Příspěvek na bydlení - majitel nechce podepsat

264
21.6.15 13:56

Příspěvek na bydlení-majitel nechce podepsat

Ahoj všem, mám na Vás obrovskou prosbu, chtěla bych se Vás zeptat zda někdo nemáte zkušenost. Bydlíme v byte kde mate trv. bydliště. Platíme řádně nájemné a ja jsem nyní bez platu, skončila mi rodičovská dovolená. Manžel pobírá plat a n a urade nam sdelili ze bychom měli nárok na Příspěvek na bydleni. Máme všechno vyplněné, ale majitelka se sekla že nám nic podepisovat nebude, že podle prý nového občanského zákoníku je to pro ni nevýhodné. Nájemní smlouvu normálně máme, řádně platíme tak nerozumím proč to nejde. Nikdy s námi žádný problém neměla. Jestli někdo zkušenost má prosím o informace zda se to dá nejak vyřešit. Budu moc ráda, prijde mi to hrozně líto, že platíme není problém atd. a z její strany to nefunguje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

35181
21.6.15 13:59

Co vam nechce podepsat, trvale bydliste? K prispevku samotnhemu snad nic nepodepisuje, ne? A vyhodne by to pro ni melo byt, je to vlastne zaruka, ze budete platit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18313
21.6.15 14:00

No, může to být jenom obyčejný truc - ale už jsem viděl případ, kdy paní byt pronajímala, ale měla v něm hlášené trvalé bydliště - s kamarádkou na úřadě měla domluvené, že ohlášku trvalého pobytu nájemníků „stopí“ - a na adresu toho bytu sama pobírala příspěvek na bydlení.
A dost prskala, když při kontrole dat na úřadě o ten příspěvek přišla a ještě ho musela vracet…Možná pro vás bude nejvýhodnější najít si byt, kde majitel nemá s tímto problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
68983
21.6.15 14:03

@Deniska10 Já nějak z tvého příspěvku nechápu, co vám nechce podepsat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
21.6.15 14:05

@Pudloslava No trvalý pobyt tu dávno hlášený máme. Platíme pravidelně doklady o zaplacení mám a ona nechce podepsat ty papíry o tom že jsme jí zaplatili. Napadlo me totiž zda ma nahlaseno na FU ze ma prijem z pronájmu, pac z toho by musela platit dane, nevím nevyznám se v tom. Tak práve nevím proč to nechce podepsat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
21.6.15 14:06

@j.a.n.i1 Nechce podepsat papíry, potvrzení tom že jsme zaplatili atd. proste všechny ty formuláře. psala jsem to výše :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
21.6.15 14:08

Ona ti nic podepisovat nemusí, pokud tam máš trv. pobyt, tak stačí mít výpisy z účtu nebo utržky složenek, že řádně platíš a platnou nájemní smlouvu. Pokud jsi ji dávala peníze na ruku, tak podpis potřebuješ jen na doklad o nákladech na bydlení. Pokud ti ho nechce dát, tak ji zkus přesvědčit, že bez toho příspěvku nebudete moci platit nájem…tedy, že ty peníze jsou především pro ni.

• Nahlásit
  • Citovat
35181
21.6.15 14:12

Ja taky myslim, ze ti staci doklad o zaplaceni - smlouva s uvedenou castkou a vypis z uctu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
21.6.15 14:13

@brko na urade mi dali ale formulare které mi jasne napsali ze jsou pro ni a které pro nas. a to ze jsem ji platila pry ma byt tez podepsane a dolozeny vypis z katastru ze to je vazne jeji byt a prohlasení že tu nebydli snami

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zrzana2
21.6.15 14:15

Formuláře podepisujes ty, nikoliv majitel. Doklad o zaplacení nájmu stačí výpis z banky. Předpokládám, že to nedavate na ruku.

• Nahlásit
  • Citovat
264
21.6.15 14:18

@zrzana2 no tak to tedy nevim co na tom urade chteji chteji po me, najemni smlouvu naší, doklady o zaplaceni, vyplnene formulare a vyse prijmu, formular s rozepsanym najemnym a zalohama který ma být prý podepsan od ní a zaroven doložit tedy doklady o zaplaceni, výpis z katastru ze byt vlastní a cestne prohlasení. Nevim ozna novinka od ledna. spis sem myslela jestli ona ma hlaseny prijem z pronajmu na fu. jinak nevim proc by to podepsat nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
21.6.15 14:22
@Deniska10 píše:
@brko na urade mi dali ale formulare které mi jasne napsali ze jsou pro ni a které pro nas. a to ze jsem ji platila pry ma byt tez podepsane a dolozeny vypis z katastru ze to je vazne jeji byt a prohlasení že tu nebydli snami

ten výpis z katastru si mužeš vytisknout sama, je to běžně dostupná informace. pokud ti mechce podepsat prohlášení, zkus jí malinko „pohrozit“,že by jinak přišli ze sociálky na kontrolu (to oni nedělají, ale to majitelka nemusí vědět),jak to s tím bydlením vlastně je (Paní Nováková, já jsem na uřadě prosila, zda by se to obešlo bez vašeho podpisu a prý ano, jen si přijdou zkontrolovat, zda s námi nebydlíte.„)pruser ovšem bude, pokud řekne :“jen at si přijdou" :mrgreen:. Jinak jsi to asi špatně pochpila, podepsané platby být musí jen v případě, že je nemáš jak jinak doložit! (je to i na tom formuláři dole napsané). Já jsem zpočátku u bývalých pronajímatelů taky musel amít výpis z katastru, ale jen poprvý, pak se to jen založilo do „mé složky“ a už to po měn nikdo nikdy nechtěl a pokud chtěl, tak jsem ho odkázala do té složky.

• Nahlásit
  • Citovat
10482
21.6.15 14:24

@Deniska10 placení nájmu dokládáš nájemní smlouvou, kde je výše stanovená a dále pak výpisem z účtu kde je částka stržena. POkud po tobě chtějí na úřadě něco dalšího, doložila bych co máš a dělala jakoby nic, případně se hrozně divila, proč chtějí potvrzení od majitele,.. ať ti ukážou paragraf, na základě kterého to chtěji..

majitelka zřejmě z pronájmu neplatí daně a takto se na to přijde.. jiný důvod mě nenapadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.6.15 14:24
@Deniska10 píše:
@brko na urade mi dali ale formulare které mi jasne napsali ze jsou pro ni a které pro nas. a to ze jsem ji platila pry ma byt tez podepsane a dolozeny vypis z katastru ze to je vazne jeji byt a prohlasení že tu nebydli snami

Jo, to je potřeba doložit. Nezbyde, než se s ní domluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
264
21.6.15 14:26

@brko Jasne my žádáme poprvé, všechny papíry sem si sehnala i mám, samozřejmě nejakaé to prohlášení o tom že byt je její prý podepsat musí a ty platby tak to třeba ano je možné že bude stačit ten doklad o zaplacení, ale nechápu proč to tedy nechce podepsat. 5ekla mi jen že je to pro ní prostě nevýhodné podle nového občanského zákonu, jedine co me napadlo je, že to pronajima uplne na černo ale to by byla sama proti sobe když mam najemni smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama