Příspěvek na bydlení - příjmy, které se posuzují

Anonymní
6.1.20 00:28

Prispevek na bydleni-prijmy ktere se posuzuji

Prosim o radu, bydlime v byte, v tomto byte mam trvale bydleni ja a syn, najemni smlouva je take na me… bydli s nami pritel-otec ditete, ja mam pouze mateskou, on je OSVC… jake prijmy se posuzuji zda by jsme dosahli na prispevek na bydleni? Vim ze ten se vztahuje k trvalemu bydlisti, to pritel ma jinde a hlavne se u nej neda posoudit lehko mesicni prijem-kazdy mesic ma jiny prijem? Ma s tim prosim nekdo zkusenost? Nechci zneuzivat stat, jak tu jidte mnohe napadne, jen me zajima na co mame narok, kazda koruna se hodi. Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
6.1.20 05:37

Když nechceš zneužívat stát tak ho nezneuzivej. Pokud oba dva pracujete nepotřebujete příspěvky od státu. Nech je těm třeba maminkam které zůstaly samy a které to potřebuji

• Nahlásit
  • Citovat
2593
6.1.20 06:10

Od noveho roku se pocitaji vsichni co tam ziji bez ohledu na trvaly pobyt. A i pripadny rodicak se pocita do prijmu. Takze odpoved na vsi otazku: vsechny prijmy cele domacnosti. A budou si to kontrolovat na miste, ze nelzete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 06:19
@Anonymní píše:
Když nechceš zneužívat stát tak ho nezneuzivej. Pokud oba dva pracujete nepotřebujete příspěvky od státu. Nech je těm třeba maminkam které zůstaly samy a které to potřebuji

Tak ne vsechny samozivitelky byly chudinky opusteny a nikdo jim nic neprispiva. To je porad ohaneni samozivitelkama. V tom pripade treba ja doplacim na to, ze pracuji, dite jsem pocala zodpovedne, vybrala k nemu vhodneho partnera a nasetrila na budoucnost.

Jednalo se o zmene, ale vypada, ze to porad vazne na trvalem bydlisti, takze bohuzel zrejme narok budete mit. Nejsem priznivcem tohoto prispevku.

• Nahlásit
  • Citovat
7428
6.1.20 07:19

@Cenarius Ustanovení novely zákona týkající se posuzovaných osob u příspěvku na bydlení má pozdější účinnost (myslím od června nebo července).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
6.1.20 08:10

@Lendeš fakt jo? Ja jsem si toho prave nikde nevsiml, tak jsem to bral, ze to bude platit spolu s tim zbytkem, ke kterymu to bylo prilepeny. Zkusim tedy presneji dohledat a doplnit si informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
6.1.20 10:07

@Lendeš ať jsem hledal jak jsem hledal. Tak všude jsem jen našel to, že je ten zákon přepsán spolu s RP atd. s platností od 1.1.2020. Tak pokud máš zdroj, kde je to posunuté na později, tak sem s ním :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7428
6.1.20 13:28

@Cenarius http://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?… viz účinnost v textu ve sbírce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2593
6.1.20 13:41

@Lendeš už jsem to tam našel. Díky

(Tento zákon nabývá účinnosti dnem 1. ledna 2020, s výjimkou ustanovení čl. I bodů 2, 4 až 8 a 20, které nabývají účinnosti dnem 1. července 2020.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.1.20 13:58

Já neříkám že všichni maminky samozivytelky jsou chudinky. Ale je spousta jich kdy je chlap opustí tím nejsou nezodpovedne když se chlap zamiluje jinde, posílá směšné alimenty cca 2 tisíce, nebo jsou rodiny kdy mají nemocné dítě a jeden příjem vypadne protože se rodič musí starat. Tím pádem mi příspěvky přijdou na místě. Ne maminka která pobírá mateřskou a má chlapa který si normálně vydělává. Za tím si stojím. Může si on /ona najít brigádu a normálně fungovat. Takhle když ty příspěvky budeme všichni zneužívat tak se může stát že nezbyde na ty co je potřebují. A přece nemůžete napsat že maminka která zůstala sama s dítětem se chovala nezodpovědně. Mimochodem já jsem vdaná, taky zabezpečena, žádné dávky nepobiram a dokud budu mít zdravé ruky ani pobírat nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
6.1.20 19:24
@Anonymní píše:

A nebo take cikanum… jako zneuzivani vnimam to, kdybych zatajila nejake prijmy, v pripade, ze priznam vse jak skutecne je a vyjde mi z toho, ze narok mam, proc ne… v pripade, ze narok nebude, tak to asi nepotrebuju, od toho jsou stanovene hranice… to je jak kdybych vam napsala, at odmitnete Napr rodicovsky prispevek (300tisic) protoze mate chlapa a muzete jit na brigadu…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama