Prispevek na bydleni , co na to potrebuji

50
29.4.16 11:11

Prispevek na bydleni , co na to potrebuji

Dobry den, potrebuji s necim poradit, chci se s dcerou a s pritelem(ktery je v rodnem liste, ale nejsme manzele) stehovat do bytu, a nahlasit tam trvaly pobyt jen mne a dcerky, a chtela bych si pozadat o prispevek na bydleni, co na to vsechno potrebuji? A za jak dlouho by to schvalili? dekuji ta odpovedi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
CokeLady
29.4.16 11:14
  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
1537
29.4.16 11:15

@vanesska15 prvne vyridit trvaly pobyt, pak zajit pro zadosti o příspěvek. Staci dolozit zadosti, najemni smlouvu, placene najmy a prijem. Ale prispevek na bydleni se zada 3 mesice zpetne. To spise jit vyridit doplatek na bydlení a prispevek na zivobyti. Schvaleni trva do 30dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3520
29.4.16 11:21
@vanesska15 píše:
Dobry den, potrebuji s necim poradit, chci se s dcerou a s pritelem(ktery je v rodnem liste, ale nejsme manzele) stehovat do bytu, a nahlasit tam trvaly pobyt jen mne a dcerky, a chtela bych si pozadat o prispevek na bydleni, co na to vsechno potrebuji? A za jak dlouho by to schvalili? dekuji ta odpovedi :)

Přítel s Vámi nebude bydlet v novém bytě, že chceš nahlásit jen sebe a dceru k trv. pobytu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2391
29.4.16 11:23

@Lychee13 Ehm podle mě bude, ale je to pouze domněnka :roll: :roll: :roll: Jinak myslím si že at je přilášený k trvalému nebo ne tak mu stejně budou kontrolovat přijmy když je napsán v RL dcery nebo ne???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11659
29.4.16 11:28

@Anikaa02 u příspěvku na bydlení bohužel ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
29.4.16 11:29

Píšeš, že se tam budete stěhovat i s přítelem. Z jakého důvodu ho tam tedy nebudeš hlásit??? Aby se nezapočítávaly jeho příjmy do žádosti? Takže chceš podvádět a tady chceš rady jak na to?? 8o Každopádně pokud tento podvod uděláš, předpokládám, že se na to za nějaký čas přijde. A víš proč? Ono ani sousedům se zřejmě nebude při vyúčtování líbit, že neplatíš za služby za osobu, která v bytě bydlí a oni to tedy doplácí za tebe :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25428
29.4.16 11:29
@vanesska15 píše:
Dobry den, potrebuji s necim poradit, chci se s dcerou a s pritelem(ktery je v rodnem liste, ale nejsme manzele) stehovat do bytu, a nahlasit tam trvaly pobyt jen mne a dcerky, a chtela bych si pozadat o prispevek na bydleni, co na to vsechno potrebuji? A za jak dlouho by to schvalili? dekuji ta odpovedi :)
:poblion: :poblion: :poblion:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
29.4.16 11:31

@Anikaa02 Ne nebudou, počítají se pouze osoby s trvalým pobytem. Teoreticky v evidenčním listu bytu může být 10 lidí, ale pro příspěvek se počítají jen ti s trvalým pobytem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4795
29.4.16 11:31

Twl zase další vychcánek, co chce po státu prachy, když se stěhuješ s přítelem, tak ho tam nahlaš!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
29.4.16 11:33

@foltynka Nemusí jít až za 3 měsíce. Stačí hned ten měsíc a příspěvek první 3 měsíce se bude počítat z normativních nákladů než vykáže přímé platby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10488
29.4.16 11:33

Že já to vůbec otvírala. Zas se mi chce :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2001
29.4.16 11:34
@spagetka píše:
Každopádně pokud tento podvod uděláš, předpokládám, že se na to za nějaký čas přijde. A víš proč? Ono ani sousedům se zřejmě nebude při vyúčtování líbit, že neplatíš za služby za osobu, která v bytě bydlí a oni to tedy doplácí za tebe :nevim:

On to není podvod (ale košer to taky není). Přítele může mít klidně v nájemní smlouvě, počítat na něj i zálohy. U příspěvku na bydlení je důležité, kdo tam má trvalé bydliště. To není doplatek na bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
29.4.16 11:59

No mám dost, nechápu proč jsem poctivá, chodím do práce atd., když pak ze svých daní podporuju takovýhle vychcaný nemakačenka :zed: :pocitac: :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10078
29.4.16 11:59

Pokud nemá přítel trvalé bydliště na stejné adrese, tak budou chtít rozhodnutí od soudu nebo čestné prohlášení, kolik na dítě platí, což je také příjem rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat