Reklama

Příspěvek na bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

scarlet1988
Povídálka 32 příspěvků 23.02.17 17:05
Příspěvek na bydlení ???2

Ahojte maminky, potřebuji radu. Pobiram příspěvky na bydlení, v březnu jdu na brigádu, tak kdy musím dokládat příjem z brigády? Jestli už v dubnove žádosti o bydlení nebo až v další v červenci. brigada mi bude vyplacena v dubnu. dekuji :kytka:

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.17 17:06

Budeš to dokládat v dubnu, takže počkej až ti budou moct potvrdit formulář o čtvrtletním příj­mu

Rozarka101
Povídálka 28 příspěvků 08.03.17 10:02

Ahojky mám prosbu, teď v březnu jsem se nastěhovala do nájemního bytu s dětmi a mám tu trvalé bydliště, chci se zeptat jestli už teď můžu žádat o příspěvek na bydlení, když jsem ve 4 čtvrtletí 2016 měla přijmy ale bydlela jsem u kamarádky která tam má trvalý pobyt a bydlela jsem tam až do února 2017, kdy můžu zažádat o příspěvek na bydlení, když ho teď v tomto měsíci potřebuju, za ostatní měsíce zpětně asi na něj nárok nemám, neměla jsem tam trvalé bydlení. Děkuji za pomoc. Ptám se tu protože spadám na úřadu pod paní která je docela nepříjemná.

Lakejja
Kecalka 393 příspěvků 06.04.17 18:15
Kdo jsou společně posuzované osoby?

Ahoj, jdu si pro radu, snad někdo bude vědět. Čí vší příjmy musím na úřadě doložit u příspěvku na bydlení (ne u doplatku, jen u příspěvku)?
Všude se dozvídám něco jiného. Náš problém je ten, že osoby trvale hlášené jsou až na mě a syna jiné než ty, které v domě fakticky bydlí.
Myslela jsem, že musím doložit příjem svůj a manžela (se kterým tu žijeme, ale má trvalý pobyt jinde než já a syn a to dlouhodobě), ale z tohoto webu, to vypadá, že je to jinak:
 http://portal.mpsv.cz/…p_na_bydleni

Dle toho, co tam ministerstvo píše v odstavci 3, 4 a 5 bych tedy měla doložit příjem svůj a té druhé osoby, která tu má s námi trvalý pobyt a ne příjem manžela (když ten ho tu teda nemá)? Nebo musím doložit příjem všech (nás, co tu fakticky bydlíme i těch trvale hlášených?) Ptala jsem se několika lidí, každý mi řekl něco jiného. Na odpověď přímo z úřadu teprve čekám. Dovolat se na náš úřad je asi tak pravděpodobné, jako že vyhraju eurojackpot a bohužel díky upoutání na lůžko tam nemohu osobně.

Díky moc všem :)

Monchichik
Závislačka 4125 příspěvků 06.04.17 18:21

Dokládá se příjem všech osob, které mají v daném bytě trvalý pobyt, tady to máš : http://portal.gov.cz/…06/3893.html

Lakejja
Kecalka 393 příspěvků 06.04.17 18:27
@Monchichik píše:
Dokládá se příjem všech osob, které mají v daném bytě trvalý pobyt, tady to máš : http://portal.gov.cz/…06/3893.html
Takže manžela ne. Super, díky moc. Já to právě četla, ale pak mi lidi tvrdila, že musím i manžela ač je hlášený jinde.

terinka4444
Hvězda diskuse 66607 příspěvků 06.04.17 19:10
@Lakejja píše:
Takže manžela ne. Super, díky moc. Já to právě četla, ale pak mi lidi tvrdila, že musím i manžela ač je hlášený jinde.

ne, manžela ne, ale zase ano té hlášené osoby, ale můžeš jí vyloučit ze společně posuzovaných osob, pokud prokážeš, že tam s vámi nežije

Lakejja
Kecalka 393 příspěvků 06.04.17 19:27

@terinka4444 Jj jasně, to nebude problém. Požádám jí, aby si napsala trvalé bydliště na byt, kde bydlí. Má normálně nájemní smlouvu a všechno jinde, jen jsme to doteď nikdo neměl potřebu řešit přepis trvalé adresy a nám to nevadilo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama