Příspěvek na bydlení (docházení na ÚP v jiném městě)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.05.19 14:00
Příspěvek na bydlení (docházení na ÚP v jiném městě)

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jsem u známých na Kladně na pár měsíců, což ale je ale teď úplně jiný příběh. Aktuálně jsem na úřadu práce v Teplicích. Mám tu i pronajatý byt, kde mám trvalý pobyt a každý měsíc normálně platím nájem. Chci se zeptat mohu pobírat na ten byt v Teplicích třeba příspěvek na bydlení, když bych chtěla ale docházet na úřad práce na tom Kladně? Trvalá mi normálně zůstane.

Reakce:
maskovak
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 16.05.19 14:19

Ze zákona můžeš pobírat příspěvek na byt, kde máš trvalý pobyt. Je jedno, na kterém úřadě v ČR si o něj požádáš. Sděl zdvořile na ÚP v Teplicích, že se zdržuješ na Kladně a na Kladně se přihlas na ˇUP (vše písemně, ať máš i kopii!), a budeš dočasně chodit tam, v žádosti o příspěvek pak v Kladně uveď, že žádáš o příspěvek na byt v Teplicích.

Příspěvek upraven 16.05.19 v 14:23

maskovak
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 16.05.19 14:22

Pozn. Sděl, že jsi na KLadně jen na návštěvě-příspěvek bys měla pobírat na byt, kde to opravdu obýváš, proto je vhodné zdůraznit, že do Teplic se vracíváš a žiješ tam (tak to, předpokládám, je).

Katulka161
Povídálka 40 příspěvků 17.05.19 06:33

Dobrý den nevíte kdy chodí příspěvek na bydlení kolin

Váš příspěvek
Reklama