Příspěvek na bydlení pronájem domu napůl

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.11.21 13:40

Příspěvek na bydlení pronájem domu napůl

Ahoj, měla bych dotaz, ještě jsem nebrala, tak se v tom úplně neorientuji. Ale odcházím od partnera ( domácí násilí ) s dvěmi málymi dětmi a hledám bydlení, jsem ještě na mateřské, a současně bratr hledá bydlení se svojí rodinou, větší byt. Našli pronájem domu v ideálním místě a tak je napadlo, co si ho pronajmout společně. Je dvougenerační. Mohli bychom si i vzájemně vypomoct, mně trápí navíc deprese úzkosti. Na přídavku na bydlení aspoň než bych nastoupila do práce bych ale byla závislá. Vyšlo mi, že bych dostala na bydlení do výše 16000 takže to bych se vešla, celý nájem činí 25000. Ale zda to takhle jde vůbec. Děkuji..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11934
27.11.21 13:42

Takto to nejde. Bude se počítat příjem i bratra a jeho rodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80476
27.11.21 13:43

Ne, tak to opravdu nejde, pocitali byste se vsichni dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10941
27.11.21 13:44

Mám pocit, že by se počítaly veškeré příjmy vás všech dohromady, pokud tedy nemá dům dvě samostatné bytové jednotky (i s hodinami) a dvě nájemní smlouvy na každého z vás zvlášť.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 13:46

No on právě má dvě samostatné bytové jednotky

• Citovat
  • Nahlásit
66446
27.11.21 13:47

Nejde, protože bys musela mít buď sama smlouvu nebo by se počítal bratr a jeho rodina co se týče příjmu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66446
27.11.21 13:47
@Anonymní píše:

Tak mít smlouvu sama na sebe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10941
27.11.21 13:49
@Anonymní píše:

A má i zvlášť energie, tzn. každy své? Pokud je zkolaudovaný na dvě bytové jednotky a dají vám každému svou smlouvu a i energie a vodu budete mít každý na sebe, neměl by to být problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
303
27.11.21 13:50

Šlo by to, pokud by dům měl 2 bytové jednotky, máme to takhle v okolí.

Spíš se ale zeptej na povolanějších místech. Na sociálce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11934
27.11.21 13:54
@Anonymní píše:

Takže jen nájem pro tvou bytovou jednotku a na tvé smlouve bude 25tis? A určitě ti 16 tis na bydlení fakt nikdo nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 13:55
@ontarova.stara píše:
A má i zvlášť energie, tzn. každy své? Pokud je zkolaudovaný na dvě bytové jednotky a dají vám každému svou smlouvu a i energie a vodu budete mít každý na sebe, neměl by to být problém.

Jj, toť právě otázka, švagrová už volala makléřce, mají tedy více zájemců, takže je to stejné fakt jen teorie. Ale v inzerátu je, že dvě bytové jednotky tak si říkám že by snad to mohlo být že vlastní elektroměr atd jinak z logiky věci by to pak mělo být stejná pravidla jako kdybych prostě šla do bytu jen jak je to právně no.. a počítat dohromady to by asi bylo blbý to bych bráchu zatěžovala dokladanim příjmů a tak no

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.11.21 13:58
@Cenarius píše:
Takže jen nájem pro tvou bytovou jednotku a na tvé smlouve bude 25tis? A určitě ti 16 tis na bydlení fakt nikdo nedá.

Neee, to ne-e, to je 25000 za celek. Tedy bych platila například.. za tu menší jednotku.. například 11000+energie takže třeba 12000, 16000 je myšlené jako strop pro počet lidí v rodině za nájemné což mi vyjela takhle kalkulačka jinak příspěvek sám o sobě mi vyjel 7000

• Citovat
  • Nahlásit
7159
27.11.21 14:16

V zásadě to vyloučené není (těch 7tisíc je reálných) POKUD jsou to opravdu samostatné jednotky, protože budeš dokládat i platby za elektřinu a plyn..

bratr s rodinou žádné dávky čerpat nebudou??

Jestli nebudou, tak věřím, že by se to vymyslet a šikovně napsat a doložit dalo, ale to musíš řešit na sociálce (ÚP), jinak nápad to špatný není, pokud dobře vycházíte.. a dům se zahradou je pro děti značka Ideál, v létě budete venku, to je úplně jiné než v bytě.. Jen abyste si nezačli lézt na nervy, ono spolubydlení je obecně vždy o kompromisech…

Zašla bych si hned v pondělí to pořádně zjistit na ÚP, o dávkách na bydlení je plný net, nejlepší je čerpat přímo na MPSV
https://www.mpsv.cz/…k-na-bydleni
https://www.mpsv.cz/…k-na-bydleni?…

PS : počítala jsi i variantu, že by majitel nemovitosti dal oběma (a já bych to tak osobně chtěla) samostatné nájemní smlouvy? Každý za 12500… bylo by to mnohem jistější i pro případ problémů a neplacení z jakékoliv strany, prostě nedostání závazků jedné rodiny nájemníků by pak nemělo vliv na bydlení druhé rodiny nájemníků… PS2: Kde to je? to je bez záloh a energií nebo i s tím??

Příspěvek upraven 27.11.21 v 14:24

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7159
27.11.21 14:20
@Cenarius píše:
Takže jen nájem pro tvou bytovou jednotku a na tvé smlouve bude 25tis? A určitě ti 16 tis na bydlení fakt nikdo nedá.

to sice asi ne, ale moje kámoška (a to pracuje-ale jen na půl úvazku) bere na příspěvku na bydlení (městský byt, 2děti) 10tisíc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11934
27.11.21 14:23
@Lucy75 píše:
to sice asi ne, ale moje kámoška (a to pracuje-ale jen na půl úvazku) bere na příspěvku na bydlení (městský byt, 2děti) 10tisíc…

A já d*ebil si bydlení platím sám..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat