Příspěvek na bydlení - chtějí vrátit částku bezdůvodně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mazlinek
Kecalka 106 příspěvků 31.03.18 19:57
Příspěvek na bydlení chtějí vrátit částku bezdůvodně

Dobry den dne 28.3.201 mi prisel dopis zahajeni spravniho řizení přeplatku 6.2017. tak jsem šla na socialku hned ráno a tam nikdo nevědel nic v pc nebylo proč mám vracet peníze, tak sem tam šla znovu odpoledne a paní na úřadě co mi dopis poslala na me vybalila ze pry jsme přišli nahlasit zmenu trvaleho bydliste v ríjnu 2017 stěhovali jsme se od 1.6.2017 do nového bytu. Přesto že vim že jsem tam byla 1.6.2017 s novou smlouvou hned v den po vyřízení trvalého pobytu a občanek, paní (jina než co to se mnou řeší)si to okopirovala a myslim že jsem i něco podepisovala, ale kdo si to ma skoro rok zpět pamatovat. Ale teď k tomu co chci vědět v roce 2017 -Leden únor březen sem pobírala dávku za rok 2016 -4 čtvrtletí. A duben květen červen 2017 jsem pobírala za 1čtvrtletí 2017.V červenci jsem již žádat nešla, protože ma manžel daně a vše se počítá tak bychom nárok neměli. Tudíš za duben květen červen 2017 jsem nežádala a nic nedokladala a šla jsem žádat až v říjnu 2017 za měsíce červenec srpen září. Od 6.2017 (starý ukončen ke dni 31.5.2017) jsme tedy změnili trvali pobyt ale vše jsme hned nahlásili dne 1.6.2017 jak jsem již psala. Pani nam ale tvrdi že jen převzala agendu od pani ke ktere a jsem chodila protože šla do důchodu a řekla mi ze jsme to tu nebyli nahlasit tak jak vim ze jsme byli že to tam má až od toho října že ona nic vic nevi a že asi nejspíš udělala chybu ta pani co jsem k ni chodila.   a
A JEN REKLA že i kdyz je to zpetne vyplaceno za měsíce leden únor březen že ja musím mit trvalý pobyt na staré adrese po dobu těch dalších tři vyplácených měsíců (duben květen červen ) a že jsem se v tom červnu stěhovali tak to po me chteji vratit částku za březen a v papiru napsano 6.2017.. a ze mam přijít příští tyden ve čtvrtek po uřednich hodinach to sepsat ze s tim nesouhlasim že vic mi k tomu neřeknou protoze se s tim ještě nesetkali a vic nevědí.. ja prostě nemůžu pochopit jak po me můžou chtit vratit částku za měsíc březen vyplacenou v červenci kdyz za to prvni čtvrtletí mám vše v pořádku doloženo a v červnu nahlaseno stěhování. Prosim poradi někdo? omlouvám se za slohovku. Děkuji moc :( :( :( :nevim:

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLendeš
Závislačka 4867 příspěvků 31.03.18 21:12

Oni po tobě ale nechcou vrátit částku za březen. Ta částka náležela za červen - ten nárok byl duben-červen, i když se k tomu dokládá předchozí kalendářní čtvrtletí. A za ten červen ti byl vyplacen příspěvek na bydlení na byt, ve kterém jsi už nebydlela.

mazlinek
Kecalka 106 příspěvků 31.03.18 21:34

Ale jak je to možné, částka nájmu celkového i s energiema se nam nezmenil to vše bylo ve smlouvě kterou jsme tam donesli v den od kdy jsme bydleli uz v novem. A v říjnu jsme sli zažádat znovu a znovu sem nesla smlouvu a znovu si vse kopírovaly. A,nikdo nic nerikal že by bylo něco blbě az teď po skoro roce.

Uživatel je onlineLendeš
Závislačka 4867 příspěvků 31.03.18 21:41

No tam je problém s tím (jak sama píšeš), že nemají z toho června doklady, žes to hlásila. Mají je doložené až v říjnu. Z jejich pohledu jsi tak pobírala v červnu příspěvek neoprávněně, protože ve starém bytě jsi nebydlela a k novému tam nemají doklady. Ale jestli to jde ještě nějak vyřešit nebo budeš ten příspěvek muset vrátit, to nevím.

mamina2017
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 31.03.18 21:42

Ale tys psala(jestli jsem to pochopila), že jsi nešla žádat v červenci za 2.čtvrtletí, ale pokud si to tam nešla zrušit, tak ti určítě chodil příspěvek dál. a to oni chtějí vrátit. Jestli jsem to z toho tvého elaborátu pochopila a úplně se neztratila.

Uživatel je onlineLendeš
Závislačka 4867 příspěvků 31.03.18 21:46

@mazlinek A ten článek, který tady dáváš, se úplně nevztahuje k tomu, co píšu já. Tady nejde o to, že by se i v novém bytě po přestěhování měly počítat náklady z předchozího bytu..tady jde o to, že nemají doložené doklady, že ses v červnu přestěhovala. Nárok na příspěvek máš jen na byt, ve kterém máš trvalé bydliště a doložíš nájemní smlouvu. Což tam za ten červen nemají.

mamina2017
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 31.03.18 21:49

Přesně tak… to, že jsi jim tam řekla, že ses přestěhovala a nic dál kolem toho řešila, asi není dořešeno a oni na to přišli teď zpětně.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Rána pro feťačku Katku: Vyhodili ji z metadonového programu, teď opět fetuje a žebrá

Život nejslavnější české narkomanky Kateřiny Bradáčové (41), kterou znáte z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zůstali v Plzni. Je tam všechno lidštější, tvrdí moderátorský pár

Ačkoli Zorka a Míra Hejdovi pracují hlavně v Praze, bydlí v rodné Plzni.... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama