Příspěvek na bydlení a částka nad rámec výživného

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 09:01
Prispevek na bydleni a castka nad ramec vyzivneho

Mozna je to otazka spis na pravnika, ale zkusim - anonym asi pochopitelny…
Jsem na materske, s expartnerem mam sepsanou dohodu o vyzivnem na castku 2000Kc. Pobiram prispevek na bydleni. Otec ditete nad ramec dohodnutych 2000 kazdy mesic neco posila, nicmene na socialce vypisuju do papiru ty dohodnute 2000.
Momentalne prisel konflikt a nejspis to budeme muset nechat vsechno urcit soudne. Pokud prineseme k soudu vypisy z uctu, ve kterych bude castka vyssi nez 2000, jak se to bude brat, co se te socialky tyce? Pokud rekneme, ze to byla jeho dobra vule nad ramec vyzivneho a ja jakozto matka na materske jsem to samozrejme prjala, bude to ok? Nebo si pujdu sednout za to, ze jsem nepriznala to, co dava navic? :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
Sany80s
Kelišová 6629 příspěvků 03.10.18 09:12

Sednout si nepůjdeš, teoreticky bys mohla vracet některé příspěvky, protože jsi je fakticky ukradla.
Tady je otázka, jak zareaguje soud popřípadě sociální pracovnice. Může se stát, že si řeknou, že mají svojí práce dost a nebudu se tím zabývat.
A nebo někdo akční upozorní sociálku, že má zkontrolovat, jak máš vyplněné papíry a to by pak byl průšvih-tvůj.
Podle mě se tím nikdo zabývat nebude.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 03.10.18 09:15

Ta částka navíc byla stejná každý měsíc? Pokud ne nelze to považovat za pravidelný příjem u posuzovaných osob. I tak je pravděpodobné, že se tím nikdo nebude u soudu zabývat ve vztahu k PnB, jen to můžou zohlednit ve výpočtu výživného.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49588 příspěvků 5 inzerátů 03.10.18 09:17

A jak soud přijde na to, že pobíráš příspěvek na bydlení? A naopak - jak se informace ze soudu donesou na sociálku?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 09:20
@Lama Lama píše:
A jak soud přijde na to, že pobíráš příspěvek na bydlení? A naopak - jak se informace ze soudu donesou na sociálku?

To nevim, to jsem myslela, ze to je nejak propojeny treba. Ze si to soud treba vyzada, nevim…

lamicina
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 03.10.18 09:21

Soud si samozřejmě zažádá o přehled čerpaných soc. dávkách (všech) a to až tři roky zpětně. V rámci povinné součinnosti, úřad vyjede výpis.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49588 příspěvků 5 inzerátů 03.10.18 09:25
@lamicina píše:
Soud si samozřejmě zažádá o přehled čerpaných soc. dávkách (všech) a to až tři roky zpětně. V rámci povinné součinnosti, úřad vyjede výpis.

no, ale nebude přece zkoumat oprávněnost těchdle dávek ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.18 09:31
@Lama Lama píše:
no, ale nebude přece zkoumat oprávněnost těchdle dávek ne?

O to jde no. Jasne, budou chtit znat moje prijmy, coz je rodicovskej prispevek, prispevek na bydleni a pridavky. Ale budou resit to, co jsem vyplnovala do kolonky vyzivne?
Nevim no, dohoda byla 2000, zbytek jsou penize navic, ktery davat mohl a nemusel. Otazka je, jak se na to budou divat oni.

káťa
Extra třída :D 13196 příspěvků 03.10.18 09:31

A vy máte tedy sepsanou dohodu na 2000,– a otec ti posílá ve skutečnosti víc ??? Kolik ti posílá ??? Je ta částka pravidelná ???

Podle mě je rozdíl, jestli ti jednou za čas pošle 500 kaček na boty anebo zda ti každý měsíc pravidelně místo 2000 posílá třeba čtyřku - to je potom klamání sociálky, abys měla vyšší příspěvek

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68559 příspěvků 03.10.18 09:43
@Anonymní píše:
To nevim, to jsem myslela, ze to je nejak propojeny treba. Ze si to soud treba vyzada, nevim…

vůbec to není propojené, až budeš mít v ruce rozsudek, tak prostě jen dáš rozsudek, že od této chvíle jsou alimenty tolik a tolik. A tečka. Soud zase nezajímá příspěvek na bydlení, respektive výpočty dávek, jen případně součet měsíčních částek..
Jediné, co by se mohlo stát, že tě udá expřítel, aby ti zavařil, pak by se tím sociálka zaobírala a pokud by to uznala jako stálý příjem, tak bys zpětně musela vracet to, co jsi brala neoprávněně. I tam bys tvrdila, že jsi nevěděla, že je to stálý příjem, že to byla jeho dobrá vůle pro dítě. Takže sednout ne, maximálně vrátit částku. Ale nepřijde se na to u alimentů u soudu, jedině na udání. A příště to nedělej, nestojí to za to.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 68559 příspěvků 03.10.18 09:45
@Anonymní píše:
O to jde no. Jasne, budou chtit znat moje prijmy, coz je rodicovskej prispevek, prispevek na bydleni a pridavky. Ale budou resit to, co jsem vyplnovala do kolonky vyzivne?
Nevim no, dohoda byla 2000, zbytek jsou penize navic, ktery davat mohl a nemusel. Otazka je, jak se na to budou divat oni.

no a dávala pravidelně peníze navíc, pravidelně vyšší částku? Jak dlouho to trvalo?

Luboš P
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 03.10.18 09:49

Děláte z jednoduché věci věc složitou. Prostě se uvedou všechny příjmy za čtvrtletí (pravidelné, nepravidelné, prostě všechny). Takže v daném případu zakladatelka podvádí, ale asi se na to nepřijde.

Příspěvek upraven 03.10.18 v 09:53

Luboš P
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 03.10.18 09:52
@terinka4444 píše:
no a dávala pravidelně peníze navíc, pravidelně vyšší částku? Jak dlouho to trvalo?

To se ale ptáte už jen ze zvědavosti, podle mne to žádný vliv nemá.

Lama Lama
Hvězda diskuse 49588 příspěvků 5 inzerátů 03.10.18 10:04
@Anonymní píše:
Nevim no, dohoda byla 2000, zbytek jsou penize navic, ktery davat mohl a nemusel. Otazka je, jak se na to budou divat oni.

pochybuju, že sociálkaposílá tebou vyplněné papíry. pošle prostě částku, co dostáváš na dávkách.
Ale překvapuje mi, že jí stačí dohoda o alimentech a nemusí být rozsudek

lamicina
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 03.10.18 13:34
@Lama Lama píše:
no, ale nebude přece zkoumat oprávněnost těchdle dávek ne?

ne tou soud nedělá, není důvod, ale může na to upozornit např. ex, psala, že mají neshody, na neoprávněné čerpání dávky nebo její výše.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >