Příspěvek na bydlení po zvýšení RP

Anonymní
10.2.20 15:04

Příspěvek na bydlení po zvýšení RP

Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit…
Jsem matka samoživitelka pobírajíci příspěvek na bydlení ve výši 5500kč. Od unora tohoto roku se mi zvedl RP z 4500 na téměř 9000kč. Znamená to tedy, že mi přijde nyní příspěvek na bydlení počítaný z posledního čtvrtletní roku 2019+ 9tis rodičovský příspěvek…? Dále po doložení leden, únor, březen 2020 nebudu mít prakticky nárok na nic z příspěvku na bydlení? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1125
10.2.20 15:11

Ano přijde to tak, jak jste psala a další čtvrtletí se asi hodně sníží

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.2.20 15:17

@Leillinka děkuji. Škoda, že nám svobodným maminkám zvýšení RP vůbec nepomůže :sleepy:

• Nahlásit
  • Citovat
2948
10.2.20 15:45

Pomůže úplně stejně jako všem ostatním. Přibude tam 80k k vyčerpání. Můžete pobírat stejně malou částku jen o spoustu měsíců déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3752
10.2.20 15:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, mohl by mi prosím někdo poradit…
Jsem matka samoživitelka pobírajíci příspěvek na bydlení ve výši 5500kč. Od unora tohoto roku se mi zvedl RP z 4500 na téměř 9000kč. Znamená to tedy, že mi přijde nyní příspěvek na bydlení počítaný z posledního čtvrtletní roku 2019+ 9tis rodičovský příspěvek…? Dále po doložení leden, únor, březen 2020 nebudu mít prakticky nárok na nic z příspěvku na bydlení? Děkuji

Nejsem si jista, ale neni to tak ze RP se do prijmu nepocita?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2948
10.2.20 15:50
@Ivana 85 píše:
Nejsem si jista, ale neni to tak ze RP se do prijmu nepocita?

Nepočítá se do příjmů na daňovou slevu na manžela/manželku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.2.20 15:53

Ono se ti to zas o tak velkou castku nezmensi.Neni to tak, ze prijem se zvysi o např. 4tis a pnb se snizi o 4 tis.
Na kurzy.cz je kalkulacka, tak si to tam zadej a uvidis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
575
10.2.20 16:00
@Anonymní píše:
@Leillinka děkuji. Škoda, že nám svobodným maminkám zvýšení RP vůbec nepomůže :sleepy:

Jak nepomůže, svobodná maminka=dítě zplodila sama???Otec dítka se vypařil? Dávka se zvedla o dost, bohužel na úkor jiných dávek. Se mi ani nechce chodit do práce, když tady čtu, naco odvádím daně :cert: :cert: a ještě si tady maminka stěžuje, že je to na ho.no,běžte pracovat, když Vám z našich daní posíláme málo, nebo levněji bydlete. Mě taky nikdo na hypo nepřispěje, chci bydlet-musím pracovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31431
10.2.20 16:10
@Anonymní píše:

svobodná maminka si měla rozmyslet, s kým si udělá dítě. Její boj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12526
10.2.20 16:11
@toma0105 píše:
Jak nepomůže, svobodná maminka=dítě zplodila sama???Otec dítka se vypařil? Dávka se zvedla o dost, bohužel na úkor jiných dávek. Se mi ani nechce chodit do práce, když tady čtu, naco odvádím daně :cert: :cert: a ještě si tady maminka stěžuje, že je to na ho.no,běžte pracovat, když Vám z našich daní posíláme málo, nebo levněji bydlete. Mě taky nikdo na hypo nepřispěje, chci bydlet-musím pracovat.

Tak chápu, že jste naštvaný. Upřímně já RP pobírám a taky by mně bylo milejší víc míst ve školce, jesle atd. než tohle. Abych mohla jít v klidu do práce. Tak možná jestli to zakladatelka nemyslela takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
10.2.20 16:23

@toma0105 jak, ze na hypo neprispeje? Teda nie uplne priamo, ale aspon si znizis zaklad dane kusok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3752
10.2.20 16:37

Ja fakt nestacim zirat nad tema komentarema, ze svobodna maminka si mela rozmyslet s kym si dela dite.On treba i chlap kterej je x let vernej, tak se muze zamilovat jinde a pak nevidi, neslysi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
10.2.20 17:19

@Ivana 85 lenze treba vymysliet systen, aby tam platil chlap a nie danovi poplatnici vo forme roznych pripevkov (ktore sa velmi vela zneuzivaju)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama