Příspěvek na bydlení - nový žadatel, nový byt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
469
7.5.22 15:31

Příspěvek na bydlení - nový žadatel, nový byt

Ahoj, snad poradíte, chci si nově zažádat o příspěvek na bydlení v novém bytě. Na internetu jsem se dočetla v oficiálních podmínkách, že první tři měsíce se vyplácí 80% z normativních nákladů. Nevíte, zda poté, až budou známy konkrétní čísla, se dělá zúčtování nebo dostanu prostě 80% a šmitec? Děkuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
171
7.5.22 20:55

Nevyplácí se 80%, ale 80% normativních nákladů na bydlení se započítá do výpočtu částky příspěvku na bydlení. Nic se zpětně nepřepočítává, po 3 měsících už se vychází ze skutečně zaplacených nákladů na bydlení (ale i ty se nemusí započítat celé - započítávají se jen do výše normativních nákladů).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
7.5.22 21:32
@pipa.k píše:
Nevyplácí se 80%, ale 80% normativních nákladů na bydlení se započítá do výpočtu částky příspěvku na bydlení. Nic se zpětně nepřepočítává, po 3 měsících už se vychází ze skutečně zaplacených nákladů na bydlení (ale i ty se nemusí započítat celé - započítávají se jen do výše normativních nákladů).

Ano ale takhle jsem to myslela.. že prostě pro výpočet se použije 80% z normativních nákladů.. dám příklad pro jistotu aby nedošlo k nedorozumění.. dejme tomu že naše normativní náklady budou 15000, 80% je 12000, z toho my zaplatíme 4000, 8000 půjde z přídavku. Jenže skutečné náklady za byt bude třeba jen 10000, a když dám 8000 z přídavku, zaplatím ze svého jen 2000, takže ten měsíc budu mít vyšší rodinný rozpočet. Tak jestli si mám po ty tři měsíce dávat ten rozdíl někam bokem, aby pak neproběhlo nějaké zúčtování. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
7.5.22 21:41

Asi se mi nechce moc přemýšlet nad tím, jak to vysvětlujete, ale asi chápu, na co se chcete zeptat.
Když se ukáže, že vaše náklady na bydlení jsou ve skutečnosti nižší než těch 80% normativních nákladů, tak se nemusíte bát toho, že budete muset něco vracet. Ono se to na další období přepočítá a sníží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
469
7.5.22 22:07
@pipa.k píše:
Asi se mi nechce moc přemýšlet nad tím, jak to vysvětlujete, ale asi chápu, na co se chcete zeptat.
Když se ukáže, že vaše náklady na bydlení jsou ve skutečnosti nižší než těch 80% normativních nákladů, tak se nemusíte bát toho, že budete muset něco vracet. Ono se to na další období přepočítá a sníží.

Chápu 😅 takhle večer matematika a složité vysvětlování díky za upřímnost ☺️ ano ano přesně takhle jsem to myslela. Ono totiž zrovna bude léto, takže je jasné, že ty náklady budou o dost nižší, kdyžto ty normativní počítají vlastně spíš s maximy, bych řekla ( aspoň mně přijdou dost vysoké, asi jsem naučená hodně šetřit ) tak ale abych věděla, jestli mi pak po třech měsících neřeknou ' hele ale utratila jsi za každý měsíc jen 8, my jsme ti ale 8 poslali přitom bys měla platit 3, tak nám teď 9 vrať ( zuctujeme ti to v dalších měsících ) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
7.5.22 22:26

Oni v tom výpočtu nekalkulují s tím, že vám něco v předchozím měsíci poslali.
Na začátku každého čtvrtletí budete dokládat, kolik jste zaplatila za bydlení v předchozím čtvrtletí a porovnají to s vaším příjmem v tom předchozím čtvrtletí. Jako příjem budou brát příjmy všech osob, co v bytě bydlí (platy, výživné, rodičák, přídavky na děti, důchod).
Když člověk o příspěvek žádá nově v novém bytě (před tím ho nebral), tak se pak jako náklady započítává těch 80%. Nevím ale přesný postup výpočtu, pokud se to nastěhování do bytu nekryje s celým čtvrtletím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat