Příspěvek na bydlení v pronajatém bytě

737
13.6.13 18:28

Příspěvek na bydlení v pronajatém bytě

Ahoj. Pronajímám jedné paní byt (je družstevní ne OV) a teď při prodlužování smlouvy mi říkala, že jí na sociálce říkali, že když jí seženu z bytového družstva razítko, že jí dají příspěvek na bydlení. Byla jsem se na to zeptat na družstvu, ale prý mi razítko nedají, že je to blbost a navíc na smlouvy razítka dávat nesmí. Neslyšel o tom někdo něco? Podle mě má nárok na příspěvek na bydlení má jen, když tam má trvalý pobyt, ale to jí dovolit raději nechci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21857
13.6.13 18:30

Ano, musí mít TP a pokud je byt družstevní, tedy ty jsi nájemník a pronajímáš, tak nárok nemá. Jestli s nějakým štemplem nevím, ale docela pochybuju :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
13.6.13 18:32

@Seizdra já si taky myslím, ale nějak si to nenechala vysvětlit, tak jsem se jí na to byla radši zeptat. Zítra za ní jdu, tak jí nepotěším :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka1
13.6.13 18:33

Na trvaly pobyt se te ptat nemusi.ten si udela i bez tveho povoleni kdyz bude chtit

• Citovat
  • Nahlásit
737
13.6.13 18:34

Navíc tam mám já TP, takže by se jí vlastně počítal i můj rodičák, takže by nic nedostala, to mi ani nedošlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
737
13.6.13 18:34

@Timinka já mám přímo ve smlouvě napsáno, že nemůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka1
13.6.13 18:36

@Monika24 já mám dojem že to je jedno. má na to právo mít trvalé bydliště kde se zdržuje. bod kterým jí to zakazuješ je neplatný… myslím

• Citovat
  • Nahlásit
5158
13.6.13 18:37

To je jedno že jsi tam psaná ona by si tě mohla vyřadit z posuzovancýh osob, ale pokud nemá TP tak je to bezpředmětné, navíc v družstevním je podnájemník, ne nájemní a to taky nedostane příspěvek na bydlení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
anet007
13.6.13 18:47

Trvalý pobyt si tam dát může, tvůj souhlas nepotřebuje a zakázat jí to nijak nemůžeš. Bez TP nemá nárok na příspěvek na bydlení

• Citovat
  • Nahlásit
49024
13.6.13 18:56

K přihlášení k trvalému pobytu je potřeba souhlas vlastníka, nebo člověka, na kterého je psaná nájemní smlouva (to je zakladatelka). Bez nájemní smlouvy nemá pronajímatelka možnost získat sociální dávky vázané na byt. Řešila jsem to se svou matkou. Mám nájemní smlouvu na družstevní byt, šla jsem s matkou na evidenci obyvatel na MÚ, tam jsem ukázala nájemní smlouvu a podepsala, že souhlasím s tím, aby tam zaevidovali její trvalý pobyt. Na sociální dávky matka nárok nemá, jelikož nájemní smlouva je napsaná na mě.

Pokud nemá podnájemnice nájemní smlouvu, nemá nárok ani na trvalé bydliště (bez souhlasu toho, kdo je uveden v nájemní smlouvě), ani na sociální dávky související s bydlením.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49024
13.6.13 18:58
@anet007 píše:
Trvalý pobyt si tam dát může, tvůj souhlas nepotřebuje a zakázat jí to nijak nemůžeš. Bez TP nemá nárok na příspěvek na bydlení

To je nesmysl, pokud nemá nájemní smlou (je rozdíl mezi nájmem a pronájmem). To by mohl kdokoli přihlásit si pobyt kdekoli. Přijdu na evidenci obyvatel, řeknu, že bydlím tam a tam a oni mi zapíší trvalý pobyt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka1
13.6.13 19:00
@blecha72 píše:
To je nesmysl, pokud nemá nájemní smlou (je rozdíl mezi nájmem a pronájmem). To by mohl kdokoli přihlásit si pobyt kdekoli. Přijdu na evidenci obyvatel, řeknu, že bydlím tam a tam a oni mi zapíší trvalý pobyt?

má smlouvu o pronájmu :think:

• Citovat
  • Nahlásit
4466
13.6.13 19:05

Pokud má PODNÁJEMNÍ smlouvu, tak tam TP mít nemůže (pouze se souhlasem majitele)
pokud má NÁJEMNÍ smlouvu, tak tam TP mít může a ve smlouvě můžeš mít ty co chceš, zákon je výš, než nějaká tvoje smlouva :)

na příspěvek na bydlení musí mít trvalý pobyt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
13.6.13 19:09

Tak pokud se jedna o druzstevni byt, smlouvu bude mit urco podnajemni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11587
13.6.13 19:17

Vzhledem k tomu, že jde o družstevní byt, tak nárok na příspěvek na bydlení nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat