Příspěvek na bydlení a roční vyúčtování

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
6.5.22 08:55

Příspěvek na bydlení a roční vyúčtování

Dobrý den,
Chtěla bych se prosím Vás zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost. Mám dotaz ohledně příspěvku na bydlení. Jsme necelý první rok v nájmu a na ossz chtějí předložit roční vyúčtování služeb. Náš pronajímatel také pronajímá prvním rokem a vůbec nevíme v jaké formě máme vyúčtování předložit. Na ossz mě paní odbyla, že na to nemá čas a že si to mám najít na internetu. Je to dvojdomek a druhý maličký máme pronajatý a ve zbytku bydlí majitel s rodinou. Máme mezi s sebou smlouvu se stanovenými zálohami. Všechny služby jsou psané na majitele. Jak by mi to měl tedy vypočítat, když je to branné jako jedna nemovitost? Máme akorát rozdělenou elektriku, ale vše ostatní se počítá dohromady za jednu domácnost. Potřebovala bych vědět, zda stačí k předložení na ossz jenom jednoduchý formulář kde bude napsáno položka např. voda a přeplatek či nedoplatek a období, nebo po mě budou chtít i přesné stavy. Velice děkuji za odpověď a přeji krásný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1699
6.5.22 09:00

A podle čeho ti to vyúčtuje? Měřák vody tam snad máte ne? To samé s teplem? Jak on zjistí, jestli jsi mu nepropálila víc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15866
6.5.22 09:04

Snad na ÚP, ne?
Jak to chcete rozpocitat? Vždyť vas může majitel taky natáhnout..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13321
6.5.22 09:35

Tady máš smůlu, pokud nemáš přesný meraky a přesně rozdělenou spotřebu a tu vyúčtovanou. Majitel ti ani nic nemůže přesně vyúčtovat, prostě to dělá odhadem a ty něco platíš a to mu stačí. Ale to úřad opravdu nebude zajímat, že on měl na celém domě takovou a makovou spotřebu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15866
6.5.22 10:12

Ještě se zeptej, podle byste neměli dávat do nákladů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4738
6.5.22 11:25

A ještě si myslím, že pokud ta tvoje bytová jednotka není vedena v KN jako samostatná jednotka, tak se bude počítá celý barák jako jedna domácnost, tudíž i přijmy vše, co tam bydlí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26710
6.5.22 15:58

Na vyůčtování by měly být počáteční a koncový stavy měřáků, cena za jednotku, celková spotřeba domu a přepočet na odběr domácnosti. Zaplacený zálohy, jejich vyůčtování a případné přeplatky nebo nedoplatky. Hele, majitel domu chce inkasovat nájem, tak by si měl frajer taky zjistit jeho povinnosti a vyůčtování energií a jeho podoba je jedna z nich. To fakt nemusíš zjišťovat ty, to je jeho povinnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat