Příspěvek na bydleni, přítel bez trvalého pobytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 22:00
Příspěvek na bydleni, a pritel bez TP

Dobry den,
Mam dotaz ohledne příspěvku na bydleni. Bydlime spolu s přítelem, avšak k trvalému pobytu jsem přihlášena pouze ja. Na prispevek dosáhneme i kdyz doložime příjmy oba v tom problem neni, ale koukala jsem ze ve vzoru na zadost o prispevek jsou vedené jen osoby trvale přihlášené… pritel ted urcite nebude trvale bydliště měnit, ale me jde o to jak to tedy zapsat? Nebo to neřešit? A nepsat ho tam? Moc se v tom nevyznám… :nevim: jak jste to meli s žádosti vy? Budu rada za kazdou radu co a jak a kam podat:)

Reakce:
marka123
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 15.01.19 22:07

Nepsat, opravdu jen osoby, co tam maji vedene trvale bydliste, tudiz jen vy. Nic dalsiho je nezajímá

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 15.01.19 22:28

pokud nemá stejný TP jako ty, tak nic nepodávejte, je to bezpředmětné

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 23:12
@stinga píše:
pokud nemá stejný TP jako ty, tak nic nepodávejte, je to bezpředmětné

Proč by neměla žádost podat? Budou posuzovat jen jí a za přítele vyplní jen prohlášení, kolik přispívá na domácnost.

Uživatel je onlinePetula306
Kecalka 145 příspěvků 15.01.19 23:53
@Anonymní píše:
Proč by neměla žádost podat? Budou posuzovat jen jí a za přítele vyplní jen prohlášení, kolik přispívá na domácnost.

Třeba proto, že mají dva příjmy a měli by tedy zvládat platit za bydlení.

Anonym1059
Nováček 5 příspěvků 15.01.19 23:59
@Petula306 píše:
Třeba proto, že mají dva příjmy a měli by tedy zvládat platit za bydlení.

Jak uz jsem psala ,na prispevek mame narok i Po doložení příjmu od přítele ( jsem nyni na dlouhodobě nemocenske , a predtim jsem pracovala jako servirka takze muj příjem nyni je opravdu k smichu )jen mi jde o to jak a co nyni delat kdyz pritel nema TP a nemame v planu to měnit

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 16.01.19 07:55

@Anonym1059 ne nemáte nárok, když přítel nemá stejný TP

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 16.01.19 07:57

@Anonym1059 no tak jak píše anonymní slunečnice, požádej pouze sama za sebe, kolik přítel přispívá, nikde nevyplňuješ, nemá tam TP, tak je důležitý pouze tvůj příjem, přítele nikam uvádět nebudeš

finduska
Neúnavná pisatelka 15295 příspěvků 16.01.19 09:18

Ti jako,že teoreticky by šlo,když nebude mít partner TP a bude mít třeba 30000 plat.Tak ona si může zažádat o příspěvek? A nepřiznat partnera?(vim,ze to zakladatelka takhle nemysli,jen mi to ted strasne zarazilo,ze by to takhle šlo :poblion: )

Jinak partner musi mit zatracene malo penez, jestli je zakladatelka na nemocenske :think: no me nevadi zadna prace ale pro chlapa by melo byt aspon 15000minimum :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 12:54
@stinga píše:
@Anonym1059 ne nemáte nárok, když přítel nemá stejný TP

Jasně, že má nárok ;) Žádala jsem také tak. Partner měl TP u svých rodičů. Já v bytě. Normálně jsem do papírů vyplnila jen sebe a tenkrát ještě přítele napsala na zvláštní papír, kolik mi přispívá na domácnost. Jeho příjmy měli doložené v papírech na Přídavky na děti, ale to je vůbec nezajímalo. Já byla tehdy na rd, manžel byl na školení, kdy bral půl roku jen nějakých 15 tis. Nájem jsme měli 14 tis. Příspěvek na bydlení + rp + přídavky na děti jsem měla ještě o něco málo vyšší, než náš nájem. Nechápu, proč píšeš takové bludy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 12:55
@finduska píše:
Ti jako,že teoreticky by šlo,když nebude mít partner TP a bude mít třeba 30000 plat.Tak ona si může zažádat o příspěvek? A nepřiznat partnera?(vim,ze to zakladatelka takhle nemysli,jen mi to ted strasne zarazilo,ze by to takhle šlo :poblion: )Jinak partner musi mit zatracene malo penez, jestli je zakladatelka na nemocenske :think: no me nevadi zadna prace ale pro chlapa by melo byt aspon 15000minimum :think:

Je to bohužel tak. Často se toho zneužívá…

Monchichik
Kelišová 6492 příspěvků 16.01.19 13:09

@finduska přesně tak to je

Uživatel je onlineLuboš P
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 16.01.19 13:11

Zákon č. 117/1995 Sb. § 7
(5) Jde-li o příspěvek na bydlení, považují se za rodinu všechny osoby, s výjimkou osob uvedených v odstavci 4, které jsou v témže bytě hlášeny k trvalému pobytu; Slunečnice má pravdu

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >