Příspěvek, když mám zažádáno o splátkový kalendář?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 11:18
Příspěvěk když mám zažádáno o splátkový kalendář?

Napíši to doufám stručně. Nedávno jsem se dozvěděla, že mi kdysi jeden ze zaměstnavatelů nezaplatil zdravotní pojištění a VoZP si počkala několik roků a nyní mi nezbude, než to zaplatit Což je moje blbost, měla jsem si vše zkontrolovat, ale to už ted nevyřeším. Mám zažádáno o splátkový kalendář a už jsem i větší část zaslala, aby ty splátky nebyli tak vysoké. Bohužel jsem si neuvědomila, že tím, že splácím se mě týká i omezení příspěvku na péči o syny. Je to na jeho rodné číslo. Dávali jsme nepovinné očkování a ted tápu, jestli mi to pojištovna proplatí či jsem si měla ušetřit za poštovné. Někdo říká že ano, někdo, že ne. Na infolinku se nemohu dovolat, na email mi nikdo neodpověděl, tak fakt už nevím. Děkuji za rady

Reakce:
rozand
Závislačka 3389 příspěvků 01.10.18 11:35

Nemáš zápočtový list, že to musíš platit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 11:44

Ahoj,

přesně tak jak píše rozand.

VoZP si nepočkala, pokud by si byla neplatič vyzývá tě opakovaně. Je možné ale že na firmě byl bordel a upravili to teď v rámci kontroly.
Sežeň si Zápočtový list. Pokud nemáš doma kopii, vzpomeň si kam si pak šla - na Úřad práce, do jiného zaměstnání - tam si musela odevzdávat. Ať ti dají kopii a tu na pojišťovně odevzdej.

Pokud to není tak že sis myslela že za Tebe platí ale on nemusel, protože si byla na dohodu a nedosahovala si takového platu, aby měl povinnost za Tebe pojistné odvádět.

Pokud jim to ale doložíš tak on ani kdyby neplatil, tak NIKDY nebudou chtít peníze po Tobě.

Co se týče příspěvků - mění se to průběžně, když se podíváš na jejich webové stránky tak určitě tam budou mít podmínky, za jakých lze příspěvek vyplatit. Když by to byl problém, bude tam uvedena bezdlužnost rodičů.

Inko z VZP

Denisa56
Kelišová 6429 příspěvků 01.10.18 12:21

Ten zaměstnavatel ti to ale strhával, ne? Takže jestli to teď splácíš, tak to platíš vlastně podruhé plus asi i nějaké penále. Podle mě by to měla pojišťovna vymáhat po tom zaměstnavateli. Nenech se takhle okrádat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.10.18 15:19
@Denisa56 píše:
Ten zaměstnavatel ti to ale strhával, ne? Takže jestli to teď splácíš, tak to platíš vlastně podruhé plus asi i nějaké penále. Podle mě by to měla pojišťovna vymáhat po tom zaměstnavateli. Nenech se takhle okrádat.

Pojišťovna, pokud to chce po ní, neví že byla zaměstnána. Musí to pojišťovně doložit. Jak jsem uváděla, pokud dluží zaměstnavatel, po pojišťovně to nikdy nepůjde.

A pokud vím že jsem v právu, mám to čím doložit nebo třeba nemám, tak se starám abych měla a nedoplácím to.

Ono ani prakticky nejde, aby bylo evidováno zaměstnání a současně kategorie samoplátce (OBZP). Ani když je státní kategorie. To období nelze nastavit že má klient platit.

Pokud je klient zaměstnaný nebo v nějaké státní kategorii (důchod, mateřská, péče o osobu blízkou, student …) hradí si pojištění sám pouze v případě, že podniká jako OSVČ a má příjmy dle §7. To pak je při zaměstnání hradí pouze když je OSVČ hlavní zdroj příjmů, u státní kategorie nemusí dodržovat minimální zálohy, ale hradí dle Přehledu OSVČ za předchozí období, co mu vyjde z příjmů.

Jednoduše - pokud by u dotyčné bylo zaměstnání evidováno, nikdo po ní nic nechce, není důvod.

Celeana
Stálice 90 příspěvků 01.10.18 21:55

A to nemáte žádný doklad o zaměstnání? Anebo to bylo jen na dohodu, nebo jak?
Pokud nemáte vůbec nic, je to ještě větší bota, než že jste na ZP nehlásila změny, tj. nástup a ukončení.
Jinak logicky, je to Váš dluh, za ten nesmějí být postiženy Vaše děti, exekučně ani jinak. Je otázka, komu příspěvek vlastně náleží. Hledejte na netu VoZP.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Přísně střežený tajný pohřeb popravené pumpařky: Trval jen patnáct minut

Rodina a přátelé se rozloučili s pumpařkou Janou S., která byla minulé... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >