Přisouzení otcovství dítěte bývalému po rozvodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 18:23
Přisouzení otcovství dítěte bývalému po rozvodu

Minulý rok v říjnu jsem se rozvedla s exmanželem - reálně jsme již rok měli oba jiné partnery. S dalším partnerem jsme pak v prosinci zplodili dítě, brát jsme se zatím nechtěli, přišlo nám, že rodičovství, řešení bydlení, je toho až moc a počkáme si, až bude vše klidnější.

Jaké bylo moje překvapení, když jsme teď na matrice chtěli sepsat souhlasné prohlášení o otcovství dítěte a bylo nám řečeno, že to můžeme až když uplyne doba 300 dní od rozvodu 8o
Chápala bych to, kdyby dcera byla zplozena ještě v manželství, nebo pokud by se k otcovství nikdo nehlásil, ale proč to stát takto komplikuje, když se to stalo už po rozvodu?

Termín porodu mám 9.9 a 300 denní lhůta běží do 3.9 :cert: Nechápu, proč paní na matrice nemůže stačit těhotenská průkazka ve které je datum porodu 9.9 dle UTZ nebo dokonce 12.9 dle poslední menstruace. Z toho přece jasně vyplývá, že dítě, pokud bude donošené, nespadá do ochranní lhůty.

Teď jsem ve velkém stresu, že si dcera „pospíší“ (je to dost možné, moje matka také rodila o 2 týdny dřív :roll: ) a bude mít v rodném listu příjmení i otcovství ex a budeme to muset řešit před soudem. Sice ex ani partner to nijak neřeší (máme dobré vztahy) ale přijde mi to jako velmi zbytečná a stresující komplikace.

Opravdu se to nedá momentálně vyřešit nijak jinak než sňatkem narychlo?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67418 příspěvků 14.07.19 18:26

Ne, neda.

Jogrr
Závislačka 4993 příspěvků 14.07.19 18:28

Neda

SlečnaDahlia
Závislačka 2720 příspěvků 14.07.19 18:30

Nedá.

Stát nic nekomplikuje, stát chrání nenarozené dítě tím, že předpokládá, že lidé, kteří žijí spolu v manželství, spolu taky manželským životem žijí. A exem jste si to zkomplikovali sami.

stinga
Echt Kelišová 8377 příspěvků 14.07.19 18:32

Nedá, v nedávné době tu byly už 2 podobné diskuse, zákon je prostě zákon a paní na matrice s tím fakt nic udělat nemůže
tak buď se vemte nebo řeště případné problémy s otcovstvím, další varianta není

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 14.07.19 18:35

Řešila bych to tím sňatkem. Na radnici mate za 15 minut hotovo a bez nervů

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 18:50

@SlečnaDahlia v původním příspěvku vysloveně píšu, že dítě bylo počaté až po rozvodu, tak se na mně nezlob, jaképak skomplikovali sami? Kdyby to bylo ještě v manželství, chápu a beru, že je to naše blbost, ale takto je ten zákon navržený tak, že nebere ohled na předčasný porod. Dítě se narodí o týden dříve a je zrazu jiného otce i když se k němu hlásí jiný muž?? Chápu ochranu, ale toto přece nedává smysl.

Jinak díky za potvrzení všem, i když mě to netěší.

mau-mau
Závislačka 4261 příspěvků 14.07.19 18:54

Tak já bych si to zjišťovala dopředu, jaká je tam lhůta, ale když už jsi to neudělala, tak si budeš muset jedno řešení teď narychlo vybrat. Asi bych zvolila ten sňatek, fofr na úřadě, a pak někdy udělala hezkou svatbu s oslavou pro všechny blízké.

Kaileee
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 14.07.19 19:02

Jako to je běžně známá věc, za to fakt nemůže paní z matriky… ono ne každý do 300 dní po rozvodu porodí dítě někomu jinému, bylo třeba na to myslet zavčasu… jedině svatba

Ms.Ragdoll
Závislačka 3326 příspěvků 14.07.19 19:06

Zbytecne se podivujes, je to dane. Jestli se bojis, ze dite prijde driv, tak se na urade vemte a mate po starostech. Rodinu uz jste zalozili, tak co. :nevim:

histep
Kelišová 5187 příspěvků 14.07.19 19:26
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia v původním příspěvku vysloveně píšu, že dítě bylo počaté až po rozvodu, tak se na mně nezlob, jaképak skomplikovali sami ? Kdyby to bylo ještě v manželství, chápu a beru, že je to naše blbost, ale takto je ten zákon navržený tak, že nebere ohled na předčasný porod. Dítě se narodí o týden dříve a je zrazu jiného otce i když se k němu hlásí jiný muž?? Chápu ochranu, ale toto přece nedává smysl.Jinak díky za potvrzení všem, i když mě to netěší.

Ale taky tam pises, ze realne jste oba jiz rok meli jine partnery. Kdybyste se rozvedli rovnou, nemusela bys ted resit komplikace pri urceni otcovstvi.

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 14.07.19 19:40

Proč se divíš, jednou jsou nějaké zákony, tak je respektujte.
Paní na matrice pouze dělá svoji práci.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15894 příspěvků 14.07.19 19:43
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia v původním příspěvku vysloveně píšu, že dítě bylo počaté až po rozvodu, tak se na mně nezlob, jaképak skomplikovali sami? Kdyby to bylo ještě v manželství, chápu a beru, že je to naše blbost, ale takto je ten zákon navržený tak, že nebere ohled na předčasný porod. Dítě se narodí o týden dříve a je zrazu jiného otce i když se k němu hlásí jiný muž?? Chápu ochranu, ale toto přece nedává smysl.Jinak díky za potvrzení všem, i když mě to netěší.

no nevím proč se vztekáš, měli jste si poměry mezi sebou vyřešit včas a pak si pořizovat dítě :nevim:

P4ja
Extra třída :D 10608 příspěvků 14.07.19 19:44
@Anonymní píše:
@SlečnaDahlia v původním příspěvku vysloveně píšu, že dítě bylo počaté až po rozvodu, tak se na mně nezlob, jaképak skomplikovali sami? Kdyby to bylo ještě v manželství, chápu a beru, že je to naše blbost, ale takto je ten zákon navržený tak, že nebere ohled na předčasný porod. Dítě se narodí o týden dříve a je zrazu jiného otce i když se k němu hlásí jiný muž?? Chápu ochranu, ale toto přece nedává smysl.Jinak díky za potvrzení všem, i když mě to netěší.

Tak asi právo nepočítá s tím, že měsíc po rozvodu už má člověk jiného. Jinak si myslím, že je to ustanovení někdy z šedesátých let. A je hodně známé. Ale ještě máte čas to vyřešit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.07.19 23:29

@ka2ka promiň, ale co je rozvod jiného než vyřešení poměrů??? To opravdu mám po státem uznaném rozvodu ještě spekulovat, zda už je všechno v pořádku??? 8o 8o 8o
S touto logikou bych snad měla po svatbě ještě měsíc čekat aby dítě náhodou bylo manžela, ne?

Jako, v pořádku, stalo se, stalo, možnosti na to jak to vyřešit jsou, ale zase ze mně nedělejte nezodpovědného debila, když jsem si dva měsíce po uzavření rozvodu dovolila pokračovat v životě. Trvám na tom, že v tomto je ten zákon dosti staromódní i když chápu, proč tomu tak je. Ale pro rýpalky, opakuji: vše se událo 2 měsíce po rozvodu, kdyby jsem řešila otěhotnění během sňatku, neřeknu ani slovo. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama