Příspěvek na bydlení - kdy mohu žádat?

29.5.17 13:44

Příspěvek na bydlení - kdy mohu žádat?

Ahoj holky,
přestěhovala jsem se v půlce května sama se synem do bytu v Praze. Ve smlouvě mám bydlení oficálně až od 1.6. Volala jsem na úřad a tam mi bylo řečeno, že mohu žádat o příspěvek za červen, červenec a srpen, květen se prý nepočítá, protože tu TP nebudu mít celý měsíc. To je v pohodě to ani tak neřeším. Nájem platím k 25. dni v měsíci. Odesílat budu už 20.Kdy mohu jít žádat o příspěvek na bydlení? Asi v září že? A můžu jít už žádat 1. 9 a nebo až kolem toho 25? Ještě jsem se chtěla zeptat, zda stačí doložit nájemní smlouva - poplatky jsou tam rozepsané + výpis z účtu. Moc děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
29.5.17 13:48

Počkej, nemůžeš žádat už v červenci?

• Nahlásit
  • Citovat
3114
29.5.17 14:00
@Doe_Jane píše:

Jj, žádá se za kalendářní čtvrtletí, vždy následující měsíc, tedy v dubnu, červenci, říjnu, lednu…dokládají se příjmy a výdaje za rozhodné období…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 14:17

Takže nemůžu jít v září? Naivně jsem si myslela, že stačí vždy zajít po třech zaplacených nájmech a třech měsících trvalého pobytu. No to je skvělý, to bude finančně docela záhul. Šla jsem do toho stěhování s tím, že jsem si našetřila peníze, abych tu tři měsíce mohla platit nájem a pak žádat o příspěvek na bydlení. I paní na úřadě mi řekla, at přijdu v září po zaplacení tří nájmů? To vážně nechápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 14:20
@Doe_Jane píše:

To asi ne. Trvalý pobyt si můžu udělat až podle smlouvy a tam mam od 1.6.2017.. prý nikoho nezajímá, že mi majitelé dovolili se nastěhovat dřív, tudíž ten nájem, co jsem zaplatila teď v květnu na červen se nepočítá. Prý až ten co zaplatím v červnu. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1491
29.5.17 14:36

Já chtěla žádat v březnu, paní mi řekla, že rozhodným obdobím je předchozí čtvrtletí, tedy říjen, listopad, prosinec. Řekla jsem jí, že mám ale smlouvu až od 1. ledna, jestli mám tedy přijít až v dubnu, abych dokládala příjmy a doklady o zaplacení nájmu za leden - březen. Řekla mi, že do těch kolonek prostě napíšu, že výdaje spojené s tím nájmem byly 0 Kč. Tak to nechápu :nevim:. Jak můžu žádat příspěvek na bydlení na byt, ve kterém jsem v rozhodném období nebydlela a neměla tímpádem náklady :mrgreen:. Asi nejsem tak chytrá jako páni úředníci :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10042
29.5.17 14:51
@carolinexhearts píše:
To asi ne. Trvalý pobyt si můžu udělat až podle smlouvy a tam mam od 1.6.2017.. prý nikoho nezajímá, že mi majitelé dovolili se nastěhovat dřív, tudíž ten nájem, co jsem zaplatila teď v květnu na červen se nepočítá. Prý až ten co zaplatím v červnu. :zed:
Žádá se po čtvrletích, takže teď tam přijdeš v červenci s novou smlouvou a dají ti příspěvek jen za ten červen, Pak přijdeš až v říjnu a dají ti příspěvek za červenec, srpen a září.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 21:10
@bejbyn píše: Žádá se po čtvrletích, takže teď tam přijdeš v červenci s novou smlouvou a dají ti příspěvek jen za ten červen, Pak přijdeš až v říjnu a dají ti příspěvek za červenec, srpen a září.

Aháá. No to mi mohli říct hned a ne my nakecávat, že tu stačí mít tři měsíce trvalák a zaplacené tři nájmy. To je super teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.5.17 23:08
@Bandii píše:
Já chtěla žádat v březnu, paní mi řekla, že rozhodným obdobím je předchozí čtvrtletí, tedy říjen, listopad, prosinec. Řekla jsem jí, že mám ale smlouvu až od 1. ledna, jestli mám tedy přijít až v dubnu, abych dokládala příjmy a doklady o zaplacení nájmu za leden - březen. Řekla mi, že do těch kolonek prostě napíšu, že výdaje spojené s tím nájmem byly 0 Kč. Tak to nechápu :nevim:. Jak můžu žádat příspěvek na bydlení na byt, ve kterém jsem v rozhodném období nebydlela a neměla tímpádem náklady :mrgreen:. Asi nejsem tak chytrá jako páni úředníci :mrgreen:.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taky super
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.6.17 23:38

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Mam koupený byt kde žiju s přítelem a čekáme mimčo, ale trvalak tu mam jen já. Počítal by se jen můj příjem nebo i jeho? A je lepší žádat už teď nebo až po porodu? :D:roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4841
12.6.17 23:58

Byt prodej a budeš mít na nájem. To je zase téma :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5405
13.6.17 00:18

Jasne, takze pouze naoko samozivitelka. :roll: Tak nejdriv bys mela porodit a pak vyresit alimenty, a pak az delat chudaka a prizivovat se na statu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.6.17 07:47

Tchyne ma pred duchodem, je nezamestnana a zije uz jen z vdov. duchodu. Prijmy by dolozila slozenkou, vydaje jak? sipem? A co kdyz potom bude mit preplatek na energiich, zasahuje se zpetne do prispevku nebo proste jen v tom ctvrtleti, kdy mela preplatek, nebude mit narok na aktualni prispevek?

• Nahlásit
  • Citovat
3114
13.6.17 08:50
@Anonymní píše:
Tchyne ma pred duchodem, je nezamestnana a zije uz jen z vdov. duchodu. Prijmy by dolozila slozenkou, vydaje jak? sipem? A co kdyz potom bude mit preplatek na energiich, zasahuje se zpetne do prispevku nebo proste jen v tom ctvrtleti, kdy mela preplatek, nebude mit narok na aktualni prispevek?

Musí vyplnit formulář, z pracaku má potvrzení, ohledně důchodu výměr… Výdaje doloží slozenkama, sipem, výpisem z účtu, potvrzením od elektráren, plynaren, pronajímatele…pokud je přeplatek musí jej přiznat, předkládá vyúčtování… V době kdy bude přeplatek vyplacen, bude nižší příspěvek na bydlení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
13.6.17 08:57

@carolinexhearts, vždy se dokládají příjmy, vydaje za předchozí čtvrtletí…tedy v dubnu, červenci, říjnu, lednu… Pokud půjdeš žádat v září, budeš dokládat 4,5,6 měsíc, v říjnu 7,8,9 měsíc… Pokud bydlíš od června ( nutno mít TP), vypočítá se dávka jen za červen…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama