kojena, krasne pribirala, proste bez problemu jsem kojila po 3hodinach a spala celou noc.
Ted uz 4dny bojujeme u kojeni. Place, vzteka se, saje nesaje a evidentne nemam mleko. Ani odsavackou jsem nevysahla vic nez 20ml. I to citim, proste kde nic tu nic, mliko pryc! Duvod bych I mela, dva gydny velkych stresu :-(
Ale tedy co jste delaly pokud vase mimi odmitalo UM a MM na ktere bylo zvykle najednou nebylo? Snad nebude drzet hladovku? Dnes vecer usnula diky urputne hystericke scene, chudinka hladova. Ted se bojim toho co bude v noci az se probudi…

kamoska nerdavno prisla o mleko kvuli stresu - byli ve spitale. kdyz se vratila domu, vratilo se i mleko. Tak radim nevzdavat, prikladat. Pokud uz jsi teda nechtela stejne odstavit.
Pokud o kojeni nestojis, tak neboj, hlady nebude.
Problem odmitani obvykle neni v savicce od flasky, kdyz dite chce, napije se snad i z hranate…zku­senost vice lidi. Ikdyz jsou samopzrejme flasky, ze kterych to jde lip (u nas to byla MAM)
Pokud bys chtela kojit, tak bych to rvala strikackou, lzickou…pripadne si sezen suplementor

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 07.10.14 06:24
@3HE píše:
@mickapicka Nejdůležitější je chuť a snaha… máš obojí ;) koj minimálně co dvě hodiny… nedělej delší interval!!! a po každém kojení odsávačkou ještě obě prsa min.5minut odsávej, i když nic neteče. Z lahve dej dokrm max 50ml, aby pak chtěla po těch dvou hodinách k prsu. Ale lépe to zkusit bez dokrmu a kojit třeba i co hodinu a pak ještě odsávat. Je to maraton… ale po dvou dnech se mléko začne zase tvořit.
Kup si kojočaj s jestřabinou… a homeopatika RICINUS COMUNIS CH5 (v lékárně) - cucej 4dny 3×denně 5kuliček… nezapíjet, nezajídat min. půl hodiny. Za čtyři dny vybereš cca jednu lahvičku, tak si dej dva dny pauzu a můžeš zase cucat. Až naběhne tvorba mléka, tak postupně vysazovat, jinak to může při delším než tří týdenním cucání působit opačně a mléko zase mizet.

Pij hodně tekutin - hlavně teplé!!! a do jídla si přidej kopr a kmín… HODNĚ!!! do polévky, do omáčky…

DRŽÍM PALCE :hug:
Chutná je Beba. Nutrilon je hnusný :poblion: :mrgreen:

MOJE ZKUSENOST NA ME OSOBE
skutecne a jedine pomaha: prikladat co nejcasteni (ani tak nezalezi na delce, ani tak nezalezi, aby to bylo v noci) A zebere to skutecne za 2 dny temer presne.
pOKUD je problem se spoustenim, tak me pomahalo nesoustredit se na kojeni a trebas si u toho cist (jde blbe, kdyz dite breci)
nepomaha: nic ostatniho (tekutiny, melta, homeopatika, kojici caje, mlecne vyrobky)

problem podle me je, pokud to dite nelze udrzet u prsu, ze ktereho netece. To se rozkojuje blbe. A samozrejme maminka je z toho vystresla atd…

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 07.10.14 07:00

Ještě jedna rada… Měj miminko i mimo kojení co nejvíce u sebe - v šátku, v posteli… (Ideálně tělo na tělo) Ten nepřetržitý kontakt funguje.

Držím palce!

jessikka
Extra třída :D 10899 příspěvků 07.10.14 07:48

@mickapicka Kup si dve bylinky- piskavice recke seno a benedikt lekarsky. Kam se na ne hrabe jestrabina. Bere se 3×3 tablety od kazdeho. Ja mela podobny problem a toto hodne pomohlo. A urcite pouzivej pri kojeni techniku stlacovani prsou. Pokud nevis jak a nebudes si stopro jista z videi na internetu, povolej laktacni poradkyni. U nas hodne udelala i spravna poloha.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Česká pošta pod palbou další ostré kritiky: Co Čechům vadí nejvíce?

Česká pošta je už delší dobu terčem hněvu české populace. Na sociální síti... číst dále >

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >