Příspěvek na bydlení SVJ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
53
31.10.21 17:47

Příspěvek na bydlení SVJ

Zdravím, prosím o radu.
Mám se stehovat do pronájmu, byt je ve společenství vlastniku. Může mi majitel vystavit smlouvu o pronájmu nebo jen o podnajmu? Ptám se kvůli prispevku na bydleni. Předem děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23446
31.10.21 18:13

Byt nevlastní společenství vlastníků, ale konkrétní osoba, není to jako družtevní byt. Dostaneš normální nájemní smlouvu, pokud tedy pronajímatel nemá sám nyt v nájmu. O tom, že budeš žádat o příspěvek na bydlení ho ovšem informuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26136
31.10.21 18:21

Taky máme barák pod správou svj, ale byt je normálně soukromý, máme klasickou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1547
31.10.21 18:23

Smlouvu budeš mít přímo s družstvem? Nebo s majitelem družstevního podílu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23446
31.10.21 18:26
@FraDeu píše:
Smlouvu budeš mít přímo s družstvem? Nebo s majitelem družstevního podílu?

SVJ není družstvo, pleteš si pojmy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6296
31.10.21 18:32

@Janli Byt může vlastnit SVJ, ale bude to hodně velká exotika. My jsme jako podíloví vlastníci řešili dlužníka a pak převod z podílového vlastnictví na SVJ, takže jsme od této reality nebyli daleko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23446
31.10.21 18:38
@Zumpa píše:
@Janli Byt může vlastnit SVJ, ale bude to hodně velká exotika. My jsme jako podíloví vlastníci řešili dlužníka a pak převod z podílového vlastnictví na SVJ, takže jsme od této reality nebyli daleko :)

Vím, že to jde, ale ještě jsem se s tím nesetkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
31.10.21 19:13

Smlouvu budu mít s majitelem podílu.
Já jsem z toho právě úplně jelen. Pořád to procitam na internetu ale nejsem si jista. Chce mi vystavit smlouvu o podnajmu, ale na tu asi nejde pobírat prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23446
31.10.21 19:24
@maynecka píše:
Já jsem z toho právě úplně jelen. Pořád to procitam na internetu ale nejsem si jista. Chce mi vystavit smlouvu o podnajmu, ale na tu asi nejde pobírat prispevek.

Hele, nepleteš si družstvo a svj? V svj podíly nejsou, tam každý vlastní svůj byt. Družstvo má podíly. A tuším, že na podnájemní smlouvu nelze čerpat příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
31.10.21 19:43

Spíš asi majitel si to plete, nebo já nevím :D říká že jsou SVJ, že dřív byli druzstvo..ale ze má jen nějaký podíl, proto mě to plete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23446
31.10.21 19:45

Koukni se na katastr nemovitostí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
31.10.21 21:21
@maynecka píše:

Jde, ale bude to slozite. Budou se v tom zbytecne pitvat. Protoze budou resit, jakou cast bytu mas pronajatou, kdo je pronajimatel, budou otravovat jak toho pronajimatele, tak i majitele bytu. Me dokonce s timto poslali misto na prispevek na bydleni na hmotku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat