Příspěvěk na bydlení v nájemním bytě a v rekreačním objektu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 16:34
Příspěvěk na bydlení v nájemním bytě a v rekreačním objektu?

Milé maminky,

příští rok nejspíš budu řešit samostatné bydlení pro mě a pro dceru. Pobírám rodičovský příspěvek a alimenty. Také z domova pracuji na DPP.
Ráda bych s dcerou zůstala v Praze a využila možnost příspěvku na bydlení. Obvolala jsem několik inzerátů a nikdo se moc netvářil, když jsem řekla, že bych si ráda v nájemním bytě zřídila trvalý pobyt. Ovšem už vím, že ke zřízení TP mi stačí nájemní smlouva. Poté půjdu do evidence obyvatel kde si vyžádám výpis z bytu o trvale hlášených osobách se kterým půjdu o příspěvek žádat. Ovšem co když tam bude trvale hlášen majitel nebo někdo úplně cizí. Řešil jste toto někdo???

Dále jsem narazila na nabídku bydlení v domku se zahrádkou s číslem evidenčním. Jedná se tedy o rekreační objekt. Vím, že si tam lze taktéž zřídit trvalý pobyt, ale nevím jestli lze pobírat příspěvek na bydlení. Máte s tím některá zkušenost?

Přečtěte si článek: Příspěvek na bydlení 2019: Přehledně a jasně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
carola
Kelišová 6905 příspěvků 18.12.18 16:54

To je pěkná pitomost,že stačí nájemní smlouva ke zřízení trvalého pobytu. Trvalý pobyt musí osobně vyřídit s tebou na evidenci obyvatel majitel bytu. To by si pak mohlo kdejaké individuum nechat udělat trvalý pobyt prakticky kdekoli.

selia
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 18.12.18 17:03
@carola píše:
To je pěkná pitomost,že stačí nájemní smlouva ke zřízení trvalého pobytu. Trvalý pobyt musí osobně vyřídit s tebou na evidenci obyvatel majitel bytu. To by si pak mohlo kdejaké individuum nechat udělat trvalý pobyt prakticky kdekoli.

Není to žádná pitomost, je to tak, podle zákona. Nicméně, jelikož se dnes dávají smlouvy obvykle na jeden rok, tak pokud s tím majitel nesouhlasí a zjistí to, tak ti smlouvu nemusí prodloužit, takže není úplně praktické to proti jeho vůli dělat.

LennyL1
Kecalka 454 příspěvků 18.12.18 17:10

Přesně jak píše Selia

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 17:22

Ja jsem v podnajmu, pobiram prispevek na bydleni. Trvaly pobyt se mnou nebyli vyrizovat majitele @carola

Tarjei
Závislačka 4337 příspěvků 18.12.18 17:25

@carola nesmysl. Majitele jsem s sebou fakt mit nemusela. Stacila mi najemni smlouva.

Kaileee
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 18.12.18 17:37
@carola píše:
:mrgreen: kdekoli? však pokud má nájemní smlouvu, má na to právo
Kaileee
Zasloužilá kecalka 661 příspěvků 18.12.18 17:37
@Anonymní píše:
Ja jsem v podnajmu, pobiram prispevek na bydleni. Trvaly pobyt se mnou nebyli vyrizovat majitele @carola

v podnájmu určitě nepobíráš příspěvek na bydlení, jsi v pronájmu

Aduš8
Závislačka 3051 příspěvků 18.12.18 17:37

Stačí jen nájemní smlouva, ale majiteli přijde obsílka, že se do jeho nemovitosti někdo přihlásil. Pronajímám byt a na úřad jsem s nájemníkem nemusela

Bábrdl
Generální žvanilka 22109 příspěvků 18.12.18 17:47
@carola píše:

Jaké individuum? 8o

Co, co píšeš, platí, když tě k sobě hlásí někdo bez smlouvy (když se k tobě stěhuje třeba tvůj přítel).

Jinak stačí smlouva. :nevim:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1237 příspěvků 19.12.18 08:36
@Bábrdl píše:
Co, co píšeš, platí, když tě k sobě hlásí někdo bez smlouvy (když se k tobě stěhuje třeba tvůj přítel).

Ani to ne, zákon č. 133/2000 Sb. § 10 (6)
c) doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu.
Prostě příspěvek od carola jsou od začátku do konce blbosti

Bábrdl
Generální žvanilka 22109 příspěvků 19.12.18 11:22
@Luboš P píše:
Ani to ne, zákon č. 133/2000 Sb. § 10 (6)
c) doložit vlastnictví bytu nebo domu, nebo doložit oprávněnost užívání bytu, anebo předložit úředně ověřené písemné potvrzení oprávněné osoby o souhlasu s ohlášením změny místa trvalého pobytu.
Prostě příspěvek od carola jsou od začátku do konce blbosti

Eh, tak jistě.
Každopádně jeho souhlas potřebuješ. (Když se stěhuješ jen tak).

Ale pokud máš nájemní smlouvu, už „souhlasil“, byt ti dal k užívání, ty ho užíváš a podle zákona se tam můžeš přihlásit.

Bábrdl
Generální žvanilka 22109 příspěvků 19.12.18 11:28

Ale s tím individuem je to vtipné. Známý je takhle roky a roky napsaný na jedné adrese, ale už tam od devadesátek nebyl. Ale nikdo ho nemůže vyhodit, neb nikdo neví, u koho byl tehdy psaný (ten člověk tam taky nebydlí už desítky let). :lol:

ver.dvorakova1991
Nováček 3 příspěvky 19.12.18 11:59

Dobrý den, prosím vás, ať nezakládám nové téma. Tak lze požádat v lednu o příspěvek na bydleni a to zpětně za listopat, prosinec? Díky

carola
Kelišová 6905 příspěvků 19.12.18 12:31

Omlouvám se, vůbec jsem netušila,že je to takhle jednoduché,ale přijde mi to hrozné vůči majiteli toho bytu. Často vídám na FB fotky zdevastovaných bytů po nájemníkách a jako bonus má pak tedy ještě majitel asi pěkné problémy je z toho bytu dostat,a že vykuků kteří zničí byt,nezaplatí a utečou je dost. A pokud k tomu ještě nepracují a jdou za nimi nějaké exekuce,tak s tím může mít majitel bytu asi pěkně zavařeno.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Trest za autonehodu? Lucie Gelemová vystřídala v rodině Dádu Patrasovou

Herečce Dagmar Patrasové (62) se celý život bortí přímo pod rukama. Nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >