Příspěvek na bydlení - pozdě zaplacené zálohy

30.12.19 19:39

Příspěvek na bydlení - pozdě zaplacené zálohy

Dobrý večer. Aktuálně pobírám příspěvek na bydlení a potřebovala bych poradit, jak mám postupovat, když už teď vím, že nezaplatím včas zálohy na plyn+elektřinu (má být zaplaceno do 31.12.2019). Jde mi o to, že až budu na sociálce dávat doklady o zaplacení za předchozí čtvrtletí, tak místo prosincové platby budu mít na složence datum lednové. Je to velký problém? (Nechci se tady vymlouvat, že jsem zapomněla nebo že jsem třeba ztratila peníze…já jsem to jednoduše odkládala tak dlouho, že teď už zaplatit včas prostě nezvládnu = moje blbost, já vím a sypu si popel na hlavu)

Děkuji všem za ochotu rozumně mi poradit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2102
30.12.19 19:43
@S.arka77713 píše:
Dobrý večer. Aktuálně pobírám příspěvek na bydlení a potřebovala bych poradit, jak mám postupovat, když už teď vím, že nezaplatím včas zálohy na plyn+elektřinu (má být zaplaceno do 31.12.2019). Jde mi o to, že až budu na sociálce dávat doklady o zaplacení za předchozí čtvrtletí, tak místo prosincové platby budu mít na složence datum lednové. Je to velký problém? (Nechci se tady vymlouvat, že jsem zapomněla nebo že jsem třeba ztratila peníze…já jsem to jednoduše odkládala tak dlouho, že teď už zaplatit včas prostě nezvládnu = moje blbost, já vím a sypu si popel na hlavu)Děkuji všem za ochotu rozumně mi poradit

No to je jednoduché, doložit můžeš pouze platby, které jsi v Q uskutečnila. Takže pokud zaplatíš až v lednu, budeš platby dokládat za 1/Q 2020…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
30.12.19 19:48

Je to problém, nezapočítají ti je do prosince, takže za ten kvartál dostaneš méně peněz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
30.12.19 19:49

Pošli to přes účet, tam budeš mít platbu 31. nebo to pošli ještě dneska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
30.12.19 19:49

Já mám v bance expres platbu, co se za poplatek připíše hned, nemáš to taky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3775
30.12.19 19:53

I pošta zítra funguje ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18103
30.12.19 19:59

Běž zítra na poštu, budeš mít na složence poslední prosincový den…jak to zaplatíš v lednu, tak máš smůlu, už se ti to počítat do posledního čtvrtletí nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7786
30.12.19 20:15

Zítra je normální pracovní den, takže to můžeš ještě zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2584
30.12.19 20:32

Já myslím, že kdyby zakladatelka ty peníze měla, tak je zaplatí převodem nebo zítra na poště. Kamarádka dělá běžně, že ze SIPA vysosá ty nejdůležitější platby - nájem, elektřina, ty zaplatí zvlášť, a ten zbytek prostě až další měsíc, až někde sežene peníze. Ale navenek vykládá, jak to nestihla, jak měla frmol adpo. A vždycky je to všechno takto na konci měsíce, protože do poslední chvíle doufá, že někde sežene peníze na komplet SIPO.
Pokud ne, tak se zakladatelce omlouvám,,,ale nesmí se na mě zlobit, že mě to napadlo, protože mi to naprosto přesně připomělo tuhletu kamarádku,,,jinak totiž opravdu nechápu, proč nejde poslat převod nebo zítra pošta.

Ale k věci - a jen hádám, příspěvek už leta neberu, tak nevim - bála bych se toho, že za poslední čtvrletí ho nedostanu, vždyť jsem přece nesplnila základní podmínku - zaplatit, ne? tak nač bych dostávala příspěvek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.12.19 20:32

Takže tam stačí pouze mít od pošty razítko s datem odeslání? Já myslela že ta platba musí přijít „fyzicky“ na úřad… Já bankovní účet nemám, musím teprve zřídit :roll:

Děkuji vám moc za informace a za rady. :palec: :P :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 20:37

A do kdy máš příspěvěk schválený. Já mám právě do 30.6 i s částkou, tak nevím jak moc to ovlivní příjmy a placení :nevim: Nikdy jsem to neměla a tak nechápu proč až ten červen. Nebo to tak mají všichni?

• Citovat
  • Nahlásit
3775
30.12.19 20:50
@Anonymní píše:
A do kdy máš příspěvěk schválený. Já mám právě do 30.6 i s částkou, tak nevím jak moc to ovlivní příjmy a placení :nevim: Nikdy jsem to neměla a tak nechápu proč až ten červen. Nebo to tak mají všichni?

ale stejnak musíš chodit každé čtvrtletí dokládat platby, výpisy, faktury… Každé čtvrtletí ti chodí jiná částka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18103
30.12.19 20:59
@Anonymní píše:

ten příspěvek se dokládá na každé čtvrtletí, za to předchozí musíš doložit všechny platby…teď budeš dokládat vše co si zaplatila za říjen, listopad, prosinec…to že tam máš datum 30.6. neznamená, že ti to budou vyplácet i když nic nedoložíš…a částka se taky mění každé čtvrtletí právě podle toho příjmu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.19 21:46
@Monchichik píše:
ten příspěvek se dokládá na každé čtvrtletí, za to předchozí musíš doložit všechny platby…teď budeš dokládat vše co si zaplatila za říjen, listopad, prosinec…to že tam máš datum 30.6. neznamená, že ti to budou vyplácet i když nic nedoložíš…a částka se taky mění každé čtvrtletí právě podle toho příjmu…

A proč je teda schválený do toho 30.6. Co když budu mít vysoké příjmy? To mi ho zruší? :nevim: mě to nevadí, jen nechápu proč se to schválí na tak dlouho když to vlastně není pravda :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
18103
31.12.19 08:12
@Anonymní píše:
A proč je teda schválený do toho 30.6. Co když budu mít vysoké příjmy? To mi ho zruší? :nevim: mě to nevadí, jen nechápu proč se to schválí na tak dlouho když to vlastně není pravda :nevim:

Ano, když budeš mít vyšší příjmy, tak ti ho zruší…proč tam je ten datum 30.6.. nevím, třeba nám to napíše někdo, kdo tam pracuje nebo se zeptej, až tam půjdeš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat