Reklama

Příspěvek na bydlení + trvalé bydliště majitele bytu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

reccal
Kecalka 106 příspěvků 30.11.17 12:09
Příspěvek na bydlení + trvalé bydliště majitele bytu

Zdravím, třeba někdo poradí. Mám zažádáno o příspěvek na bydlení, vše zařízeno, doloženo.. a dnes se z úřadu při dodání posledního papíru dozvím, že tu má majitelka bytu trvalé bydliště. :? Takže se její příjem bude posuzovat s mým, zpětně to jde vyloučit prý pouze tak, že si na úřad dovedu 2 lidi z domu, aby dosvědčili, že už tam amjitelka nebydlí.
Jsem dost vytočená, copak se mnou někdo defacto cizí někam půjde cosi dosvědčit? Bydlíme tu půl roku, moc se neznáme… má někdo tuto zkušenost?
Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

lasička1
Echt Kelišová 8026 příspěvků 30.11.17 12:15

A nešlo by místo dvou lidí z domu dojít s majitelkou? Aby ona dosvědčila, že bydlí jinde a z nějakého důvodu si nepřehlásila bydliště.

reccal
Kecalka 106 příspěvků 30.11.17 12:23

To si právě nejsem jistá, l jestli bude ochotná, má tu schránku a nechává si sem posílat poštu :( Už mi i dobíhá čas, do úterka musí být vyřešeno…

iiiv
Extra třída :D 10916 příspěvků 30.11.17 12:33

Stačí pouze vyplněný formulář, až kdyby se jim to nezdálo, tak budou chtít nějaké doložení

reccal
Kecalka 106 příspěvků 30.11.17 12:35

Ano, a ktomu formulari kvuli novele zakona dva svedky z domu. Bohuzel driv stacilo prohlaseni majitele, dnes uz ne.

Lendeš
Kelišová 5268 příspěvků 30.11.17 12:35

@reccal Zkus to doložit písemným čestným prohlášením sousedů, případně i nějakým dokladem od majitelky, že bydlí jinde.

reccal
Kecalka 106 příspěvků 30.11.17 12:58

@Lendeš
Dekuji, zkusím. Minimálně přechodné tam mít musí… snad bude spolupracovat.

jege
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 30.11.17 13:04

Nechápu lidi, co si pronajmou byt s vědomím, že budou žádat o příspěvek na bydlení. Když na něco nemám, tak si to nepořizuji a nechci po ostatních, aby mi na to dopláceli. Chápu, že životní situace jsou různé, ale v poslední době se příliš často setkávám s tím, že lidi si pořizují bydlení již s tím, že jim ho bude platit stát (čti ostatní blbci).

reccal
Kecalka 106 příspěvků 30.11.17 13:07

@jege
Nezlobte se, ale když o tom nic nevíte, tak raději mlčte. Je mi celkem fuk, s čím se setkáváte, jsem maminka na MD, roky jsem řádně pracovala ve dvou pomerech soucasne a nyní jsem se dostala do nepříjemné situace.

jege
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 30.11.17 14:03

@reccal Jak píšu, životní situace jsou různé, spíše jsem reagoval na to vytočení, jelikož normální je žádný příspěvek na bydlení nepobírat, takže pak trvalý pobyt majitele ničemu nevadí. Pokud se situace změní, tak se musí řešit i toto jako jedna z okolností.

Já jsem se setkal třeba s tím, že zájemkyně o pronájem bytu na konci prohlídky avizovala, že si tam chce ohlásit trvalý pobyt a zažádat o příspěvek na bydlení, ale byla majitelem upozorněna, že pokud si to vyřídí, tak klidně, ale že tam má taky trvalý pobyt a nic nikam vyplňovat a dokládat nebude. Její zájem o pronájem bytu hned zeslábl, že prý ještě zjistí na sociálce, co a jak, a víckrát se neozvala, přičemž ještě na začátku prohlídky se chlubila, že vydělává slušně a byt bez problémů utáhne.

reccal
Kecalka 106 příspěvků 30.11.17 14:19

@jege
Normální je vždy to, co člověk sám nezažil. věřte, že jsem o tuto situaci opravdu nestála a kdyby mi někdo loni řekl, že to dopadne takhle, tak se mu vysměji. Pobírače dávek a různých příspěvků jsem ještě před lety považovala za socky, jak jsem byla hloupá.
Majitelka o tomto ví, bez problémů, pomohla mi s dokumenty. Nicméně když toto řešila v druhém pronájmu, co má, tak by mě logicky napadlo, že sdělí, že tady má trvalé bydliště. Dost jsem se kvůli tomu nalítala a mám posledních pár dní, a dozvím se tohle… proto jsem vytočená. Kdybych to věděla před měsícem, měla bych klid na vyřešení.

jege
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 30.11.17 23:09

@reccal Jo, to tak často bývá, že nejvíce problémů mají ti, kteří je opravdu potřebují a pro které byly původně vymyšleny. Chytráci, co je zneužívají, mají všechno velice dobře nastudováno a vymyšleno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.18 18:42
Příspěvek na bydlení

Dobrý den mám prosbu v listopadu 20 jsem se nastěhovala do bytu platila jsem 1 najem v listopadu druhý prosinec a třetí najem budu platit 20 ledna chci si zažádat o příspěvek na bydlení jelikož sem na tom finančně špatně a už nemám skoro na najem beru jen 8100 na malého a byt platím 7400 plus energie a plyn 3000 kč poraďte mi zda mi dají prispevek na bydleni :,( smlouvu mám a trvale sem hlášena od 5 prosince děkuji moc

jege
Ukecaná baba ;) 1323 příspěvků 13.01.18 00:01

A kdepak je tatínek a proč na dítě nevydělává? Jak to, že máš dítě a nemáš na bydlení? Proč máme všichni platit na něčí dítě, když se o něj nestarají a nestarali rodiče?

Jako nejsem cynik, ale každý 3. příspěvek tady je tom, že si nějaká slečna pořídila dítě s nějakým pánem, který o něj nejeví zájem nebo nejeví zájem se starat o rodinu, nemá/nemají kde bydlet a zajímá ji/je jenom, co jím zaplatí stát, čti ostatní obyvatelé.

lukasss123
Povídálka 40 příspěvků 13.01.18 20:34

Dobrý den, příjde mi ještě příspevek na bydlení v lednu, když mi příšel jen v listopadu a prosinci?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >