Příspěvek na bydlení pro inv. důchodce

8
12.3.21 10:24

Příspěvek na bydlení inv. Duchodce

Prosím prosim už nevím, kde se ptát… Máme mamku, je to inv. duchodce se smisenou poruchou osobnosti. Pobírá inv. Důchod 5300,–, teď se musí přestěhovat z domu po zemřelých rodičích. Sehnali jsme ji bydlení… najem 5600 + 1800 energie. Ale bohužel nemůžeme nikde zjistit, na jaké dávky a v jaké výši bude mít nárok. Vzhledem k tomu, že zbytek, na co jí nedají dávky, budeme muset jako děti doplácet, bychom byli rádi za jakoukoliv informaci, kolik přibližně nás to bude stat. Bohužel máme každý hypotéky, děti a spoustu výdajů, tak potebujeme vědět, jestli budeme doplácet stovky nebo tisíce… Bohužel nikde na úřadě nam na to nebyli schopni odpovědět. Nemáte prosím někdo zkušenost, kolik asi mohou přispět? Moc všem děkuji za jakoukoli zkušenost a informaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10456
12.3.21 10:32

Zadejte si do Googlu příspěvek na bydlení-kalkulačka a vyjede vám to spoustu odkazů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
12.3.21 10:36

To jsem samozřejmě zkoušela, jen se jedná o příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí.. Tyto příspevky se různe kombinuji… Na jeden dosáhne a na další dosáhnout nemusí.. Je to dost alchimie… Proto by mě zajímal názor někoho kdo v tom třeba dělá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
12.3.21 10:52

Ale takhle ti v tom nikdo nepomůže. Stačí zavolat na ÚP. Tam ti poradí co a jak. Podat žádosti a pak uvidíte na co maminka dosáhne. ale třeba u příspěvku na bydlení to neznamená, že jí to dorovnají do plné výše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 11:10

Pro příspěvek na živobytí ještě záleží, jaký stupeň invalidity má. Pokud jen I. stupeň, tak by musela ještě být hlášená na úřadu práce. Pokud vyšší, tak ne, a tu žádost bych zkusila podat, něco kolem 1.000 by jí vyšlo. TAky zkuste uvažovat, jak moc velkou péči potřebuje a vy jí poskytujete, jestli by nebylo dobré si požádat o příspěvek na péči. Příspěvek na bydlení neporadím. U doplatku na bydlení se musí nejprve posoudit, jestli má nárok na příspěvek na živobytí, je to vázaný.

• Citovat
  • Nahlásit
46767
12.3.21 11:16
@Ivetka.32 píše:
To jsem samozřejmě zkoušela, jen se jedná o příspěvek na bydlení, doplatek na bydlení a příspěvek na živobytí.. Tyto příspevky se různe kombinuji… Na jeden dosáhne a na další dosáhnout nemusí.. Je to dost alchimie… Proto by mě zajímal názor někoho kdo v tom třeba dělá…

to ti tady nikdo presne nerekne, dejte zadost na up.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
12.3.21 11:42

Na UP se s námi právě vůbec nechtějí bavit teoreticky… My víme že důchod má 5300 a nájem s energiemi bude 7400, invalidní důchod má st. 3. Je mi jasné, že přesně to pak v počítají, až dáme doklady zpětně, ale my bychom potřebovali vědět, alespoň nástřel kolik ji přispěje stat a kolik budeme potom doplácet my, jeste než podepíšeme nájemní smlouvu… Protože co když pak na to nebudeme mít…??? Stačilo by mi od někoho z úřadu zjistit jestli na dávkách bude bude mít třeba cca 5000 a my dotáhneme zbytek. Protoze pokud by to bylo méně tak my už to finančně nedáme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
12.3.21 11:48

Tak oni teoreticky vám tam nic neřeknou. Musí mít k tomu podklady samozřejmě… nájemní smlouvy, rozpis platby energii,…atd. Nikdo ti to z křišťálové koule nevyvěští. A když na to nebudete mít, tak kam dáte mamku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46767
12.3.21 11:50

@Ivetka.32 teoreticky to fakt nikdo dopredu nevi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.3.21 12:06
@Ivetka.32 píše:
Na UP se s námi právě vůbec nechtějí bavit teoreticky… My víme že důchod má 5300 a nájem s energiemi bude 7400, invalidní důchod má st. 3. Je mi jasné, že přesně to pak v počítají, až dáme doklady zpětně, ale my bychom potřebovali vědět, alespoň nástřel kolik ji přispěje stat a kolik budeme potom doplácet my, jeste než podepíšeme nájemní smlouvu… Protože co když pak na to nebudeme mít…??? Stačilo by mi od někoho z úřadu zjistit jestli na dávkách bude bude mít třeba cca 5000 a my dotáhneme zbytek. Protoze pokud by to bylo méně tak my už to finančně nedáme…

Vim ze o tom otázka není, ale jaktože má třetí stupeň tak málo peněz? Sama mám jedničku a mám víc.

• Citovat
  • Nahlásit
8
12.3.21 12:08

Tak já veškeré částky vím, mam i návrh nájemní smlouvy, kde je vše uvedeno, příjem je taky jasný, proto myslím že by to někdo určitě uměl PŘIBLIŽNĚ vypočítat. Jinak bychom mamce museli hledat vyloženě sociální bydlení, ale to je samozřejmě na dyl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75848
12.3.21 12:08

@Ivetka.32 No, pokud je to dum po zemrelych rodicich, tak bude nejspis dedit, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75848
12.3.21 12:10

@Ivetka.32 Ale on ti to nikdo přibližně pocitat nebude, chapes to? Rucne se s tim nikdo zdrzovat nebude a pro zadani do systému musis podat žádost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
12.3.21 12:11
@Anonymní píše:
Vim ze o tom otázka není, ale jaktože má třetí stupeň tak málo peněz? Sama mám jedničku a mám víc.

Mamka pracovala mezi 3 dětmi asi jen 4 roky, a pak se její psycho. stav zhoršil a už pracovat nešla. tudíž má 3.st, ale málo odpracovano

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3724
12.3.21 12:15
@Ivetka.32 píše:
Tak já veškeré částky vím, mam i návrh nájemní smlouvy, kde je vše uvedeno, příjem je taky jasný, proto myslím že by to někdo určitě uměl PŘIBLIŽNĚ vypočítat. Jinak bychom mamce museli hledat vyloženě sociální bydlení, ale to je samozřejmě na dyl…

ale oni to potřebuji vidět fyzicky, včetně složenek nebo výpisu, že to je placené. Nikdo se s tebou nebude bavit jako, dobrý den, prosím spočítejte mi kolik mamka dostane, když má takový příjem, bude mít nájem tolik a tolik budou energie. Pak můžeš zavolat za 3 dny, že by ti mohli spočítat kolik dostane, když bude nájem o 200 kč víc. Tak to fakt nefunguje. Dá se žádost a oni to předají jiné pracovnici, která to posuzuje a pošle vyrozumění do 30 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat