Přišla mi na účet platba

Anonymní
13.8.20 13:40

Přišla mi na účet platba

Ahoj, resil nekdo podobny problém? Prisly mi nejake penize na ucet a vubec nevim odkud jsou, v predmetu nic uvedeno neni. Pouze VS, KS a SS. Nejedna se o malou castku, v bance mi rekli, ze nemuzou zjistit ci to je. Jsem na materske ale ta mi uz v cervenci koncila a vzdy to bylo uvedeno c predmetu. Ted nevim co mam delat? Lze to nejak rozeznat? KS je 138, co to znamena vubec? Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18988
13.8.20 13:44

Cislo účtu ti neni povedome, ani se neda vygooglit ze by to bylo třeba z nějaké firmy? Jinak kdyz banka nechce rict za co to je, tak bych ty penize nechala na uctu, neutrácela je, kdyz to neni mala castka, tak se o to urcite nekdo přihlásí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
13.8.20 13:45

Končíš mateřskou a začínáš rodičák? Není to třeba z práce proplacena dovolená? Mrkni na číslo účtu, popř zkus hodit do Googlu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23498
13.8.20 13:47

Většinou je tam vidět, z jakého účtu peníze přišly.
Když to číslo zadáš do vyhledávače, vyhodí ti to něco?
Jinak je divný, že by banka nevěděla nebo nebyla schopna to zjistit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18988
13.8.20 13:48

@Mar__tanka1983 tak ono banka to videt muze, ale jestli je to ze soukromého účtu, tak nesmi poskytnout informaci komu patří :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23498
13.8.20 13:48

Jinak KS 138 je srážka ze mzdy…
To skoro vypadá, jako by k tobě na účet někdo někomu odeslal třeba sociální nebo tak něco… :think:
Jestli seš si jistá, že ti to nepatří, tak to vrať, ne? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4329
13.8.20 13:49

Bance jsi nahlasila, že ti ty peníze nepatří, nebo ses jen ptala, od koho jsou? Prvne bych bance řekla, že to je omyl, jestli oni nějak mohou kontaktovat odesílatele. Nemáš něco ve zprávě pro příjemce u té platby? Mně se to teď stalo taky, ale u čísla účtu byl přímo název instituce, takže jsem je kontaktovala a po domluvě peníze poslala zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6218
13.8.20 13:50

KS 138 je srážka ze mzdy. Zkuste číslo účtu projet na Google jestli něco nevyběhne. Ještě se můžete dotázat banky odesílatele aby kontaktovala majitele účtu kvůli prověření platby. Určitě na peníze nesahejte dokud se vše nevyjasní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
13.8.20 13:55

Nahaš to bance, banka by měla kontaktovat odesílatele a dořešit to. Pokud už se odesilaten neozval sám. Ty pak budeš muset podepsat souhas, že to převedou zpět.
Máme bohužel bohaté zkušenosti. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 13:56

Googlila jsem cislo uctu ale bohuzel mi to nic nenaslo a banka mi rekla, ze to nelze zjistit od koho to je, jinak ano, koncila mateřská v cervenci, v srpnu jsem dostala za ten cervenec a najednou tam je nejaka platba. Urcite na to nesahnu dokud nebudu vedet o co jde. Ale neni tam předmět nic, jen VS, KS a SS. A ano, bance jsem rekla, ze nevim o jake penize se jedna, ona jen ze to muzou bejt treba dane a at si to prave vyhledam na googlu ale tam nic.. :nevim: ale vic nerekli…pockam tedy a pripadne to vratim ale aby fakt treba neco neproplaceli a ja to omylem nevrátila…zkusim teda pockat a kdyztak zas dojdu do banky.

• Citovat
  • Nahlásit
22509
13.8.20 14:01
@Anonymní píše:
Googlila jsem cislo uctu ale bohuzel mi to nic nenaslo a banka mi rekla, ze to nelze zjistit od koho to je, jinak ano, koncila mateřská v cervenci, v srpnu jsem dostala za ten cervenec a najednou tam je nejaka platba. Urcite na to nesahnu dokud nebudu vedet o co jde. Ale neni tam předmět nic, jen VS, KS a SS. A ano, bance jsem rekla, ze nevim o jake penize se jedna, ona jen ze to muzou bejt treba dane a at si to prave vyhledam na googlu ale tam nic.. :nevim: ale vic nerekli…pockam tedy a pripadne to vratim ale aby fakt treba neco neproplaceli a ja to omylem nevrátila…zkusim teda pockat a kdyztak zas dojdu do banky.

Nevracej nic stylem pošlu to zpátky na účet, ze kterého to přišlo.
Doporučuju se ujistit, jestli to nejsou peníze z práce za čerpanou dovolenou. Pokud si budeš 100% jistá, že to nejsou tvé peníze, tak banku oficiálně písemně kontaktovat (nejen se nějaké pani na přepážce zeptat, čí je to číslo účtu/kdo je odesílatel), že máš připsanou neznámou platbu a ať to řeší. Oni mohou ze své pozice kontaktovat banku plátce, ten pak majitele účtu atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4594
13.8.20 14:10
@Anonymní píše:
Googlila jsem cislo uctu ale bohuzel mi to nic nenaslo a banka mi rekla, ze to nelze zjistit od koho to je, jinak ano, koncila mateřská v cervenci, v srpnu jsem dostala za ten cervenec a najednou tam je nejaka platba. Urcite na to nesahnu dokud nebudu vedet o co jde. Ale neni tam předmět nic, jen VS, KS a SS. A ano, bance jsem rekla, ze nevim o jake penize se jedna, ona jen ze to muzou bejt treba dane a at si to prave vyhledam na googlu ale tam nic.. :nevim: ale vic nerekli…pockam tedy a pripadne to vratim ale aby fakt treba neco neproplaceli a ja to omylem nevrátila…zkusim teda pockat a kdyztak zas dojdu do banky.

Banka ví vždycky odkud peníze jsou a kam jdou. Jen mají svoje postupy a ty se musí dodržovat. Ať ti poradí, co máš udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7350
13.8.20 14:23

S bankou bych to řešila písemně. Ponechat si platbu, která ti nepatří, je trestný čin a pokud jde o vyšší částku, je za to klidně 5 let. Znám člověka, co byl odsouzen za neoprávněně přijatou platbu, jelikož ji ještě utratil. :zed: :zed:
Zatím nevracej, ale písemně si podej žádost o sdělení, kdo ti tu částku zaslal. Pak uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.8.20 14:41

Dekuju vam moc za info, porovnala jsem cislo uctu ze kteryho mi chodila vyplata z prace a ten, z ktereho mi ted prisla platba a jedna se o ten samy účet. To by me nenapadlo, takze dekuji vam :) @Svistice diky :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama