Příspěvek na bydlení, jak je to s vyplácením

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 12:27
Příspěvek na bydlení, jak je to s vyplácením

Ahojky, na začátku mesice jsem zadala o příspěvek na bydlení. Dokládala jsem zpětné příjmy a výdaje. Dnes mi přišel doplatek na bydlení.
Chtela jsem se zeptat, ta částka je teda za ty tři mesice zpětně? (Říjen, listopad a prosinec). Jak to bude pak další měsíc?
Nějak se v těch dávkách nevyznám. Příští měsíc mi teda příspěvek na bydlení nepřijde a budu o něj žádat o5 az v v dubnu? Žijí s dcerou sama, tak ať vim myslela jsem si že příspěvek bude chodit pak co měsíc v naném období (rozpočitany do těch tři měsíců než budu o5 žádat o příspěvek)
Jak to tedy vlastně je? Dekuji

Reakce:
xxMakyxx
Závislačka 2776 příspěvků 09.01.19 12:32

Ahojky, přijmy a výdaje dokládáš zpětně proto, aby měli přehled, z toho se vypočte dávka, která ti je dobu 3 měsíců přiznaná, což znamená, že po schválení ti teď dávky budou chodit 3 měsíce a za další tři měsíce opět dojdeš na ten úřad a opět doložíš příjmy a výdaje zpětně, tedy za leden, únor, březen. :kytka:
Doufám, že jsem ti to napsala srozumitelně. :kytka:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 09.01.19 12:38

je 9. ty jsi žádala teď někdy 2. a už máš peníze na účtu?

xxMakyxx
Závislačka 2776 příspěvků 09.01.19 12:45

@terinka4444 Nene, kdepak. Já žádala před dvěma měsíci o poslední dávky, takže mně to přijde teď 10. Záleží pod co spadáš. Výplatní termíny se mohou trochu lišit v důsledku bydliště. Já jsem praha - východ a dávky mi chodí vždy 10. v měsíci. Tak ještě vyčkej :) Ale pokud ti přišel dopis o schválení dávek, pak ti určitě přijdou, nemusíš se bát.

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 09.01.19 12:45

Sice dokládá zpětné příjmy,ale vyplácí to normálně v každém měsíci ne zpětné.Alespon já to tak měla.Jestli je nějaká novinka,to nevím.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 09.01.19 12:52

@xxMakyxx já nemyslela tebe, já myslela zakladatelku

xxMakyxx
Závislačka 2776 příspěvků 09.01.19 13:02

@terinka4444 Ach tak, promiň :lol:
@Tkanicka26 No, já o to žádám už dva roky a průběh je pořád stejný. Pokud půjdu žádat v lednu, budu dokládat příjmy a výdaje za říjen, listopad a prosinec a dávky mi budou chodit leden, únor, březen. A v březnu se půjde na úřad znovu, kde se doloží opět příjmy a výdaje za leden, únor březen a dávky pak budou vypláceny v následujících měsících duben, květen, červen - a tak pořád dokola - v červnu opět ten samý proces - doložit příjmy, výdaje a dávky přijdou červenec, srpen září. Prostě se každé tři měsíce chodí na úřad dokládat příjmy a výdaje.
Takže nevím, zda to je nějaká novinka, ale za poslední dva roky, co jsem o ně žádala, proces fungoval tímto stylem nebo teda ještě pořád funguje.

xxMakyxx
Závislačka 2776 příspěvků 09.01.19 13:13
Anonymní

1. leden -přijatá dávka příchod na úřad, žádost o podporu, doložení příjmů a výdajů za: říjen, listopad, prosinec
2. únor přijatá dávka
3. březen přijatá dávka příchod na úřad, žádost o podporu, doložení příjmů a výdajů za: leden, únor, březen
4. duben přijatá dávka
5. květen přijatá dávka
6. červen přijatá dávka příchod na úřad, žádost o podporu, doložení příjmů a výdajů za: duben, květen, červen
7. červenec přijatá dávka
8. srpen přijatá dávka
9. září přijatá dávka příchod na úřad, žádost o podporu, doložení příjmů a výdajů za: červenec, srpen, září
Takhle nějak asi vypadá model toho, jak to funguje. Prostě co 3 měsíce budeš za 3 měsíce zpětně dokládat příjmy a výdaje… :lol: A díky tomu ti každý měsíc bude ta dávka chodit :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.19 13:30

@terinka4444 ano teď 2. Jsem zadala a dneska pravě příšel ale zda se mi to v tom jednom měsíci moc, tak pravě přemýšlím jestli to neni vyplácené teď na cele období těch tři měsíců (leden - březen).

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 09.01.19 13:45
@xxMakyxx píše:
@terinka4444 Ach tak, promiň :lol:
@Tkanicka26 No, já o to žádám už dva roky a průběh je pořád stejný. Pokud půjdu žádat v lednu, budu dokládat příjmy a výdaje za říjen, listopad a prosinec a dávky mi budou chodit leden, únor, březen. A v březnu se půjde na úřad znovu, kde se doloží opět příjmy a výdaje za leden, únor březen a dávky pak budou vypláceny v následujících měsících duben, květen, červen - a tak pořád dokola - v červnu opět ten samý proces - doložit příjmy, výdaje a dávky přijdou červenec, srpen září. Prostě se každé tři měsíce chodí na úřad dokládat příjmy a výdaje.
Takže nevím, zda to je nějaká novinka, ale za poslední dva roky, co jsem o ně žádala, proces fungoval tímto stylem nebo teda ještě pořád funguje.

Nechápu Tvůj komentář ke mně. :lol: Jsi to asi moc nepochopila,co jsem napsala.Číst s porozuměním je občas fajn :)

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 09.01.19 13:47
@Anonymní píše:
@terinka4444 ano teď 2. Jsem zadala a dneska pravě příšel ale zda se mi to v tom jednom měsíci moc, tak pravě přemýšlím jestli to neni vyplácené teď na cele období těch tři měsíců (leden - březen).

Tak třeba máš prostě příjmy malé a náklady na bydlení vysoké. Me tenkrát vyměřili kolem 4tis. Kazda kačka dobrá :potlesk: A klidně mohou být tak rychlý. Proč by ne.Ne každá úřednice je líná :mrgreen:

Tkanicka26
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 09.01.19 13:50
@terinka4444 píše:
@xxMakyxx já nemyslela tebe, já myslela zakladatelku

Protoze ma plnou hlavu tehotenskych testu a zapomina cist s porozumenim.Me též nesmyslne komentovala můj příspěvek.To je jako když dává do jiné skupiny negativni tehotenske testy a furt,jestli není těhotná.

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 09.01.19 13:51
@Anonymní píše:

to si nemyslím, ale on ti k tomu přijde průvodní dopis, kde bude napsána ta měsíční částka. Dopředu ti to určitě nevyplatili na tři měsíce dopředu

xxMakyxx
Závislačka 2776 příspěvků 09.01.19 14:28

@Tkanicka26 Já do žádné jiné skupiny testy nedávám, tak nevím, co to tady meleš a buď tak hodná a nereaguj na příspěvky, ve kterých jsem já. Tys napsala, že nevíš, jestli je nějaká novinka, já odpověděla, jak ten systém funguje. Co nerozumíš ty na tomto sdělení, to nechápu a vůbec nechápu, co ti je do mých příspěvků a do toho, čeho já mám plnou hlavu. Ty jsi jen zamindrákovaná kráva s problémem jednat s lidmi :mrgreen: Tak buď si jdi enchat vyštřit hormonální profil, jestli se ti hladina lehce nezvýšila nebo se jdi emočit někam, kde na to jsou lidé zvědavé. Moje osobní věci propírat jinde na diskuzích nemusíš :andel: Měj se!

xxMakyxx
Závislačka 2776 příspěvků 09.01.19 14:39
:kytka:
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce redaktora Expresu předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >