Příspěvek na bydlení a stavba domu

Anonymní
4.3.20 01:10

Příspěvek na bydleni a stavba domu

Zdravim zeny, potrebuju radu. Jde o to, že jsem žila s přítelem od r. 2013 do zacatku r.2019. kdy jsme v roce 2017 začali řešit stavbu baráku. v červenci 2018 jsem otěhotněla, v dubnu 2019 rodila. přítel se na nás vykašlal cca 1 měsíc před porodem. Ale v té době (2017-2019) jsme společně podepisovali stavbu baráku, která má letos proběhnout a jelikož je to na nás oba (smlouva, ne hypoteka, ta je na nej) tím pádem mi připadne polovina baráku(podepisovala jsem papir skrz smlouvu ze barak je na pul) Jenže když jsme to řešili, a chtěla jsem aby mě z toho vynechal, že spolu již nežijeme, tak řekl že to není možné z důvodu že jsem všude podepsaná(z roku.2017-2019) a vedená s ním(smlouva o dilo). Ale od dubna 2019 pobírám PNB, kdy se bojím, aby tím že nejdu vyřadit ze společné stavby, protože by se kvůli tomu museli přepisovat veškeré dokumenty,(rozpocet, smlouva, atd) což by se muselo dělat od znova díky tomu že už má zažádáno o hypotéku, tak by to trvalo dalších XY měsíců, abych ve finále neměla s úřady problémy díky tomu, že jsem se r.2017-2019 někde upsala a teď v tom figuruji. Jsem z toho v haji, dost se bojim. :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.3.20 01:20

K tematu-co jsem se bavila s pani co vyrizuje lidem davky(postizeny, nemohouci atd) rikala ze staci prepsat polovinu domu po zapsani do katastru na ex a ze v momentalni situaci je to zajimat nebude. Je to tak? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
3664
4.3.20 01:31

Myslím, že na případný pobírání příspěvku to vliv nemá.

Jedna naše postarší sousedka z ulice už léta nepracuje, je sama, vedená na ÚP, pobírá příspěvky a normálně staví novostavbu. Nikterak to neskrývá, naopak je velmi sdílná. :nevim: Takže na základě tohohle případu soudím, že to jde a vadit by to nemělo, nevím… :nevim:

Řeš to primárně s úřednicí, ta by snad měla vědět, co a jak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama