Příspěvek na bydlení - kdo do něj spadá

4
4.11.19 09:43

Příspěvek na bydlení-kdo do něj spadá

Ahoj, chtěla bych se tady zeptat. Když jsem najemce bytu v Praze a mám zde trvalé bydlení ještě s mým synem. Přítel je stále hlášen u rodičů, ale bydlí s námi. Chtěli by jsme si žádat o příspěvek na bydlení, ale nevíme zda vadí, ze tu není přítel hlášeny? Bude to mít nějaký vliv? Budou se počítat jen mé příjmy nebo i jeho? Mám mateřskou dovolenou a když by se počítali jen mé příjmy nepokryjí nájem. Nebude to divný? Děkuji moc za odpověďi ????

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6726
4.11.19 09:49

Tak at pritel da penize a bydleni zaplati nebo prispeje ne? Nebo ze bydleni vam budeme platit my z dani a pritel bude mit celou vyplatu pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1868
4.11.19 09:55

Počítají se jen osoby s trvalým pobytem. Nahlášených k bydlení může být klidně 10 osob, počítají se jen ty s trvalým pobytem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
4.11.19 09:57

Nájem platíme z jeho příjmu a z mateřský sotva vystačíme na měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
4.11.19 09:58

Ano příspěvek na bydlení je takhle nastavený, že se započítavají příjmy těch, kdo mají v bytě trvalý pobyt. Je už jen každém, jestli „má žaludek“ na to tu dávku za těhlech okolností pobírat nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6726
4.11.19 10:01

@Popokatepetla do konce listopadu uz ma byt navrh, kde by toto uz nebylo mozne delat. Maji ty davky na bydleni osekavat a zprisnovat, jelikoz to pobira podezdrele moc lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3868
4.11.19 10:07
@Cenarius píše:
@Popokatepetla do konce listopadu uz ma byt navrh, kde by toto uz nebylo mozne delat. Maji ty davky na bydleni osekavat a zprisnovat, jelikoz to pobira podezdrele moc lidi

tak to je jedině dobře :palec: mě se právě tímhle chlubila jedna známá. U nich to byl dokonce manžel, který měl TP u maminky, aby na příspěvek měli nárok. Ji to prý dokonce poradila paní na úřadě, že ona sama to tak má :roll: A ta známá se hrozně divila, když jsem ji řekla, že na tohle bych já tedy žaludek neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
4.11.19 10:11

Jen at to zprisni.Jsem pro, kdyz to pomaha treba maminkam v tisni, ale to ojebavani, kdyz jsou dva dospeli v domacnosti, zdravy, proc jako.
Edit:Ne jen maminkam, proste potrebnym lidem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11703
4.11.19 10:18

Ale změna bude, to je jasne. Zatím není, takže podle trvalého pobytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3387
4.11.19 10:19
@Adlenna píše:
Nájem platíme z jeho příjmu a z mateřský sotva vystačíme na měsíc.

Pokud to platí ze svého účtu, tak ti asi nic nedají. musela bys platit ze svého účtu, oni to kontrolují.

Příspěvek upraven 04.11.19 v 10:48

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
4.11.19 10:25

@Adlenna
Super. Bydlím v Praze, nájem vysoký, příjmy nic moc. Tak si uděláme dítě, zazadame o příspěvky a ostatní nám to zaplatí. Ať si přítel najde lepší práci nebo levnější nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 10:27

Tak ať si najde lepší práci nebo brigádu a tyto příspěvky nechte těm kdy jsou maminky samy na dítě, nebo kde je nemocné dítě. :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
768
4.11.19 10:29

Domnívám se, že jeho příjmy se budou počítat také, př. budou chtít někaký doklad o výši výživného nebo něco takového. Žádáte o přídavky na dítě? Vesměs se dokládají úplně ty samé příjmy, které slouží pro výplatu obou těchto dávek, ale jestli ho započítají mezi osoby, podle jejihž počtu se určuje ten koeficient u dávky na bydlení pro tu danou domácnost, tak to nevím, asi nejlepší je se zeptat přímo na kontaktním místě, př. ať si rovnou změní trvalé bydliště (není např. to, že není hlášen u vás problém, když si chce uplatnit slevu na dani na dítě?) Ony ty dávky můžou být pro žadatele nastaveny ne příliš férově, aniž by sám žadatel se choval nefér.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2522
4.11.19 10:36

Já musela dodat čestné prohlášení, že otec dítěte s námi v domácnosti nežije. Budou chtít rozsudek o výživném…mně tehdy uznali jen dohodu s ověřenými podpisy, ale měla jsem nejspíš mega štěstí. A navíc platby musí odcházet z Tvýho účtu, budeš dokládat. Pokud odchází z jeho, tak na to rovnou zapomeň.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3387
4.11.19 10:51
@Anik píše:
Já musela dodat čestné prohlášení, že otec dítěte s námi v domácnosti nežije. Budou chtít rozsudek o výživném…mně tehdy uznali jen dohodu s ověřenými podpisy, ale měla jsem nejspíš mega štěstí. A navíc platby musí odcházet z Tvýho účtu, budeš dokládat. Pokud odchází z jeho, tak na to rovnou zapomeň.

ale pozor, otec dítěte může žít s nimi v domácnosti, jen nesmí mít s nimi stejný trvalý pobyt ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat