Příspěvek na bydlení - je tohle vůbec možné?

2.6.17 09:12

příspěvek na bydlení - je tohle vůbec možné???

Dobrý den, prosím o radu…Pokusím se být stručná. Jsem samoživitelka, s dítětem jsme do 4.3. bydleli v bytě, kde byl nájem 11 000 včetně poplatků. Od 4.3. bydlíme v jiném, kde jsme za březen platili 11 500 Kč(poměrná část zbytku měsíce) a na konci března jsme už platili celý nájem na duben 12 800 (za 1kk a 36m2…). Náš celkvý příjem včetně alimentů je 6300 kč. Předtím jsme dostávali příspěvek 8700 Kč,
teď mi ale napsali, že mi dávají 4900 kč, přitom platíme ještě o 1800 Kč víc než předtím…Myslela jsem si, že omdlím..pak tam bylo vysvětlení - nezapočítali mi za první čtvrtletí dvě části nájmu, protože jsem v lednu a únoru pronajímatelů dala nájem na dvě části. Např. v únoru jsem jim dala 4000 kč s tím, že mi měli vrátit kauci 7000 kč a tak jsem se s nimi domluvila, že jim pošlu jen 4000 Kč a oni mi nadají zpátky kauci. při vystěhování jsem od nich dostala dvě potvrzení s datem 4.3., jedno kde bylo „nájem únor 7000 Kč“ a jedno, kde bylo vrácení kauce 7000 kč. Tím, že tam bylo datum 4.3., tedy březnové a jednalo se o nájem na únor mi to nezapočítali. podobně to bylo v lednu. Takže to pak zprůměrovali, vyšlo jim, že naše náklady jsou 7000 kč a dle toho mi dávají příspěvek 4900Kč na další tři měsíce. Já jsem přitom zaplatila celé 1.čtvrtletí ve správné výši a teď máme platit 12 800…kde mám na to vzít? Co mám dělat? Jsem v naprosto zoufalé situaci jen kvůli datu na stvrzence…To přece ani nemůže být pravda…Máme 6300 Kč, když mám na bydlení doplatit dle nich 8 tisíc, jsem dva tisíce v mínusu a můžeme se jít pást…Moc děkuji za jakoukoliv pomoc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

299
2.6.17 09:17

@Hamamča to si nejsem úplně jistá, že to je jen kvůli datu na stvrzence, protože těm úředníkům z těch dokladů vychází, že jsi za nájem „nemusela platit tolik“ - co na tom, že na prvnotní kauci ti úřad nepřispěje! Měla jsi mít doklad na celý nájem, k tomu doklady na vrácení kauce, které jsi na úřadě nemělaukazovat… aspoň si to tak myslím - úředník nejsem.
Tak maximálně předělat účtenky a jít to na úřad celé vysvětlit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
299
2.6.17 09:19

@Hamamča nejsem si jistá, že by nezapočítávali doklady jen proto, že je tam březnové datum, ale jde o platbu za únor atd. teda. Pořád je to nájem ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
2.6.17 09:19

Bohužel už se s tím nedá nic dělat, to ti mohlo dojít, že ti tu kauci nebudou započítávat, měla ses s majitelem domluvit jinak, zaplatit normálně nájem a kauci by ti pak vrátili mimo toto… bohužel teď už máš smůlu
a fakt čumím v jakém drahém bytě to bydlíte, to jste v centru Prahy? Nemůžeš se spíše přestěhovat někam jinam? Hrozná zlodějina

• Nahlásit
  • Citovat
Doe_Jane
2.6.17 09:21
@JáDante píše:
@Hamamča nejsem si jistá, že by nezapočítávali doklady jen proto, že je tam březnové datum, ale jde o platbu za únor atd. teda. Pořád je to nájem ne?

nájem za daný měsíc musí být zaplacený v tom měsíci jinak je to nezajímá, tento model je obzvlášť celý špatný a už jí nepomůže jít to tam vysvětlit, akorát ji budou více zkoumat

• Nahlásit
  • Citovat
299
2.6.17 09:22

@Doe_Jane jo aha. Tak to je ujetý. Tak to si dám bacha teda… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
2.6.17 09:24

Pujcit si od rodiny, jit do prace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
2.6.17 09:32

Joooo, stát platil dost, tak jsme se přestěhovali do lepšího, protože nám to zaplatí daňový poplatníci :pankac:

Ano, udělala jsi s kaucí chybu, s tím už nic nenaděláš. Kde na to máš vzít? Já nevim, třeba v práci a neříkej mi, že s dětmi nejde pracovat, znám hodně žen ve stejné situaci a bez hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5827
2.6.17 09:36

@radkka do vseho clovek nevidi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
2.6.17 09:42
@Tarjei píše:
@radkka do vseho clovek nevidi…

12 800 kč za 1kk asi nebude byt v paneláku na okraji města :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
2.6.17 09:43
@radkka píše:
Joooo, stát platil dost, tak jsme se přestěhovali do lepšího, protože nám to zaplatí daňový poplatníci :pankac:Ano, udělala jsi s kaucí chybu, s tím už nic nenaděláš. Kde na to máš vzít? Já nevim, třeba v práci a neříkej mi, že s dětmi nejde pracovat, znám hodně žen ve stejné situaci a bez hlídání.

Nebo dostali proste jen vypoved z najmu a museli hledat jinde? Co je to za kecy? Jako me se taky nelibi, ze z nasich danich se plati bydleni jinym, ale za to dotycna nemuze, ze je to tak nastaveny. Mimochodem, me prave nevzali do skolky 4-lete! dite, prestoze by podle zakona meli. Kdybych nemela prijem manzela, sama bych soukromou skolku pro ted uz 2 deti nezaplatila (platim 12 tis) a k tomu jeste najem a jidlo a obleceni. Ono se to hezky keca, ale bez hlidani a mista ve skolce tezko pujdes delat. A kazdy nebere manazersky plat. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2484
2.6.17 09:45
@radkka píše:
12 800 kč za 1kk asi nebude byt v paneláku na okraji města :think:

My jsme 25-ti tisicove mesto ve Stredoceskem kraji, 20 km od Prahy a najem v 1+kk je 13 tis. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1362
2.6.17 09:48
@radkka píše:
12 800 kč za 1kk asi nebude byt v paneláku na okraji města :think:

Okraj Prahy, panelak, novostavba 12 500,– prenajimame a mali sme asi 20 zaujemcov, ked sme dali inzerat..

Příspěvek upraven 02.06.17 v 09:50

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
2.6.17 09:49

Cikanum by to zaplatili, pze by jim tam jinak udelali tyatr :nevim: :poblion: tyhle prispevky na bydleni by meli zrusit, pze toho jenom vyuzivaj ******, co pronajimaj kolikrat i desny holobyty draze jako *****. vi, ze to socka doplati. :poblion: hnus
co zkusit zazadat o prispevek v hmoty nouzi? je to mimoradna davka :think: edit admin: vulgarismy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7253
2.6.17 09:53

https://www.prispevky.cz/…amzita-pomoc
ikdyz nevim, jestli spadas do nejakyho z bodu nutnych k vyplaceni davky. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama