Příspěvek na bydlení - kontrola?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 20:21
Příspěvek na bydlení kontrola?

Ahoj, potřebuju poradit. Stěhuju se od ex do bytu, ale v tom bYte mi nechtějí udělat trvalý pobyt. Trvalák mám stále u mamky, mohla by mi napsat smlouvu, že tam bydlím místo ní abych dostala příspěvek na bydlení? Samozřejmě tam bydlet nebudu, jen potřebuju ten příspěvek na bydlení. Nebo to nějak chodí kontrolovat? Děkuju za odpověď a klidný večer

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 20:22

Mám rok a půl starou dceru.

Enmamma
Závislačka 4059 příspěvků 25.07.19 20:23

Přihlásit se myslím můžeš do bytu i bez souhlasu majitele, pokud máš nájemní smlouvu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 20:24

Oni si to vysloveně nepřejí..

Kriss Tina
Extra třída :D 11731 příspěvků 25.07.19 20:29

Pokud máš smlouvu můžeš se přihlásit i když oni nechtějí. Mamka má trvalý pobyt kde? Ono jde o to že pak posuzujou příjmy všech lidí v té domácnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 20:30

Máma bydlí ve stejném městě. Samozřejmě bych ji do domácnosti jako člena neuváděla, jinak bych nedostala nic.

nozu
Extra třída :D 12708 příspěvků 25.07.19 20:32
@Anonymní píše:
Máma bydlí ve stejném městě. Samozřejmě bych ji do domácnosti jako člena neuváděla, jinak bych nedostala nic.

no a maminka bude mít teda trvalý pobyt kde?

nozu
Extra třída :D 12708 příspěvků 25.07.19 20:34

Hlavně víš, že budeš muset dokládat výdaje na byldení čtvrtletně zpět a doložit, že platby za maminky byt jdou z tvého účtu? teprve pak dostaneš ten příspěvek

Kriss Tina
Extra třída :D 11731 příspěvků 25.07.19 20:36

Mamka bude mít trvalý pobyt teda kde? A jak vysvětlíš platby na tu domácnost? To musíš posílat ze svého účtu, ty je budeš mamince platit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 20:38

Trvalý pobyt tam může mít ale bydlet může jinde, nebo?

Monchichik
Echt Kelišová 9413 příspěvků 25.07.19 20:41
@Anonymní píše:

dokládají se příjmy všech trvale hlášených na dané adrese..takže bydlet může, kde chce, ale příjem doloží taky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 20:43

To jsem potřebovala vědět, děkuju :)

Kriss Tina
Extra třída :D 11731 příspěvků 25.07.19 20:44
@Anonymní píše:

Do toho příspěvku se počítá každá osoba co na té adrese má trvalý pobyt, takže jestli ho tam mamka má tak by ji počítali taky a máš smůlu.

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1628 příspěvků 25.07.19 21:44
@Anonymní píše:
Máma bydlí ve stejném městě. Samozřejmě bych ji do domácnosti jako člena neuváděla, jinak bych nedostala nic.

si to představuješ jako Hurvínek válku :)
Jana206
Nadpozemská drbna 28332 příspěvků 25.07.19 22:15

Státní sociální podpora kontroly nedělá. Nicméně pokud dojde v budoucnu ke sloučení příspěvku a doplatku na bydlení na jednu dávku, je to v plánu.

Prispevek dostaneš jen tehdy, pokud budou pravidelně odcházet platby a jednou za rok vyúčtování. Teď je povinné a bez nej dochází k odneti dávky.
Než toto, najdi si nájem s TP.

Váš příspěvek
Reklama