Příspěvek na bydlení - vlastní dům

Anonymní
26.2.16 15:00

Příspěvek na bydlení - vlastní dům

Ahoj holky. Potřebovala bych radu, pročítám celý internet, ale vůbec nevím jak to je. Bydlím ve vlastním domě společně s roční dcerou a přítelem. Trvalý pobyt zde máme jen my 3. Přítel dělá sám na sebe, ale příjem skoro žádný nemá. Teď mu budu dělat daňový přiznání, tak se uvidí kolik je v +. Pokud to bude pořád takhle špatný, půjde do práce. Zatím hledá, ale nic moc tu není. Tak to ještě zkusí, jestli to tento rok nebude lepší. Já mám rodičák na 4 roky, tudíž beru 3.800 Kč. Přídavky nebereme. Na netu jsem se dočetla, že lze o příspěvek na bydlení zažádat i pokud jsme vlastníci domu nebo bytu. Je to tak? A kdy můžu zažádat? Děkuji za každou radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13755
26.2.16 15:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Potřebovala bych radu, pročítám celý internet, ale vůbec nevím jak to je. Bydlím ve vlastním domě společně s roční dcerou a přítelem. Trvalý pobyt zde máme jen my 3. Přítel dělá sám na sebe, ale příjem skoro žádný nemá. Teď mu budu dělat daňový přiznání, tak se uvidí kolik je v +. Pokud to bude pořád takhle špatný, půjde do práce. Zatím hledá, ale nic moc tu není. Tak to ještě zkusí, jestli to tento rok nebude lepší. Já mám rodičák na 4 roky, tudíž beru 3.800 Kč. Přídavky nebereme. Na netu jsem se dočetla, že lze o příspěvek na bydlení zažádat i pokud jsme vlastníci domu nebo bytu. Je to tak? A kdy můžu zažádat? Děkuji za každou radu :kytka:

tvl já se z toho po.seru, tak když máš barák a nemáš prachy, tak ho prodej, proč žebráš po státu a teda i po mě s vlastním barákem :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.2.16 15:06
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Potřebovala bych radu, pročítám celý internet, ale vůbec nevím jak to je. Bydlím ve vlastním domě společně s roční dcerou a přítelem. Trvalý pobyt zde máme jen my 3. Přítel dělá sám na sebe, ale příjem skoro žádný nemá. Teď mu budu dělat daňový přiznání, tak se uvidí kolik je v +. Pokud to bude pořád takhle špatný, půjde do práce. Zatím hledá, ale nic moc tu není. Tak to ještě zkusí, jestli to tento rok nebude lepší. Já mám rodičák na 4 roky, tudíž beru 3.800 Kč. Přídavky nebereme. Na netu jsem se dočetla, že lze o příspěvek na bydlení zažádat i pokud jsme vlastníci domu nebo bytu. Je to tak? A kdy můžu zažádat? Děkuji za každou radu :kytka:

Běž na úřad práce a tam si to zjisti.
Oni ti řeknou, co a jak. Žádat můžeš za jedno předchozí čtvrtletí zpětně.
Apropos-práce JE.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 15:08

@pohledzdruhestrany protože prostě s 8mi tisíci celkem měsíčně nevycházíme, proto jsem se ptala, děkuji za radu. Přítel chodí na brigády, je pryč od rána do večera a stejně skoro nic nemáme. Hlídání nemám abych já šla do práce a jelikož bydlím na malé vesnici, nejbližší jesle pro roční dítě jsou 30km daleko a jsou jen pro obyvatele toho města, ne pro mě. Kdyby jsme bydleli v nájmu, tak nemáme ani šanci vyjít, protože by sme na ten nájem neměli. Jo je mi to trapné, proto se ptám anonymně. A i se stydím jít zeptat na úřad. Dům jsem zdělila po rodičích, proto ho mám.

• Nahlásit
  • Citovat
58599
26.2.16 15:08
@Anonymní píše:

prodej barák a máš to :mrgreen: jako žádat můžeš, na energie, ale to je už fakt úlet.. navíc pokud máš velký barák, máš smolíka, oni Ti to propočtou na bytovou jednotku max tuším 50 m2 pro 2 lidi (tebe a dítě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58599
26.2.16 15:10
@Anonymní píše:
@pohledzdruhestrany protože prostě s 8mi tisíci celkem měsíčně nevycházíme, proto jsem se ptala, děkuji za radu. Přítel chodí na brigády, je pryč od rána do večera a stejně skoro nic nemáme. Hlídání nemám abych já šla do práce a jelikož bydlím na malé vesnici, nejbližší jesle pro roční dítě jsou 30km daleko a jsou jen pro obyvatele toho města, ne pro mě. Kdyby jsme bydleli v nájmu, tak nemáme ani šanci vyjít, protože by sme na ten nájem neměli. Jo je mi to trapné, proto se ptám anonymně. A i se stydím jít zeptat na úřad. Dům jsem zdělila po rodičích, proto ho mám.

tak proč nejde normálně makat? chlap, kterej přinese domu 4 tis je trapnej, sorry, ale je :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 15:10

@berry4 já vím, že práce je, jenže on podniká v zemědělství, takže sehnat práci tak, aby stíhal i to zemědělství a hospodářství moc nejde. Proto tomu chce dát ještě další rok šanci a pokud to bude i tak špatný, tak půjde. Mezitím chodí na brigády, díky tomu máme aspoň něco, hlavně to co má z brigád jde na poplatky, zdravotní, sociální, elektrika atd. Jinak děkuji za radu

• Nahlásit
  • Citovat
11133
26.2.16 15:11

Pokud bydlite v takove „dire“, tak to lepsi nikdy nebude. takze bych rekla prodat dum a jit do najmu nekam, kde je vic prace a nejake hlidani :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4235
26.2.16 15:11

A proč neberete přídavky? S takhle malým příjmem byste na ně určitě dosáhli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 15:12

@martina.se Proč? Sama nevim, chce tomu dát šanci, tak ho nechávám.

• Nahlásit
  • Citovat
58599
26.2.16 15:13
@Anonymní píše:
@martina.se Proč? Sama nevim, chce tomu dát šanci, tak ho nechávám.

jako on nemá hlavu? Dát šanci je krásný, ale evidentně nemáte na základní věci, pak je šance hezká, ale jíst se nedá..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
26.2.16 15:13
@Anonymní píše:
@berry4 já vím, že práce je, jenže on podniká v zemědělství, takže sehnat práci tak, aby stíhal i to zemědělství a hospodářství moc nejde. Proto tomu chce dát ještě další rok šanci a pokud to bude i tak špatný, tak půjde. Mezitím chodí na brigády, díky tomu máme aspoň něco, hlavně to co má z brigád jde na poplatky, zdravotní, sociální, elektrika atd. Jinak děkuji za radu

Heled´. Moje velmi dobrá známá má ranch s 10 ti konmi. Takže oraj, sečou, sklízej, nemluvě o práci u koní. Ona chodí i přitom denně na 4 hodiny do práce, on na 8.5. Takže jaké šance? Čemu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 15:16

@MarketaJ Protože ten kdo podniká, i když ve skutečnosti příjem nemá, tak ho má nějakej tabulkovej + můj příjem než se malá narodila (dokládala jsem příjem za rok 14) + rodičák ze začátku 8.000. V září budu žádat znovu. Tak se uvidí. Jinak všem děkuji za reakce. Nechci okrádat stát a Vás ostatní, ale do práce můžu jít až malá půjde do školky a do tý doby to musíme nějak doklepat. Teď se navíc platili poplatky za popelnice, vodu atd.

• Nahlásit
  • Citovat
58599
26.2.16 15:18
@Anonymní píše:
@MarketaJ Protože ten kdo podniká, i když ve skutečnosti příjem nemá, tak ho má nějakej tabulkovej + můj příjem než se malá narodila (dokládala jsem příjem za rok 14) + rodičák ze začátku 8.000. V září budu žádat znovu. Tak se uvidí. Jinak všem děkuji za reakce. Nechci okrádat stát a Vás ostatní, ale do práce můžu jít až malá půjde do školky a do tý doby to musíme nějak doklepat. Teď se navíc platili poplatky za popelnice, vodu atd.

no a? ať jde makat chlap, ne :nevim: jo, tabulkovej příjem je 12 tis.. mi se líbí jak píšeš, že nechceš okrádat stát - proto chceš žádat dávky na svůj vlastní barák :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.2.16 15:18

@berry4 Já bych do práce šla, ale nemám kam dát malou. Hlídat mi nikdo nemůžu a jesličky tu nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama