Příspěvek na bydlení (nájem)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
12.1.22 18:05

Příspěvek na bydlení (nájem)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala jak to chodí ohledně příspěvku na bydlení.
Bydlíme s přítelem v nájemním bytě (od mé rodiny), ale nájem platíme normálně, jen jsme doteď neměli smlouvu. Platili jsme 7000 Kč (včetně energií). Teď od nového roku máme platit 9000 Kč (včetně energií). Já jsem momentálně na ÚP a v únoru nastupuji na MD, přítel chodí normálně do zaměstnání. Energie (plyn+elektřina) jsou psané na majitelku bytu. Nárok na příspěvek na bydlení máme, jen mě zajímá, co vše je potřeba. Konkrétně jestli stačí nájemní smlouva, kde bude rozepsané kolik se co platí (nájem, zálohy atd.), nebo je i potřeba dokládat papíry od placení záloh na energie. Věc druhá, musíme být napsání oba dva ve smlouvě, když tu nemáme trvalé bydliště? A jak to bude potom až se nám narodí miminko? Stačí potom dopsat do smlouvy a zanést na úřad?
Děkuji za odpovědi :-)
P. S. Situace je složitější, po určitých rodinných neshodách je to bydlení komplikovanější. Proto se ptám nejdřív tady než začnu s majitelkou bytu něco řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35666
12.1.22 18:06
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Bydlíme s přítelem v nájemním bytě (od mé rodiny), ale nájem platíme normálně, jen jsme doteď neměli smlouvu. Platili jsme 7000 Kč (včetně energií). Teď od nového roku máme platit 9000 Kč (včetně energií). Já jsem momentálně na ÚP a v únoru nastupuji na MD, přítel chodí normálně do zaměstnání. Energie (plyn+elektřina) jsou psané na majitelku bytu. Nárok na příspěvek na bydlení máme, jen mě zajímá, co vše je potřeba. Konkrétně jestli stačí nájemní smlouva, kde bude rozepsané kolik se co platí (nájem, zálohy atd.), nebo je i potřeba dokládat papíry od placení záloh na energie. Věc druhá, musíme být napsání oba dva ve smlouvě, když tu nemáme trvalé bydliště? A jak to bude potom až se nám narodí miminko? Stačí potom dopsat do smlouvy a zanést na úřad?
P. S. Situace je složitější, po určitých rodinných neshodách je to bydlení komplikovanější. Proto se ptám nejdřív tady než začnu s majitelkou bytu něco řešit.

vy nemáte 9000 na bydlení? A to si pořizujete dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
12.1.22 18:12

Tak pokud tam napíšeš jen sebe a chceš podvodem získat příspěvek. Protože se to počítá z příjmů 'celé domácnosti"
A jestli nemáte 9k na nájem tak co ten tvůj přítel dělá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66392
12.1.22 18:13
@Anonymní píše:
Dobrý den,
P. S. Situace je složitější, po určitých rodinných neshodách je to bydlení komplikovanější. Proto se ptám nejdřív tady než začnu s majitelkou bytu něco řešit.

Dokládají se vaše příjmy. pokud chlap nebere 12 tis, nárok nemáte :think: jinak musíš doložit placení nájmu a energií a příjmy všech, co tam bydlí, tzn ty, ten tvůj. Dřív bylo potřeba mít v místě i trvale bydliště :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 18:51

@martina.se

Taky mi přijde zvláštní, že ‚nárok mají‘ (to slovo „nárok“ zbožňuju), když partner pracuje.

Co takhle využít rezervy, které jistě máte, když jdeš na rodičovskou?

Co takhle taky pracovat? (Pracuji od roku věku dítěte, protože jsem tehdy prostě musela a nejsem vyžírka a lemra, neuživíš děcko, neměj děcko, chudák, ten se nepodívá asi nikdy na lyžák a školu v přírodě že, když starý evidentně vydělává 12k…)

Pokud chceš podvádět a psát do žádosti o příspěvek jen sebe, gratuluju Ti, jak jsi chytroučká (vyčůraná).

Jako upřímně, to jste fakt takové s prominutím socky, že potřebujete příspěvěk? A jak vysoký jako bude? Na jakou výši máte ten slavný „nárok“?
Máš neschopného chlapa a nebo jsi neschopná sama? Co to je za mentalitu? Udělat si děcko a nemít ani úspory, ani na nájem???

A jo určitě nechápu situaci a vše je jinak, život se spikl a máte nárok na trochu pomoci, jistě. Jo a děkovat za to, že jsem napsala něco jiného, než na co ses ptala, nemusíš.
A vůbec proč jsi anonymní? :mrgreen: to je nějaké tajemství anebo se za to stydíš, že jste vyžírky? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13047
12.1.22 18:52
@Anonymní píše:
Dobrý den,

To je vtip?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
12.1.22 18:54

@Čistá-Lilie Doufám, že jsi jako nevyžírka neuplatnila nárok na rodičovský příspěvek. Normální je přece využít rezervy a nebrat sociální dávky :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 19:01

@blobfish jistě, ještě jsem státu zaplatila za to, že mi dovolil na svém území porodit :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3447
12.1.22 19:04
@vokishka píše:
vy nemáte 9000 na bydlení? A to si pořizujete dítě?

Na to se ale fakt neptala. :,( Potřebuje poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 19:06

@Cimada ale proč tu pomoc potřebuje? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104458
12.1.22 19:14
@Čistá-Lilie píše:
@Cimada ale proč tu pomoc potřebuje? :mrgreen:

Protože má na ni nárok, kdyby neměla, nedostala by to, nazdar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2058
12.1.22 19:18
@Anna766 píše:
Protože má na ni nárok, kdyby neměla, nedostala by to, nazdar.

No pokud uvede pravdu do papíru tak si myslím, že to bude spíš nazdar :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104458
12.1.22 19:19
@JiříkMazlík píše:
No pokud uvede pravdu do papíru tak si myslím, že to bude spíš nazdar :lol:

Taky možný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
201
12.1.22 20:20

Tak teď ti něco řeknu… dávky nelze vyplatit když ti to pronajímá příbuzný, takže jestli tě nějaký hodný soused nahlásí tak nejen, že ti to vše vyčíslení a budeš to do poslední koruny vracet, ale taky je to podvod. Můžeš zadat jedině na energie a prokazatelné náklady jako voda apod. Ale na nájem pro rodiče fakt ne. To by každý rodič mohl svému decku v 18 napsat nájemní smlouvu na pokojíček ať to platí stát… tak si to rozmysli…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104458
12.1.22 20:30
@DV_JANA píše:
Tak teď ti něco řeknu… dávky nelze vyplatit když ti to pronajímá příbuzný, takže jestli tě nějaký hodný soused nahlásí tak nejen, že ti to vše vyčíslení a budeš to do poslední koruny vracet, ale taky je to podvod. Můžeš zadat jedině na energie a prokazatelné náklady jako voda apod. Ale na nájem pro rodiče fakt ne. To by každý rodič mohl svému decku v 18 napsat nájemní smlouvu na pokojíček ať to platí stát… tak si to rozmysli…

Pokud bude bydlet s řádnou smlouvou a majitelé bytu i když příbuzní budou tento příjem řádně danit, tak si o dávky zažádat může i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat