Přišla jsem o zub a moc mě to mrzí

Anonymní
12.9.20 18:22

Přišla jsem o zub a moc mě to mrzí

Zdravím, měla jsem zubařku tzv řezníka
Zuby mi zkur. vila dostala jsem díky ní zánět do dolní 6tky kdy při odvrtaní kazu mi zub pořádně nevyčistila :roll: a dostal se mi do ní zánět :oops: Bolesti haló prase 8o Šla jsem s tím na pohotovost, kde mi zub vyčistili i kanálky, bohužel začali odumirat nervy tak mi je museli vytáhnout, zub zadělali, avšak po čase mě zub začal opět zlobit.
Našla jsem si jiného zubaře.
Ten navrhl zub vytrhnout, protože už jsem dostala zánět okostice, :roll: a kost se rozpouští.
Byla jsem na vytržení, bolest ani otok žádný.
Ale teď tam mám díru jako po granátu a je mi toho zubů líto :,( to mi nebylo ještě ani 30 let a už mi rvou zub.
Přemýšlela jsem nechat si udělat nový ale stálo by to kolem 30 000 můj plat je 15000 :roll: co vy co už taky nemáte nějaké ty zuby?
Nějaké rady jak se vyhnout dalším problémum se zuby?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10157
12.9.20 18:29
@Anonymní píše:
Zuby mi zkur. vila dostala jsem díky ní zánět do dolní 6tky kdy při odvrtaní kazu mi zub pořádně nevyčistila :roll: a dostal se mi do ní zánět :oops: Bolesti haló prase 8o Šla jsem s tím na pohotovost, kde mi zub vyčistili i kanálky, bohužel začali odumirat nervy tak mi je museli vytáhnout, zub zadělali, avšak po čase mě zub začal opět zlobit.
Ten navrhl zub vytrhnout, protože už jsem dostala zánět okostice, :roll: a kost se rozpouští.
Ale teď tam mám díru jako po granátu a je mi toho zubů líto :,( to mi nebylo ještě ani 30 let a už mi rvou zub.
Přemýšlela jsem nechat si udělat nový ale stálo by to kolem 30 000 můj plat je 15000 :roll: co vy co už taky nemáte nějaké ty zuby?
Nějaké rady jak se vyhnout dalším problémum se zuby?

O implantátu bych v tvém případě určitě uvažovala, seš mladá a ta mezera bude dělat problémy, zuby se budou posunovat, ten proti nebude mít do čeho zkousávat…
Jinak na zuby funguje opravdu jen důsledná hygiena a nezanedbávat prevenci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
12.9.20 18:30

Jestli nebylo levnější si čistit zuby a zdravě se stravovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5268
12.9.20 18:32
@Anonymní píše:Nějaké rady jak se vyhnout dalším problémum se zuby?
čistit si je :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10157
12.9.20 18:34
@Zumpa píše:
Jestli nebylo levnější si čistit zuby a zdravě se stravovat.

Fakt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.20 18:36

Muj manzel je ortodontista a casto resi tyhle mezery po extrakci. Nekdy je potreba dat implantat nebo mustek, ale casto to jde upravit ortodonticky a rovnatka na 2 roky treba u nas vyjdou levneji nez implantat. Plati se ted cca 9 tisic na jednu celist.

• Citovat
  • Nahlásit
1425
12.9.20 18:41

Nerikam, ze je to neco uzasneho, ale clovek v zivote prijde o vic nez o jeden zub. Me 2 hodiny rvala zubarka prerostly zub. Bolest, ze si to doted pomatuji. A to mi bylo tak 13. Zuby se posunuly a nejakou exta velkou diru nemam. Dalsim 2 mym pribuznym vytrhli hned nekolik zubu kvuli rovnatkum. Noveho zubare uz mate, tak hlavne, ze jinak zdravi slouzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
12.9.20 18:44

@Cenarius nejsem zakladatelka, ale zuby si cistim spravne, dlouho, poradne. Pouzivam vsechny mozne i nemozne doplnky..podle hygienicky delam maximum. A přesto se mi zuby kazi a rozpadaji. Muj muz oproti tomu zuby párkrát presmrdla aby se nereklo a v zivote nepouzil ani zubni nit, natoz mezizubni kartacek. Nema ve svych skoro 40 letech ani jeden kaz a i tri zuby, ktere mu zustaly mlecne, jsou naprosto zdrave.

Stejne to vidim i u nasich deti. Nejstarsi ma zuby zdrave, prostredni uz kaz mela a nejmladsi, ac cistime, bude mit asi zuby po me:(

Tolik k te poznamce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.20 18:54
@Anonymní píše:
Nějaké rady jak se vyhnout dalším problémum se zuby?

Tak šesta je asi i vidět, i když máš plat malý, tak bych třeba si dal tam dát nějaký mezerník a pak implantát, prostě našetřit si na něj. Já si všímám, když někomu chybí zub, i když mu je přes 50 a nejde o přední zuby. Nevypadá to dobře. 30 tisíc je sice dost, ale ne tolik, aby na to nešlo postupně našetřit. Zvl. u mladé holky to je důležité. U možných partnerů, nebo při změně zaměstnání, těch situací je asi více, kde to může dost vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11844
12.9.20 19:00

@Zumpa @Cenarius To jsou rady :nevim:

@Anonymní píše:
Muj manzel je ortodontista a casto resi tyhle mezery po extrakci. Nekdy je potreba dat implantat nebo mustek, ale casto to jde upravit ortodonticky a rovnatka na 2 roky treba u nas vyjdou levneji nez implantat. Plati se ted cca 9 tisic na jednu celist.

To by me nenapadlo, ze by to slo srovnat rovnatky. Ono 6 je porad jeste dulezity zub :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.20 19:07

A já nemám dvě spodní sedmičky a žiju… a nahoře jednu šestku…už je tam nemám hooodně dlouho, cca 7-8 let. Měla jsem blbou zubařku, starou paní a ona trhala místo aby se snažila… tvrdila jak jsou zuby špatné. Ted už mám novou zubařku asi 5 let, měla jsem na začátku dost kazu, ona mi vše poopravovala, některé byli náročné, ale nikdy nic netrhala. A já si začala i více starat o zuby a už nemívám ani kazy. chodím na dentalní hygienu. Ale ta stará mi vždy řekla že ok… a já moc neřešila. Pak u mladé asi 6 kazu…

• Citovat
  • Nahlásit
12.9.20 19:09

@cecetka Co jsem četl, tak když se nedá implantát, tak se dává nějaký mezerník, jinak ty zuby se pak samy pohybují a mezeru zaplní, což není asi zrovna ideální. Vytáhnout dva zuby jde třeba u mladých lidí, pak se zbylé zuby posunou, ale musí to být na obou stranách. Tohle se stalo dceři mých známých po úrazu, snad utržené patro nebo co, po letech není nic vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.20 19:22

Chce to hledat levnějšího zubaře, můžu fakt doporučit Thomayerovu nemocnice http://www.ftn.cz/…oddeleni-72/. I s několika výlety do Prahy to vyjde levněji než jinde a naprostá spokojenost, ani objednací doby nemají dlouhé, ani jsem tomu nevěřila, že v nesoukromé ordinaci to může tak pěkně a levně fungovat.
I další pražšké nemocnice mají dělání implantátů levnější než soukromníci a hlavně v tom mají i větší praxi než běžný zubař, který dělá všechno možné a k dělání implantátu se dostane 1× za měsíc max.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23996
12.9.20 19:28

Tak ať ti tam udělají můstek. Ten jde v nějaké barvě na pojišťovnu, pokud budeš chtít bílý zub, tak něco zaplatíš, ale nebude to 30tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.20 19:30

Na můstek se upravují oba zuby vedle, už potom tolik nevydrží max. 30 let, to už radši díru. Normálně dávají zubaři můstky lidem 45+.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama