Příspěvek na bydlení v nájmu

1
15.1.20 14:34

Příspěvek na bydlení v nájmu

Zdravím ????

Chtěla jsem se zeptat, jak je to s příspěvkem na bydlení, když budu bydlet v pronajetem bytě, kde má majitel trvalý pobyt? Já ho tam budu také mít, s tím problém nemá… ale nevím, zda jde vyřešit tento problém, protože majitel nemá jinou možnost, kam si trable bydliště dát. Děkuji za odpovědi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1257
15.1.20 14:43

@Krist96 Počítá se to z příjmů osob mající tam trvalé bydliště… byť tam majitel nebydlí, budou ho počítat jako člena domácnosti. Což si asi slyšet nechtěla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
15.1.20 14:45

Můžeš majitele vyřadit ze společně posuzovaných osob. Musíš mít svědka, který potvrdí že se tam minimálně tři měsíce nezdržuje a asi ještě nějaké věci k tomu. Takže to jde. Konkrétní kroky ti řeknou na úřadu práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3971
15.1.20 14:58
@leylen píše:
@Krist96 Počítá se to z příjmů osob mající tam trvalé bydliště… byť tam majitel nebydlí, budou ho počítat jako člena domácnosti. Což si asi slyšet nechtěla ;)

To není pravda, stačí ho vyřadit z posuzovanych osob, bezna praxe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1257
15.1.20 15:04

@Kaileee tak když to prokážeš, proč ne :potlesk:  :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
6.6.20 11:11

Holky prosím když si chci teď v červnu požádat o zpětné vyplácení příspěvků na bydlení, ale smlouvu mám od února. Budou mi vyplácet celé tři měsíce nebo jen únor, březen? Když se tedy nájem platí vždy dopředu? Rudiš v lednu jsem platila na únor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20730
6.6.20 11:18

@MSM20 jakože chces vyplatit prispevek na měsíc, kdy hsi tam ještě ani nebydlela? To nejde, zadas od chvile, kdy tam mas trvaly pobyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.20 11:20

Krásný den,
Prosím vás můžu se zeptat zda nevíte jak je to s tím, když nemám zaplacené některé poplatky jedna se o elektriku a plyn. :( Důvod nezaplacení je prostý neměla jsem na to abych je zplatila. :( Jinak mám vše placeno a vyúčtování za rok 2019 také, nevím jak to mám řešit a zda vůbec tímhle malérem budu mít vůbec šanci. Mám odložený první 3 měsíce. Ale pak nevím jak to bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
13.7.20 11:46

Já bych neplatiče zavíral do vězení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084

@KateřinaFK Pokud to nemáš zaplacené, příspěvek nedostaneš…to je podmínka, mít všechno uhrazené…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4334

@KateřinaFK já tedy nikdy nic takového nebrala a nevyřizovala, ale znám kvůli své práci dost lidí, kteří ANO a od nich vím, že pro to, aby obdrželi tyhle dávky z ÚP, tak musí mít úplně vše uhrazené, přinesou o tom doklady a ÚP jim to zpětně vždy za kvartál proplatí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.20 12:01

@Monchichik a když to mám doplacené v ročním zúčtování :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18084
13.7.20 12:02

@KateřinaFK pokud to máš všechno doplacené, tak by to problém být neměl…nesmíš mít žádný dluh a něco neuhrazeného…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.20 12:05

@Zumpa 😀 tak určitě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.7.20 12:08

@Monchichik právě zadny dluh nemám byl to 4 měsíc já nevím mám z toho bolesti žaludku :D jak se to blíží a mám tam jít. :D Už aby šel malej do školky a já konečně do práce. :palec: A nemusela něco chtít po státu :nevim: :lol: Jinak děkuju za odpovědi :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat