Příspěvek na bydlení + nový přítel

Anonymní
24.6.20 11:11

Příspěvek na bydlení + nový přítel

Ahojda holky, mám na Vás prosbu. Jestli je tady někdo, kdo tomu víc rozumí. Pobírám příspěvek na bydlení ( já a dvě malé děti) našla jsem si přítele, na konči července by se ke mě měl nastěhovat, já jdu 3.července zase žádat, paní pracovnici jsem přítele nahlásila, že se ke mě bude na konci července stěhovat, tak jestli ho už mám do papírů zapisovat teď v této červencové žádosti, řekla že ano a že musím doložit přítelův příjem za duben, květen, červen ( ale proč, když jsem v bytě ještě sama s dětmi?) přijet má na konci července a začne si sem stěhovat věci. Tak mě tak napadlo a mám strach, že když už ho tedy budou počítat od dubna ( jak jsem tedy pochopila, když chce jeho příjem už od dubna) tak mám strach, že ho tedy započítaj od dubna, tím pádem bude vyšší plat a nebude odpovídat částka kterou mi posílali za ten duben, květen, červen a budu v,, přeplatku,, a budou to chtít vrátit. 8o Měsíční příspěvek mám kolem 8000,– Protože beru jen 6100 rodičák a 1000kč alimenty. Prosím, můžete někdo poradit? no to nevím, co budu dělat, když mi řekne, že mě přeplatili a já budu muset vracet. Vůbec nevím, jak to funguje, ale jinak to teda nevidím. Tak mám teď hrozný strach. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6856
24.6.20 11:17

Nevyznam se v tom, ale z logiky veci, kdyz se zada zpetne, tak ho tam nemuzes zapsat. Pocitali by ho i za dobu, kdy tam jeste nebydli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23153
24.6.20 11:20

Nahlašují se příjmy zpětně, aby bylo z čeho počítat, ale neboj, pokud se stěhuje od července, budou jeho příjmy do „rozpočtu“ započítávány až od toho července.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3707
24.6.20 11:21

Nebudou chtít nic vratit, ale v cervenci musis vzit i jeho prijem za predchazejici čtvrtletí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
24.6.20 11:21

@Lucie_Sx kamarádce se přesně toto stalo. Nedali jí příspěvek už za dobu, kdy tam ještě partner hlášený nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 11:23

@Lucie_Sx No že jo, ale ona mi řekla, že ne, že už ho musím zapsat teď v červencové žádosti. Takže logicky ho budou počítat už od toho dubna :( ale to jsem tady ještě sama

• Nahlásit
  • Citovat
3707
24.6.20 11:26
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx No že jo, ale ona mi řekla, že ne, že už ho musím zapsat teď v červencové žádosti. Takže logicky ho budou počítat už od toho dubna :( ale to jsem tady ještě sama

Proboha musis ho zapsat do zadosti, protoze od cervence se počítají vsechny osoby nejen ty s TP a jeho prijem dokladat musis, protoze s cervencovou zadosti se doklada 2. Ctvrtleti aby bylo z ceho vypocist davku. Je to jedno jestli tam byl nebo ne, oni fakt nevrati cas aby to kontrolovalim proste se to tak dela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 11:26

@Kaileee Aha, ale tak proč chtějí jeho příjem už od dubna? Tý jo, já si fakt připadám jak de*il, vůbec to něchápu a představa, že jim budu muset vracet za minulé 3 měsíce, no kde bych to vzala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
3707
24.6.20 11:28
@Anonymní píše:
@Kaileee Aha, ale tak proč chtějí jeho příjem už od dubna? Tý jo, já si fakt připadám jak de*il, vůbec to něchápu a představa, že jim budu muset vracet za minulé 3 měsíce, no kde bych to vzala :roll:

Co blaznis porad? Co bys chtela vracet? To co jsi ted pobirala se počítalo podle toho predchazejiciho ctvrtleti. Oni musi chtit jeho prijem od dubna, stejne jako tvuj, aby ti schvalili davku od cervence. Proste se to tak dela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 11:32

@Kaileee Aha, tak to se omlouvám, Já jsem se lekla, protože když se mi narodila druhá dcera, tak mi taky říkala, že je možné že budu muset něco vracet, že mě mohli,, přeplatit,, ale nakonec jsem nevracela nic, protože se příspěvek s dcerou zvýšil, takže mě v minulým měsících nepřeplatili. Tak mě to právě vyděsilo, protože s přítelem se příjem zvýší, tím pádem příspěvek sníží

• Nahlásit
  • Citovat
3303
24.6.20 11:42
@Anonymní píše:
@Kaileee Aha, ale tak proč chtějí jeho příjem už od dubna? Tý jo, já si fakt připadám jak de*il, vůbec to něchápu a představa, že jim budu muset vracet za minulé 3 měsíce, no kde bych to vzala :roll:

Tak jses blbá? :roll: jaký příjmy by dokládal, když ne ty předchozí? Prostě za předchozí čtvrtletí. Což je duben, květen, červen. To je katastrofa když neznáš ani čtvrtletí v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
24.6.20 11:44
@Anonymní píše:
@Kaileee Aha, tak to se omlouvám, Já jsem se lekla, protože když se mi narodila druhá dcera, tak mi taky říkala, že je možné že budu muset něco vracet, že mě mohli,, přeplatit,, ale nakonec jsem nevracela nic, protože se příspěvek s dcerou zvýšil, takže mě v minulým měsících nepřeplatili. Tak mě to právě vyděsilo, protože s přítelem se příjem zvýší, tím pádem příspěvek sníží

A nebo taky nebudeš pobírat žádný příspěvek. :lol: Jakypak sníží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8279
24.6.20 11:47

V červenci budeš žádat o příspěvek na měsíce červenec, srpen a září, nežádá se zpětně za duben atd, jen se k výpočtu doloží předchozí náklady a příjmy. Takže na příspěvek přiznaný na duben až červen to nemá vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.6.20 11:48

@mackA159 Nevím, proč bych měla být hned blbá. Já jsem tohle nikdy neřešila, dokládala jsem jen sebe a děti a teď když musím dokládat i jeho příjem atd, tak mě to zmátlo, nevím, jak to tam chodí. Za to hned nemusíš člověka urážet jo?

• Nahlásit
  • Citovat
72373
24.6.20 11:50
@Anonymní píše:

No a jak by si chtěla ted dolozit vase prijmy za cervenec az září?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama