Příspěvek na bydlení - kontrola příjmů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 15:02
Příspěvek na bydlení kontrola příjmů

Chci si požádat o příspěvek na bydlení(ještě jsem nic takového nebrala), ale potřebuji příjmy za čtvrtletí což je skoro před půl rokem, manžel pracoval v cizině měsíc což ještě spadá do daného období, ale je skoro nemožné dostat potvrzení o příjmu, ještě by tam musel osobně, podotknu, ze žádná velká částka to tedy nebyla, ale co se stane, když to na up nenahlasim, ocitla jsem se fakt teď v nouzi a bodla by mi každá koruna. Jinak tedy, Přijde up na to ze jsme měli nepriznanej příjem z ciziny? Hlavně mě neukamenujte, v jiné situaci by mě to ani nenapadlo.

Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 04.09.19 15:12

Uvádět nesprávné informace je o průšvih, když se na to přijde, tak se rozjede správní řízení, příspěvek budeš muset vrátit a ještě ti můžou napařit pokutu.
Než tuhle pakárnu, tak bych si to vyběhala. Neříkej mi, že to u něj v práci nejde vyřídit po emailu, dneska v době scannerů ;)
Jinak samozřejmě mají páky, jak si to zjistit, pokud jsou ty peníze přiznané, platí se z nich daně, sociální a zdravotní pojištění, a to je dohledatelné. A vzhledem k tomu, jak důkladné umí na úřadu práce pracovníci být, bych si to tedy nelajzla ani náhodou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 15:32

No firma pofiderni, email nereaguje a na pásku čekám 5 měsíců, kdyby to bylo jednoduché, tak už to mám vyplněný normálně. Právě jde o to jestli teda každému to kontrolují a jak by to v cizině dohledali :zed:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 15:43

Kamarádka nepřiznala že ji vraceli daně a nikdo na nic nepřišel, takže vlastně měla nepriznany příjem a to tady v Čechách.

BarušKAhap
Kecalka 348 příspěvků 04.09.19 15:58
@Anonymní píše:
Kamarádka nepřiznala že ji vraceli daně a nikdo na nic nepřišel, takže vlastně měla nepriznany příjem a to tady v Čechách.

Daně se do toho nezapočítávají :kytka:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21648 příspěvků 04.09.19 15:58

Tak na co se ptáš… :nevim:
Páky na zjišťování věcí mají, nakolik je využívají, jestli u každého případu nebo namátkově, to ti tu někdo neporadí. Dá se to zjišťovat i zpětně, takže stačí, když někde sedne do kanceláře nové koště, co dobře mete…
Buď chceš podvádět a nebo nechceš, to si musíš srovnat se svým svědomím.
Jestli nechceš podvádět a nemáte šanci na vydolování dokladu o příjmu, tak počkej tři týdny, zažádej si o příspěvek až v říjnu (a budeš dokládat červenec, srpen, září) a tam už je to v pohodě (podle toho, co si psala, že ti tam zasahuje jeden měsíc do toho předchozího čtvrtletí).

Lychee13
Závislačka 3267 příspěvků 04.09.19 15:59
@Anonymní píše:
Chci si požádat o příspěvek na bydlení(ještě jsem nic takového nebrala), ale potřebuji příjmy za čtvrtletí což je skoro před půl rokem, manžel pracoval v cizině měsíc což ještě spadá do daného období, ale je skoro nemožné dostat potvrzení o příjmu, ještě by tam musel osobně, podotknu, ze žádná velká částka to tedy nebyla, ale co se stane, když to na up nenahlasim, ocitla jsem se fakt teď v nouzi a bodla by mi každá koruna. Jinak tedy, Přijde up na to ze jsme měli nepriznanej příjem z ciziny? Hlavně mě neukamenujte, v jiné situaci by mě to ani nenapadlo.

Pokud ti to za ten průser stojí, tak ten příjem nepřiznej. :roll: Je super, že když nevycházíš s penězma, stačí natáhnout ruku s ne se o sebe postarat s manželem, předpokládám, že se zdravým manželem sami. :poblion:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 16:13
@BarušKAhap píše:
Daně se do toho nezapočítávají :kytka:

To není pravda, je tam kolona podání daňového přiznání a pak chtějí vidět jestli vraceli nebo ne, a me přímo říkala paní, jestli mi vraceli daně

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 16:31

Sousedka bere přídavky na děti, jezdí v autě za milion, nechty, řasy, vlasy za 15 tis, chlap další auto, bazén a td a me zamítli přídavky s výplatou 18 tis. jaké příjmy asi mají sousede??? :lol:

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1279 příspěvků 04.09.19 17:17
@Anonymní píše:
Sousedka bere přídavky na děti, jezdí v autě za milion, nechty, řasy, vlasy za 15 tis, chlap další auto, bazén a td a me zamítli přídavky s výplatou 18 tis. jaké příjmy asi mají sousede??? :lol:

Tak za ni bezte, at vam poradi jak na to.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 18:05
@Anonymní píše:
Sousedka bere přídavky na děti, jezdí v autě za milion, nechty, řasy, vlasy za 15 tis, chlap další auto, bazén a td a me zamítli přídavky s výplatou 18 tis. jaké příjmy asi mají sousede??? :lol:
Neřeš sousedy. Já jezdím v autě dvakrát dražším, bydlím také v domě s bazénem atd. a také jsem nějakou dobu pobírala příspěvky. Ono mi totiž nic z toho neříká pane. ;) Být tebou, tak situaci popíšu přímo pracovnici na úřadě a uvidíš… A nebo vydrž ještě měsíc. Nebudeš muset řešit doklady příjmů s podivnou firmou. A třeba už ty příspěvky ani potřebovat nebudeš. ;)
Váš příspěvek
Reklama