Nárok na příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 15:44
příspěvek na

Dobrý den,

chci se zeptat. Dostali jsme se ted do situace, kdy je manžel na pracáku, tam nic nedostává. Já na rodičáku, plus mám brigádu. Nájem máme celekm vysokej i když je to státní byt, ale bohužel přídavek na bydlení nedostaneme, má tu trvalý pobyt můj tatka, což se bohužel nezmění. Dřív sem to neřešila, protože sme vycházeli tak nějak normálně, ale ted se situace dost zhoršila. Na hmotku nárok nemáme asi, protože máme auto, sice starý, ale asi by nám řekli at ho prodáme.
Nedávno sem četla, že někomu stačilo čestné prohlášení, že nesdílíme společnou domácnost s otcem, ale nezdá se mi to, tak kdo by věděl, předem děkuju za radu.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 06.11.14 15:45

Pokud by šlo prokázat, že tam otec nebydlí, třeba jeho jinoi nemovistostí nebo nějakounájemní smlouvou na jiný byt, prostě průkazně prokázat, že bydlí jinde, to by s vámi musel otec spolupracovat, tak to jde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 15:48

@terinka4444 on bydlí s přítelkyní, ale ta mu tam trvalé nechce dat, proto zůstává tady, ta si totiž příspěvek bere, tak prostě asi proto nevím, ale to je jedno, nevím jak jinak to prokázat, nájemní smlouvu samozřejmě nemá.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 06.11.14 15:49

Ta pak smůla, pak bohužel.

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 06.11.14 15:53

Tak to máš smůlu. Na přítelkyni se otec odvolat nemůže. Každopádně-když má tp v tom bytě, tak má vlastně povinnost platit část nájmu. Nebo at´se odhlásí(teda jestli ten být není JEHO) a vy můžete čerpat příspěvky.

staniczka
Stálice 60 příspěvků 06.11.14 15:57

Jestli ten byt je váš, klidně ho můžete na úřadě odhlásit sami :) byl by vedený na městě, takže by to nemělo vliv ani na jeho přítelkyni :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 15:58

@berry4 byt je na mamku no je to složitější, odhlásit ho nemůžu a kam by se nahlásil že, no prostě asi máme smůlu. :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 16:00

Já to právě nikdy nezjištovala, protože nebyl problém, tak děkuji za rady

staniczka
Stálice 60 příspěvků 06.11.14 16:07

No nahlášený by byl na městským úřadě kam by mu i chodila pošta, má to tak spousta lidí… tak jestli sním máte dobrý vztahy, tak ať se jde odhlásit sám nebo ať to udělá mamka, to může udělat klidně i bez souhlasu…

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 06.11.14 16:07
@Anonymní píše:
@berry4 byt je na mamku no je to složitější, odhlásit ho nemůžu a kam by se nahlásil že, no prostě asi máme smůlu. :(

Můžeš, ale musíte podat žádost a bude to řešit městská část. Odhlášení probíhá jako řízení a je to na měsíce. Potom bude mít tp na úřadě jako bezdomovec. No tak to znamená, že tam má tp i mamka a tím to všechno hasne, nárok na příspěvek nebudete mít nikdy.
Apropos-auto jde přehlásit na někoho jiného.

pipa.k
Povídálka 47 příspěvků 06.11.14 16:33

Zajdi se zeptat na ÚP a zeptej se přímo tam. Myslím, že to jde. Otec musí osobně zajít na ÚP udělat čestné prohlášení, že tam nebydlí (nevím, jestli po něm budou chtít dokládat ještě něco dalšího) nebo to můžou dosvědčit 2 svědci (třeba sousedi) a ti také musí dojít na úřed osobně.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65101 příspěvků 06.11.14 16:39

@pipa.k Jasně, ale (celkem logicky) po něm budou chtít doložit, kde opravdu bydlí a odpověď „no víte, já bydlím u přítelkyně, ale nemůžu tam být hlášený, protože by neměla nárok na příspěvek na bydlení“ nebude ta pravá ořechová.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 16:53

@berry4 ne mamka tu nahlášená není, má trvalý jinde. Tatka by nikdy se nahlásit na úřad nešel, takže mu to nebudu dělat i bez jeho souhlasu.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 06.11.14 16:54
@pipa.k píše:
Zajdi se zeptat na ÚP a zeptej se přímo tam. Myslím, že to jde. Otec musí osobně zajít na ÚP udělat čestné prohlášení, že tam nebydlí (nevím, jestli po něm budou chtít dokládat ještě něco dalšího) nebo to můžou dosvědčit 2 svědci (třeba sousedi) a ti také musí dojít na úřed osobně.

to není pravda, jen čestným prohlášením to nejde, lze to, ale musí se doložit jeho jiné bydlení. Jen prohlášením bez doložení je to nesmysl, to by si tak každý chodil čestně prohlašovat, že on v té domácnosti nebydlí, ať manželka pobírá příspěvek. To nejde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.14 16:55

@j.a.n.i1 jj to je právě blbý, no on by u ní trvalý chtěl, ale ona nechce, to je těžký no, i když peněz jí dává dost, tak to nechápu, prý si to syn nepřeje. No nic asi je to pasé. Nikdy sme nic nebrali, já teda jenom rodičák, práci sem vždy měla, manžel taky, byl jenom jednou měsíc na pracáku, ted prostě k tomuhle došlo, tak si zjištuju nároky, ale máme smůlu. :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Nový život v Hurghadě: Češi se na důchod stěhují do Egypta, je tam třikrát levněji!

Bohatší západní sousedé se na stáří stěhují za sluncem a mořem do Španělska,... číst dále >