Příspěvek na bydlení, roční vyúčtování

86
19.1.18 12:34

Příspěvek na bydlení, roční vyúčtování

Ahoj holky, prosím o radu. Ve smlouvě o nájmu mam poznámku, že každý rok se provede vyúčtování - přeplatky dostanu, nedoplatky zaplatím. Teď chci žádat o příspěvek na bydlení a mam přinést ještě čestné prohlášení od pronajímatele, že mi ho nedává. Je nutné měnit i smlouvu? Děkuju za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1016
19.1.18 12:53

Jak to myslíš? Že nebudeš dokládat vyúčtování služeb?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
19.1.18 12:54

Jako roční vyúčtování elektřiny a plynu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17577
19.1.18 15:07

@BarboraB6 Co ti nedava? Ten preplatek?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
19.1.18 16:11

Nechápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3334
19.1.18 16:20

Taky nerozumím, co ti nedává? Vyúčtování - ten papír? Jinak nedoplatky chce a přeplatky vrací? Od nového roku je povinnost vyúčtování na úřadě předložit…
Pokud jsi už byla na úřadě, tak tam ti řekli co? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
19.1.18 16:22

smlouva

Smlouvu měnit nemusíš, stačí sepsat např. Dodatek č. 1 ke smlouvě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
20.1.18 19:40

Omlouvám se za zdržení. Přeplatky mi dává, teď tedy budu muset doložit vyúčtování na úředě. To jsem právě nevěděla. Na úřad se chystám. Každopádně děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.4.18 07:58

Maminky a můžete mi prosím poradit trápí mě to už pár dnů ????????. Jsem v bytě u známe na který mám příspěvek. Bydlím tu 5 měsíců a mám donést vyúčtování za služby. Který nemusí být originál jen vypočítaný majitelem bytu. Známá to má trchu na salámu a řekla ať si to udělám, že mi to pak podepíše absolutně nevim jak????. Vracejí nám a něco málo mi z toho dá ale nevím jak to mám napsat na sociálku napíšu přeplatek ale obávám se že by to měla být větší částka než kterou dostanu a než které se dopočítám. Bojím se abych pak na konec nedoplácela ještě ze svého???? pokud někdo poradí budu moc ráda.

• Citovat
  • Nahlásit
385
18.9.18 12:11

Dobrý den všem. Měla bych dotaz a budu ráda, když mi někdo poradí. Pobírám příspěvek na bydlení a nyní je povinnost doložit 1× za rok vyúčtování za služby. Vyúčtování za elektřinu jsem normálně doložila, protože mi chodí od Čezu. Jenže ještě musím doložit vyúčtování za vodu a teplo. Pronajímatel mi toto potvrzení nikdy nedával, nikdy jsem nic nedoplácela a ani mi nic nevracel. Bydlíme v domě s pěti bytovými jednotkami. Vodoměr nemám. A topí se kotlem na tuhá paliva,který je v kotelně a následně jde teplo do všech bytu. Majitel mi řekl, abych něco sepsala, že mi to vypíše a potvrdí, ale vůbec nevím, jak postupovat. Měla by to být jeho povinnost mi vyúčtování dát a ne že si ho bude ještě nějak sepisovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
18.9.18 13:14
@BarboraB6 píše:
mam přinést ještě čestné prohlášení od pronajímatele, že mi ho nedává.

To jako myslíte vážně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
30.9.18 22:38

Dobry den,

Prosim vas mohl by mintu nekdo poradit ohledne bydleni a prispevku na bydleni?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.18 08:24

Dobrý den, bude stacit na socialku dolozit vyuctovani za sluzby (voda,topeni) ktere mi napise sam majitel a podepise?Zaroven mi dal i papir o vraceni preplatku s jeho podpisem.Bude jim to takto stacit?Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat