Příspěvek na bydlení, stěhovat do menšího?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kobzdi
Kecalka 139 příspěvků 25.10.18 23:25
Příspěvek na bydlení, stěhovat do menšího?

Dobrý den, mám být od města jsem samozivitelka dostávám příspěvek na bydlení. Mám být vel 2+1. Tak mne zajímá jak počítají ten příspěvek? Vyplatí se stěhovat do menšího? Když bude levnější být tak to bude menší příspěvek ne? Díky všem

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 25.10.18 23:35

Jestli mas byt od mesta, tak se asi nevyplati stehovat jinam. Nebo ten mensi by byl taky od mesta?

kobzdi
Kecalka 139 příspěvků 25.10.18 23:40
@PaníBovaryová píše:
Jestli mas byt od mesta, tak se asi nevyplati stehovat jinam. Nebo ten mensi by byl taky od mesta?

No přemýšlím že bych zadala o výměnu za menší ????

Victoria1988
Kecalka 174 příspěvků 26.10.18 00:33

To bych nedelala. Nikdy nevíš co ti budoucnost přinese a třeba nebudeš v budoucnu sama,třeba budeš mít ještě jedno atd,takže 2plus1 je ideální velikost i když je člověk sám aby nemusel zvát hosty k posteli a nebo jen do kuchyně

rozand
Závislačka 4018 příspěvků 26.10.18 00:44

Velikost bytu nikoho u PnB nezajima, vygoogli si kalkulacky :roll: .

Lendeš
Kelišová 5728 příspěvků 26.10.18 09:08

@kobzdi Nezáleží na velikosti bytu, ale na tom, jestli ti nájem (resp. všechny započitatelné náklady na bydlení) překračuje normativní náklady. Pokud ano, tak má cenu stěhovat se do levnějšího, protože náklady nad normativní se do výpočtu příspěvku na bydlení nezahrnují. Normativní náklady najdeš ve druhé tabulce v odkazu: https://portal.mpsv.cz/…p_na_bydleni

kobzdi
Kecalka 139 příspěvků 26.10.18 09:47

Myslela jsem si to, ale nebyla jsem si jísta. Tak děkuji všem za reakce :)

Roker
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 23.12.18 11:17

Zdravim, na uvedenem odkazu je zverejne PnB vzdy 1.1.

Chci se ale zeptat, kde se jeho vyse schvaluje, ve vlade? Nebo si to rozhodne ÚP sám?

Nemohu v eKlepu nic najit - je tu expert co umi s eklepem pracovat?

Potrebuji jeste do konce roku vedet prispevek na pristi rok

nozu
Extra třída :D 11911 příspěvků 23.12.18 11:34

@Roker záleží, jakou normou se příspěvek stanovuje. Pokud je to usnesením vlády či vyhláškou, najdeš to v eklepu. Ale možná až od ledna. Ale také ho může Ministerstvo stanovovat jen rozhodnutím ministra a pak to tam nenajdeš. V eklepu se celkově velmi špatně hledá, i když znáš přesné číslo dokumentu. A ve veřejné verzi není vše…

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 23.12.18 12:38
@kobzdi píše:
Dobrý den, mám být od města jsem samozivitelka dostávám příspěvek na bydlení. Mám být vel 2+1. Tak mne zajímá jak počítají ten příspěvek? Vyplatí se stěhovat do menšího? Když bude levnější být tak to bude menší příspěvek ne? Díky všem

Vyplatilo by se vládě nedávat sociální dávky… Aby tady nerostly socialove jako houby po dešti…

Lendeš
Kelišová 5728 příspěvků 23.12.18 13:10
@Roker píše:
Zdravim, na uvedenem odkazu je zverejne PnB vzdy 1.1.

Chci se ale zeptat, kde se jeho vyse schvaluje, ve vlade? Nebo si to rozhodne ÚP sám?

Nemohu v eKlepu nic najit - je tu expert co umi s eklepem pracovat?

Potrebuji jeste do konce roku vedet prispevek na pristi rok

Výše nákladu na bydlení a normativních nákladů se stanovuje nařízením vlády a zveřejňuje ve Sbírce zákonů https://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?…

Roker
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 23.12.18 13:57

Diky, to je ono, rozumim, ze 20.12. to vyslo ve Sbirce, ale jak to (pro priste) dohledat v navrzich na vlade (pokud jsou) a tom co bylo schvaleno (pocitam, ze to bylo drive jak 20.12.)?

Nebo o tom drive nez to vyjde ve sbirce, neni nikde ani zminky?

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29487 příspěvků 23.12.18 17:41
@Delaltctrl píše:
Vyplatilo by se vládě nedávat sociální dávky… Aby tady nerostly socialove jako houby po dešti…
:potlesk: :palec:
Lendeš
Kelišová 5728 příspěvků 24.12.18 00:01
@Roker píše:
Diky, to je ono, rozumim, ze 20.12. to vyslo ve Sbirce, ale jak to (pro priste) dohledat v navrzich na vlade (pokud jsou) a tom co bylo schvaleno (pocitam, ze to bylo drive jak 20.12.)?Nebo o tom drive nez to vyjde ve sbirce, neni nikde ani zminky?

Když na to koukám, tak by to mělo jít dohledat v tom veřejném eKLEPu i před schválením. Podle verzí návrhu nařízení to tam bylo asi vloženo od 30. 10.

Vyhledat by to mělo jít tady: https://apps.odok.cz/…-vyhledavani
Když zadáš typ materiálu „návrh nařízení vlády“ a předkladatel MPSV.

Roker
Ukecaná baba ;) 1554 příspěvků 24.12.18 18:16

To je ono, diky

Jeste jsem nasel, ze v lednu bude schuze, kde se navrhne nove životní minimum od 1.1. (Zvýšení o cca 11%)
 https://apps.odok.cz/veklep-detail?…

Pokud se nepletu, tak zivotni minimm se pocita jako minimalni prijem i pro ten Prispevek na bydleni.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >