Příspěvek na bydlení - nepřiznán kvůli 94 Kč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 17:30
Příspěvek na bydlení - nepřiznán kvůli 94 Kč

Ahoj, jsem samoživitelka, na rodičáku. Pobírala jsem příspěvek na bydlení, ale byl mi nyní na tři měsíce odňat, protože jsem měla přeplatek z ročního vyúčtování (ten jsem použila na zaplacení bydlení). Ve vyrozumění účastníka řízení mi pracák píše, že náklady na bydlení nepřesahují částku součinu rozhodného příjmu v rodině a koeficientu 0,30. Když jsem od sebe odečetla částku rozhodného příjmu v rodině a nákladů na bydlení, je tam rozdíl 94 Kč, o které se do toho „nevejdu“ a proto mi PnaB byl odňat. Bohužel, došlo k tomu zrovna od července, od kdy mám výrazně nižší rodičovský příspěvek, protože jsem si ho musela nechat rozložit na delší dobu, než jsme původně plánovala. Byla jsem na hmotné nouzi, tam se taky nikam nevejdu.

I když mám teď opravdu velmi nízký příjem, který ani bydlení nepokryje, bohužel, pro výpočet se vychází z příjmu v předchozím kvartále, kdy rodičák byl podstatně vyšší.

Jsem teď ve lhůtě pro vyjádření se k podkladům pro vydání rozhodnutí a tak přemýšlím, jak se z těch 94 Kč vymotat. Jaké doklady k žádosti o PnaB dokládáte?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Gumidci
Závislačka 4292 příspěvků 31.08.18 17:40

Myslím,že je to zbytecne,ikdyby to bylo 10kc,tak podmínky jsou jasně dané zákonem

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 31.08.18 18:10

Myslím, že je lepší, než přesně vypočítávat každou korunu státu, přitlačit na otce dítěte. A před státem má přednost rodina, co takhle požádat rodiče o příspěvek?

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2241 příspěvků 31.08.18 18:11

Tak si myslím,že to nijak obejít nejde,podmínky jsou jasné dané,příspěvek se vypočítává zpětně. Moje sestra je samoživitelka v invalidním důchodu po CMP a přišla o něj na tři měsíce z toho samého důvodu.

katrih
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 31.08.18 18:14

kamarádka pobírala příspěvek hmotné nouze a vím, že tam se počítá ten daný měsíc, ne čtvrtletí, proto se tam také chodí dokládat náklady každý měsíc a ne jednou za čtvrtletí

Smarcie
Ukecaná baba ;) 2010 příspěvků 31.08.18 18:22

Kdyby jsi se vešla o těch 94,–,tak stejne dostanes minimum :think:

Lepší by bylo myslet dopředu a preplatek si schovat na toto obdobi ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 18:33
@Luboš P píše:
Myslím, že je lepší, než přesně vypočítávat každou korunu státu, přitlačit na otce dítěte. A před státem má přednost rodina, co takhle požádat rodiče o příspěvek?

Rodičům je 80, mají velké výdaje s léky. Těm bych o pomoc neřekla. Já jsem si jen neuvědomila, že když dám ten přeplatek za byt (jsem v kontokorentu dost dole), tak, že se může stát, že mi na čtvrt roku příspěvek na bydlení vypadne. Jen přemýšlím, jestli se nedá do nákladů něco uplatnit, když mi chybí jen těch 94 Kč. Navíc tedy úřad jede podle tabulek a nezapočítává mi ani skutečné náklady na bydlení, nemám započtené vlastně vůbec energie. Zakl.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 18:35
@Smarcie píše:
Kdyby jsi se vešla o těch 94,–,tak stejne dostanes minimum :think:Lepší by bylo myslet dopředu a preplatek si schovat na toto obdobi ;)

Podle kalkulačky bych dostala 4.300,– Kč, to už je hodně, to by mi samozřejmě pomohlo. Teď nemám ani na to bydlení, no.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 18:37
@Aduš8 píše:
Tak si myslím,že to nijak obejít nejde,podmínky jsou jasné dané,příspěvek se vypočítává zpětně. Moje sestra je samoživitelka v invalidním důchodu po CMP a přišla o něj na tři měsíce z toho samého důvodu.

Mně nejde o obejití, jen přemýšlím nad náklady, jestli jsem uplatnila vše. Navíc vidím, že pracák nezapočítal ani skutečné náklady na bydlení, ale jel podle tabulek, to je potom těžké. S těmi čísly vlastně hýbe jen počet dětí a já nepatřím mezi ty, kdo jich má 5 a bere 18 tisíc. Mám jedno a jen jsem se dostala do tíživé situace. Sestry je mi líto.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 18:59

jak je možné, že nemáš započteny energie?
Moje maminka je v ID - 10 tis. důchod, 5 tis. nájem a na PnB nemá nárok, protože bydlí v družstevním bytě :nevim:

Russet
Extra třída :D 12120 příspěvků 31.08.18 19:15
@Anonymní píše:
Rodičům je 80, mají velké výdaje s léky. Těm bych o pomoc neřekla. Já jsem si jen neuvědomila, že když dám ten přeplatek za byt (jsem v kontokorentu dost dole), tak, že se může stát, že mi na čtvrt roku příspěvek na bydlení vypadne. Jen přemýšlím, jestli se nedá do nákladů něco uplatnit, když mi chybí jen těch 94 Kč. Navíc tedy úřad jede podle tabulek a nezapočítává mi ani skutečné náklady na bydlení, nemám započtené vlastně vůbec energie. Zakl.

Zvláštní, že se ve 40 ?! musíš spoléhat na almužnu od státu. Požádala bych rodiče - tedy druhého rodiče, aby přispěl dítěti. Jestli žádneho nemáš, asi budeš muset jít do práce.

PaníBovaryová
Závislačka 4210 příspěvků 31.08.18 19:25
@Anonymní píše:
Rodičům je 80, mají velké výdaje s léky. Těm bych o pomoc neřekla. Já jsem si jen neuvědomila, že když dám ten přeplatek za byt (jsem v kontokorentu dost dole), tak, že se může stát, že mi na čtvrt roku příspěvek na bydlení vypadne. Jen přemýšlím, jestli se nedá do nákladů něco uplatnit, když mi chybí jen těch 94 Kč. Navíc tedy úřad jede podle tabulek a nezapočítává mi ani skutečné náklady na bydlení, nemám započtené vlastně vůbec energie. Zakl.

zvládli by na chvilku pohlídat dítě? MOhla bys jít roznášet letáky třeba :nevim: jinak nemáš moc možností - na PnB nedosáhneš a na hmotku už vůbec ne a v kontokorentu jsi v mínusu

Luucy
Kecalka 129 příspěvků 31.08.18 19:37

Nebylo by lepší dát dítě na hlídání prarodičům a jít do práce? Z příspěvku to působí, že žiješ dlouhodobě nad své možnosti, když ani nezaplatíš nájem. Přemejšlela bych o levnějších možnostech, třeba spolubydlení. A co alimenty, ty dostáváš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.18 00:28
@Anonymní píše:
jak je možné, že nemáš započteny energie?
Moje maminka je v ID - 10 tis. důchod, 5 tis. nájem a na PnB nemá nárok, protože bydlí v družstevním bytě :nevim:

Vůbec to nechápu, proč nemám započteny všechny náklady na bydlení. :nevim: Vypadá to, že to mají podle nějakých tabulek, protože mi píšou, že mám náklady něco málo přes 5 tisíc, přitom mám 7.300,– Kč. :think: Musím tam zavolat.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 01.09.18 06:06
@Anonymní píše:
Vůbec to nechápu, proč nemám započteny všechny náklady na bydlení. :nevim: Vypadá to, že to mají podle nějakých tabulek, protože mi píšou, že mám náklady něco málo přes 5 tisíc, přitom mám 7.300,– Kč. :think: Musím tam zavolat.

Náklady jsou zastropovány podle počtu osob a velikosti obce. Najít si kalkulačku není těžké.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >